Жадібність і трейдинг

ждЖадібність – це почуття, яке змушує людей бажати все більшого. З одного боку, воно дає нам поштовх до руху вперед, примушує працювати, заробляти, накопичувати і знову здобувати. У кінцевому підсумку, саме жадібність або, якщо завгодно, жага володіння грошима призводить більшість трейдерів на валютний ринок. Адже форекс – це, насамперед, можливість швидко і багато заробити, а вже потім шлях до самореалізації, розвитку інтелекту та задоволенню особистих амбіцій. Всі ми жадібні в тій чи іншій мірі, але не можна дозволяти природній жадобі, що штовхає нас на вчинки і дії, переходити ті межі, за якими вона стає сліпою і руйнівною для нас самих. Така жадібність – це головний ворог трейдерів і перешкода на шляху до успіху на форекс.

  • Ви бачите, що тренд, за яким Ви торгували, завершується, а індикатори дають явні сигнали до закриття угоди, але сподіваєтеся встигнути заробити ще кілька пунктів?
  • Ви відсуваєте стоп-лосс все далі і далі або не виставляєте його зовсім, вважаючи, що ринок ще дасть Вам можливість відігратися і зірвати куш?
  • Ви збільшуєте збиткові позиції, будучи не в силах змиритися навіть з невеликою втратою?
  • Ви входите в сильно волатильний ринок і здійснюєте десятки угод навмання, незважаючи на відсутність сигналів технічного та фундаментального аналізу?
  • У підсумку Ваш депозит виявляється безповоротно втраченим?
    Вітаю! Ви – жертва трейдерської жадібності.

Жадібність змушує трейдерів здійснювати такі дії, які в звичайних умовах вони навряд чи б зробили. Звичайно, в розумних межах жадібність необхідна, оскільки мотивує нас працювати, але якщо ми надто жадібні, ми починаємо робити навіть те, чого робити не повинні, причому прекрасно це усвідомлюючи. У разі внутрішньоденного трейдингу жадібність може спровокувати трейдера вести хаотичну торгівлю або тримати позиції довше, ніж це слід, не звертаючи уваги на сигнали торгової системи. Наприклад, якщо трейдер спостерігає за ринком і бачить, що рух іде вгору, він може піддатися спокусі почати торгівлю, навіть якщо його система дає сигнал залишатися поза ринком. Трейдер дозволяє почуттю жадібності заволодіти ним, і найбільш частим результатом цього стає збиткова торгівля. Жадібність можна подолати, якщо почати більше довіряти своїй торговій системі та знати, що вірно слідуючи її сигналам, ти отримаєш профіт з набагато більшою ймовірністю, ніж якщо почнеш використовувати всі потенційні можливості трейдингу.

Перш ніж приступати до серйозної роботи на ринку, потрібно навчитися розрізняти нормальне прагнення отримати прибуток і дурну жадібність, яка згубила не один десяток казкових героїв і не одну тисячу трейдерів. Виробіть для самого себе систему психологічних сигналів, яка допоможе Вам зрозуміти, коли Ви піддаєтеся владі жадібності. Ви завжди повинні вміти чітко відповісти собі на питання, чому Ви відкрили або закрили ордер, що сподіваєтеся отримати від кожної угоди і т.п. Слідкуйте за тим, щоб в кожний момент свого перебування на ринку зберігати тверезий погляд на речі. Якщо Ви його втратили, краще тимчасово усунутися від торгівлі, дати собі можливість схаменутися, віддихатися, подивитися на себе з боку. І тільки змірявши жадібність повертайтеся на ринок.

Запам’ятайте: краще упустити кілька можливостей, а потім спокійно повернутися до торгівлі, ніж у запалі жадібності наробити грубих помилок і втратити все, чого Ви так довго і наполегливо домагалися.

Професійні трейдери чудово обізнані, що їх емоції прямо впливають на якість їх торгівлі, хочуть вони цього чи ні. У результаті вони прагнуть розвивати себе таким чином, щоб вміти долати почуття і бути в прибутку. Звичайно, робота над собою займає багато часу і вимагає напруження всіх душевних сил. Але повірте, в результаті всі зусилля виявляться немарними. Торгівля без жадібності, паніки та ейфорії принесе Вам гідний дохід і дасть ще один привід для самоповаги!

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс