Японські Свічки і їх використання на Форексі

Історія замовчує точну дату, але відомо, що приблизно з початку XVIII століття японські купці заснували власну школу технічного аналізу для застосування в торгівлі. Більшість істориків сходяться на думці, що одним із засновників такої системи аналізу був японський торговець рисом М. Хома. Рис в Японії, як відомо, всьому голова, і саме тому для ефективної реалізації цього продукту була придумана і успішно застосовується такий метод.

Стів Нісон, американський трейдер і аналітик, сьогодні широко відомий автор і фахівець в області форекс-торгівлі, дізнався про цей метод від знайомої жінки брокера з Японії в 1987 році. Вона розповіла йому про технічний аналіз, виконаний за допомогою свічкового графіка і так японські свічки увійшли в життя Нісона. Протягом кількох наступних років Стів займався дослідженнями, зіставленням і аналізом будь-якої доступної йому інформації по японських свічках. Він почав писати статті, а в подальшому і книги з цієї тематики, і завдяки йому на Заході популярність японських свічок стала швидко зростати в 90-их роках. Якби не Стів Нісон, то свічкові графіки могли б так і не стати такими поширеними серед трейдерів всього світу.

Отже, що ж таке японські свічки, і як вони використовуються на ринку форекс? Насамперед звернемося до візуального зображенню графіка руху ціни, побудованому з використанням японських свічок:

японські свічі

Розглянемо більш дЗростаюча свічаетально, що із себе представляє окрема свічка, і які можливі варіанти її зображення. Свічку формують такі чинники: ціна відкриття (open), ціна закриття (close), максимальна ціна (high) і мінімальна ціна (low). Падаюча свіча

  • Якщо ціна закриття вище ціни відкриття, то змальовується порожня свічка. Для класичного зображення, прийнято використовувати білий колір, але як ви бачите з графіка вище, можливі різні варіанти. Використовуйте той варіант, який вам ближче і допоможе легше орієнтуватися у графіку.
  • У випадку, коли ціна закриття перебуває нижче ціни відкриття, то змальовується заповнена свічка. У класичному варіанті, використовують чорний колір.
  • Порожня або заповнена частина свічки називається тілом (real body). Тіло являє ціновий діапазон торгової сесії між цінами відкриття і закриття.
  • Тонкі лінії стику, зверху і знизу тіла, демонструють вищий і нижчий діапазон ціни, і називаються тінями (shadows). Тіні вказують екстремальні ціни торговельної сесії.
  • Вища точка верхньої тіні дає значення максимальної ціни сесії (high).
  • Нижча точка нижньої тіні – значення мінімальної ціни цієї сесії (low).

Тіло Свічки
Коли мова йде про торгівлю на форекс, то немає нічого мінливішого за тіла японських свічок.

Довгі тіла показують високу активність або продажів, або покупок. Чим довше тіло, тим інтенсивніше проходять операції з продажу або купівлі валюти, і тим більше напруження, що виникає в процесі торгвої сесії. Свічки з коротким розміром тіла виявляють малу активність на ринку. Йде так зване «перетягування каната» між биками і ведмедями, боротьба може бути за важливий технічний рівень.:

Довгі зелені свічки показують сильну активність покупців, які виявляють тиск на продавців. Чим довша зелена свічка, тим ціна закриття вище ціни відкриття. Це говорить про те, що ціна збільшувалася з моменту відкриття і на протязі всієї торгової сесії, покупці поводилися агресивно. Іншими словами, «бики брали на роги ведмедів довгий час».

Довгі червоні свічки показують сильну активність продавців, які чинили тиск на покупців. Чим більша червона свічка, тим ціна закриття нижче ціни відкриття. Це говорить про те, що ціна знизилася, і в плині сесії, продавці поводилися агресивно. Іншими словами, «ведмеді хапали биків за роги і робили з ними що хотіли»! Тіло і тіні свічок

Тіні від свічки
Верхня і нижня тіні на японських свічках передають важливу інформацію про поточну торгову сесію. Вища точка верхньої тіні відображає значення максимальної ціни сесії, а нижча точка нижньої тіні – відповідно значення мінімальної ціни цієї сесії. Довгі тіні вказують на те, що торгівля була активна, і ціна протягом сесії йшла від ціни відкриття і закриття досить далеко. Короткі тіні – ознака того, що ціновий діапазон у цьому періоді був зосереджений близько цін відкриття і закриття.

Якщо у свічки довга верхня тінь і коротка нижня – це ознака того, що в цей період домінували бики (покупці), і вони піднімали ціну все вище і вище. Але потім, на ринок повернулися ведмеді (продавці), і вже вони стали агресивно продавати і знизили ціну до рівня відкриття свічки. У зворотному випадку, коли у японської свічки довга нижня і коротка верхня тіні, то це означає, що ведмеді на початку періоду домінували і опустили ціну, але потім бики підняли її до ціни відкриття. В обох цих випадках колір свічки значення не має.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс