Який період графіка вибрати для торгівлі на ринку Форекс?

123Не секрет, що новачки трейдингу, занурившись у вир ринкових подій, стикаються з величезним потоком інформації. Звісно виникає багато запитань, на які треба знайти правильну відповідь. Складно навіть сказати, яке з цих питань є найголовнішим, адже в торгівлі на валютному ринку будь-яка дрібниця може мати вирішальне значення. Тому і до питання вибору таймфрему, на якому будемо працювати, треба підійти з особливою увагою. Дійсно, який же масштаб графіка вибрати? П’ятихвилинний, годинний, чотиригодинний або може використовувати їх спільно?

Відомо, що найбільш популярною серед трейдерів є торгівля всередині дня. Чому так відбувається. Відповідь на це питання лежить на поверхні. Просто більшість трейдерів не схильна до очікуванням і хочуть постійно перебувати в процесі торгівлі, прагнучи заробити якомога більше, причому зробити це швидко. Вони вважають, що зможуть зловити всі цінові коливання на графіках і закривати мало не 95% угод з прибутком. Початківці до того ж думають, що практикуючи торгівлю на невеликих таймфреймах (від М1 до Н1) вони зможуть здійснювати велику кількість торгових операцій, що дозволить їм отримати необхідний досвід і стати професіоналом трейдингу. Але слід відразу сказати, що в більшості випадків це шлях в нікуди, або вірніше – дорога, що веде до втрати депозиту. У всякому разі, по відношенню до новачків, таке твердження з великим ступенем точності буде справедливим.

Починаючи освоювати валютний ринок форекс, людина, перш за все, повинина думати. Думати про те, як правильно вибудувати торговий процес, а також про те, графіком якого масштабу користуватися при аналізі ринкової ситуації. У зв’язку з цим, необхідно звернути увагу ще на один нюанс. Якщо уважно перегорнути навчальну літературу, причому не тільки ту, яка стала вже класичною, а й сучасну, то не можна не помітити, що практично всі розглянуті в ній приклади робляться з посиланнями на денні графіки. Навіть в назвах свічкових фігур можна легко виявити зв’язок з денними графіками, наприклад – свічкова комбінація  «Внутрішній день». Напевно, все-таки це не випадково. Не дарма багато трейдерів, не один рік пропрацювали на валютному ринку, вважають, що торгівля, орієнтована на аналіз ринкової ситуації після закриття денної свічки, є найприбутковішим, дешевим (з точки зору комісій брокеру) і мабуть найлегшим способом трейдингу. Спробуємо довести це, попутно розвіявши деякі міфи.

Торгівля на денних графіках зменшує емоційне навантаження на трейдера.

Багато трейдерів недооцінюють і відносяться поверхово до емоційної складової, яка присутня у валютній торгівлі, вважаючи, що успіх в основному залежить від торгової стратегії. Але такий підхід в корені невірний. Як правило, нерви і емоційна розхитаність створюють передумови до виникнення безлічі помилок, бажанням відігратися після невдалої угоди, злості і, як наслідок, до ще більших фінансових втрат. При торгівлі з використанням денних графіків психологічне навантаження на трейдера на порядок нижче, ніж при дейтрейдингу. І якщо трейдер все-таки прийме рішення і перейде на торгівлю, яка передбачає застосування денних графіків, то він відразу відчує, що морально торгувати стало значно легше. 

Торгівля на графіках з денним часовим періодом передбачає економію на комісіях, виплачуваних брокеру.

Існує думка, що торгувати на денних графіках накладно через свопи. Таке твердження не витримує ніякої критики. Якщо вже говорити про свопи, то відомо, що вони бувають як негативними, так і позитивними. Але навіть якщо вони і негативні, то їх величина складає всього 1 – 1,5 пункту в день. Власне це рівнозначно тому, що трейдер відкриє угоду на кілька хвилин раніше або пізніше. Але не в цьому справа. Адже якщо відкрита позиція проіснувала відкритою, наприклад, днів десять, то за цей час на свопи (в гіршому варіанті) пішло 15 пунктів. Однак за цей час ціна цілком може пройти близько 200 пунктів і угода закритися саме з цим прибутком. Що ж виходить? Прибуток, реально отриманий трейдером, становитиме 200 – 15 = 185 пунктів, що виглядає вельми непогано. Ну а тепер можна собі уявити, скільки угод необхідно укласти, торгуючи всередині дня, припустимо, на графіку М5, щоб заробити ті ж 185 пунктів. Ця цифра буде немаленькою – десь близько двадцяти угод. При цьому за кожну відкриту угоду трейдер змушений буде платити брокеру комісію у вигляді спреду, який для ліквідних валютних пар становить 2 – 3 пункти і платити її доведеться щоразу. У разі роботи з денним графіком, трейдер укладає одну угоду і платить брокерові той же самий спред (2 – 3 пункти), але всього один тільки раз. Плюс до цього ділиться з брокером невеликою частиною власного прибутку у вигляді свопу. В результаті виходить, що сумарні витрати трейдера при роботі з денними графіками будуть менше, ніж при торгівлі в середині дня. Якщо ж трейдера так хвилюють свопи, то і тут є вихід. Можна відкрити у брокера так званий «Безсвоповий рахунок» і працювати на валютному ринку, дотримуючись умов, обумовлених для цього типу торгових рахунків.

Торгувати, користуючись денним графіком значно простіше.

Добре відомо, і про це багато хто знає, що технічний аналіз на денних графіках працює краще, але чомусь знаходиться багато людей, які не надають цьому особливого значення. Адже не секрет, і це підтверджується практикою, що свічкові комбінації дають більший ефект саме на денних графіках. Індикаторна торгова система теж дозволяє отримати більший відсоток прибуткових угод. На цих графіках ринковий шум відчувається не так сильно, і він навряд чи здатний вплинути на те, що стоп-накази, виставлені трейдером, будуть легко збиті. Власне, щоб переконатися в справедливості цих слів досить відкрити торговий термінал і уважно проаналізувати денний графік будь-якої валютної пари. Крім цього, вибравши денний масштаб цінового графіка, трейдер отримує додатковий час для аналізу і роздумів, що в свою чергу дозволяє йому грамотно оцінити розвиток ринкової ситуації, прорахувати розмір позиції і з більшою точністю, без зайвих емоцій здійснити вхід в ринок.

Для того щоб торгувати на денних графіках необхідний великий депозит.

Мабуть, твердження про те, що для торгівлі з використанням денного графіка необхідні великі гроші, які треба внести на депозит, є одним із міфів, якими оточена торгівля на валютному ринку. Хтось десь пустив цю «чутку», а з тим, щоб її поширити, проблем, як правило, немає. Насправді для того, щоб успішно торгувати на денному графіку, досить мати депозитом приблизно в 500 доларів. Цієї суми буде достатньо для того щоб, дотримуючись правил управлінням капіталом, отримувати стабільний прибуток. Ну а якщо ця сума для трейдера непідйомна, то можна і тут знайти вихід, відкривши центовий рахунок і поповнивши його всього лише п’ятдесятьма доларами.

При використанні денних графіків трейдер має менше можливостей для заробітку.

Можна припустити, що це помилка виходить з того, що деякі вважають, що при торгівлі всередині дня сигналів на вхід в ринок більше, а значить і заробити якомога більше. Але насправді все виглядає трохи інакше. Так, дійсно сигналів для відкриття позиції в інтрейдингу більше, але ось що краще, укласти 20 торгових угод, в розрахунку отримати від кожної 10 пунктів прибутку або ж відкрити одну позицію, в результаті якої отримати 200 пунктів прибутку? Говорити про економію на комісії в разі відкриття однієї угоди ми зараз не будемо, про це було сказано вище. Необхідно зрозуміти лише одне, що відкриваючи, наприклад, три позиції протягом одного торгового дня далеко не факт, що вдасться заробити в сумі більше, ніж при відкритті однієї позиції на денному графіку.    

Крім того, необхідно відзначити, що при використанні великого масштабу графіка, коли у трейдера є достатньо часу для аналізу, працювати можна з великою кількістю фінансових інструментів. Це в свою чергу дозволить не обмежуватися відкриттям однієї угоди, так як на різних валютних парах їх може бути досить багато. В умовах детрейдингу такої можливості немає, з огляду на те, що встежити за безліччю валютних пар, в умовах динамічного розвитку ринкової ситуації фізично досить важко. 

Торгівля на денних графіках вимагає менших витрат часу.

Необхідно відзначити, що якщо трейдер цінує свій час, то він повинен знати, що при торгівлі на денних графіках аналіз, як правило, вимагає 20-30 хвилин в день. Немає необхідності витрачати час і просиджувати цілими днями біля терміналу, досить проаналізувати графіки і визначити точку входу після закриття денної свічки. Після того як денна свічка буде закрита, півгодини цілком вистачить для оцінки ринкової ситуації. Якщо до того ж трейдер зайнятий на основній роботі, то це вдвічі зручно. В такому випадку трейдинг стає своєрідним хобі, що приносить досить непоганий прибуток.   

Поспіх в трейдингу не потрібний.

Зазвичай трейдери поспішають невідомо куди. Намагаються весь час бути в ринку, відкриваючи якомога більше угод. Але це в корені неправильно. Адже через тиждень ринок форекс не закриється. Він буде існувати, напевно, так довго, як довго будуть існувати гроші. Тому і поспішати не треба, намагаючись торгувати на хвилинних графіках. Необхідно пам’ятати, що можливість здійснити операцію буде і завтра і післязавтра, в будь-який момент, коли ситуація на ринку складеться сприятливою. 

Стратегії, які застосовуються в торгівлі на денних графіках.

Якщо говорити про стратегії, то їх представлено на ринку досить багато. Тому, трейдер сам повинен визначитися з тим продуктом, який йому більше підходить. Слід сказати, що в принципі будь-яку стратегію можна пристосувати для торгівлі на денних графіках. Єдине, що треба зробити, так це внести деякі корективи в правила постановки стоп-лоссов і тейк-профітів, але це вже тема окремої розмови.

У декого може виникнути питання – до чого все це говориться? Мета одна – змусити новачків трейдингу задуматися і перестати займатися торгівлею всередині дня. Слід зрозуміти, що трейдинг на малих таймфреймах – це доля професіоналів, а аж ніяк не зелених новачків. Новачкам все ж краще торгувати тільки на денних графіках. Хочеться ще раз підкреслити, що на початковому етапі торгівлі на ринку форекс не варто спокушати долю, відчуваючи стрес і даремно втрачаючи власні гроші. Поки не буде накопичено досвід стабільної і прибуткової торгівлі протягом декількох років, заробити на дрібних таймфреймах трейдеру навряд чи вдасться. Власне це не вигадка, такий висновок можна зробити виходячи з досвіду багатьох трейдерів. А якщо хтось сумнівається і думає, що у нього обов’язково вийде відразу ж заробити капітал, працюючи з графіками малого масштабу, то, швидше за все, він рано чи пізно поповнить ряди тих, хто, втративши свої гроші на валютному ринку Форекс, напише на якомусь сайті, що форекс – це лохотрон. Хоча насправді у всіх своїх бідах людина буде винна сама.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс