Як вибрати брокера?

New York Stock Exchange visitБіржовий брокер – це людина або організація (брокерська контора), яка виступає в ролі посередника при здійсненні угод на біржі, тобто представляє інтереси трейдера на валютному ринку Форекс.

Вибір ділового партнера, як ви самі розумієте справа дуже важлива. Від того, наскільки вірним буде вибір, залежить успіх всієї вашої роботи на валютній біржі Форекс.

«Як вибрати брокера» та «якого вибрати брокера» – це одні з головних питань, які необхідно вирішити, якщо ви починаєте працювати на валютній біржі Форекс. Для вибору брокера існують наступні критерії: надійність і умови роботи.

Показниками, за якими судять про надійність брокера, як правило, є: термін роботи на валютному ринку, наявність ліцензії для роботи, можливість контролю регулюючих органів, прозорість перед законом, можливість страховки відповідальності та ризиків, можливість правового врегулювання конфліктів і налагоджена система ризик -менеджменту. Розглянемо докладніше.

тривалістьТривалість (строк) роботи брокера на валютному ринку говорить про те, що брокер працює за чітко налагодженим схемами ризик-менеджменту, що ця схема правильно вибрана і відпрацьована, оскільки утримує його так довго на вершині успіху. Однак, варто сказати і те, що «вік» брокера на валютній біржі не страхує його від поразки. Згадаймо хоча б таких найвідоміших китів на ринку Форекс як Refco (США) та Sovereign Financial Group (Швейцарія), які, незважаючи на свою репутацію і довгий термін роботи, збанкрутували в один день. Таким чином, тільки чітка робота ризик-менеджерів гарантує не тільки роботу самого брокера, але й безпеку ваших угод.

Наявність ліцензії та контроль регулюючих органів. Якщо брокерська фірма пройшла процедуру ліцензування, це говорить про те, що вона вивела з тіні своїх власників, розкрила свою бухгалтерію, і оприлюднила статутні документи. Окрім іншого, ліцензування передбачає надання звітності регулюючим органам. Така процедура відсіває не чистих на руку брокерів – вони просто не можуть одержати ліцензію. Тобто наявність ліцензії на валютній біржі Форекс – свого роду гарант чесності власників брокерської контори. Не забувайте про це, вибираючи собі брокера.ліцензія

І ще один момент: ліцензована діяльність – діяльність захищена, а тому, для розгляду скарг і претензій існує спеціальний орган. Такі контролюючі органи є у всьому цивілізованому світі. У США – CFTC (Комісія з нагляду за товарами і ф’ючерсами), у Великобританії – FSA (Комісія з фінансових послуг). У Росії, на жаль, на сьогодні не існує організації, яка б здійснювала контроль над роботою на валютному ринку.

Що стосується законності валютних операцій на ринку Форекс. Незнання закону не позбавляє вас від відповідальності. Вибираючи брокера, ви повинні ознайомитися з нюансами законодавства з питань роботи на валютній біржі, компетенції брокерів, законності операцій, роботи з емітентами. Так, наприклад, ставки зроблені вами на валютній біржі на курси валют (так звана «букмекерська» схема) – прирівнюються за Законом до парі, а, отже, не страхуються. Знання цього і подібних маленьких нюансів допоможе вам у впевненою і безпечній роботі на ринку Форекс.

страхуванняСтрахування відповідальності і ризиків. Один з найсерйозніших показників, який здатний захистити ваші кошти, в разі краху брокерської контори. За кордоном, де процес роботи на валютному ринку врегульовано державою, існує можливість повернення коштів з казни держави. За бажанням власників, брокерські контори страхують свої ризики і відповідальність у міжнародних банках або страхових товариствах. У будь-якому разі, дуже важливо, що б ви перед роботою з брокером перевірили його страхові гарантії – це убезпечить вашу роботу.

Для можливості правового врегулювання конфлікту необхідна наявність договору про надання брокерських послуг. Уважно читайте договір – запорука вашого спокою. Поряд з договором існує і ще один важливий пакет документів – публічні регламенти (на проведення угод) в яких повинні бути описані правила проведення всіх маніпуляцій на валютному ринку брокером. Враховуйте той факт, що в договорі не повинно бути варіантів за розрахунками із зарубіжними фірмами або офшорами – вони можуть бути сприйняті як тіньові операції, а ваші кошти арештовані.

Що таке ризик-менеджмент? Молоді трейдери досить часто задаються питанням: «З якого розміру початкового капіталу почати торгувати?». Відповідь проста: структуру валютного ринку Форекс можна представити у вигляді піраміди, в основі якої знаходяться трейдери, в середині – брокер, вище – великі транснаціональні компанії, а на самій вершині – національні та комерційні банки. Так от, заробіток самих маленьких гравців – трейдерів, покривається за рахунок переможених трейдерів або з фінансових резервів брокера, виграш гравців більш високого рангу виплачується гравцями більш високого рангу – комерційними банками. Така схема розрахунку передбачає перехід ризику на наступний рівень, називається нетто-позицією. Звичайно, жоден брокер не розкриє вам схему ризик-менеджменту, однак, якась інформація все одно буде доступна. Тому не полінуйтеся дізнатися, чи працює брокерська компанія за схемою нетто-позиції або у неї є якісь інші схеми покриття виграшу.

умови роботиУмови роботи – це наявність інструментів, які дозволять вам грамотно і швидко реагувати на зміни, що відбуваються на валютному ринку. Сюди відносять: необхідний мінімум для початку роботи, кредитне плече, котирування, спред, механізм торгівлі з відкладеними ордерами форекс, брокерська комісія, зручність торгового терміналу. Розберемо найбільш принципові моменти, дотримуючись яких ви зможете вибрати відповідне для себе місце (робоче місце трейдера) роботи.

Необхідний мінімум для початку роботи на валютній біржі. Кожна брокерська контора пропонує свої варіанти необхідного для початку роботи кількості грошей. Депозит дуже різний від 1 долара до 100 000 доларів. Така різниця спровокувала створення класифікації брокерських контор по величині першого обов’язкового внеску. Дрібні брокери (від 500 до 2 000 доларів), середні брокерські контори (від 5 000 до 20 000 доларів) і великі (від 25 000 до 100 000 доларів). Ви напевно, прочитавши класифікацію, Закричіть: стоп, … а як же брокери, які приймають мінімальну суму в розмірі 1, 100 і 300 доларів? Все дуже просто – це не брокери, а шахраї, які набирають з ваших грошей, скажімо так, «статутний» капітал для роботи на валютному ринку. Якщо у вас і вийде заробити з таким діловим партнером, то це будуть копійки.

плечеРозмір кредитного плеча ви можете побачити на головній сторінці сайту брокерської контори. Кредитне плече зазвичай становить 1:100 або 1:200 (зараз можна і до 1:1000), тобто на кожну вашу 1 у.о. брокерська контора пропонує вам можливість оперувати сумою в 100 у.о. Таким способом брокерська контора залучає клієнтів на валютну біржу.

Котирування. Котирування, як ви знаєте, можуть бути ринковими і позаринковими. Позаринкові котирування виходять від позаринкових угод і найчастіше вони вище або нижче реальних діючих цін на валютному ринку. У практиці такі котирування називають «викидами» (піками ціни), і вони завдають відчутної шкоди трейдерам працюючим з відкритою позицією. Вам необхідно з офіційної документації на сайті або при листуванні з брокером відповісти на наступні питання: «чи відбувається фільтрація «викидів» (піків ціни)?» І «як регулюється спірні питання, що виникли внаслідок дії «викиду»?». Відповівши на ці питання, ви зможете виробити зручну для себе тактику поведінки на валютній біржі.

Ще один цікавий момент, пов’язаний з котируваннями – джерело ретрансляції котирувань валют на сайті. У кожного брокера повинен бути договір на ретрансляцію котирувань, у іншому випадку ви будете працювати по краденим котируванням, що може призвести до плачевних наслідків.

Спред – це різниця між ціною пропозиції та ціною попиту валюти. За розміром спреду на стабільному ринку, можна виділити брокерів: дрібних (для яких спред у 5 – 8 пунктів вважається нормальним), середніх (3 – 5 пунктів) і великих (1 – 3 пункти).0
Не кидайтеся на захоплюючі рекламні гасла про неймовірно низькою величиною спреду. Працюйте з солідними партнерами, які не будуть влаштовувати перегони через величини спреду, а працюють однаково стабільно на всьому протязі торгів. Стабільність у роботі – це саме те, що потрібно для довгого і плідного співробітництва.

Механізми торгівлі з ордерами. Вже досить давно суперечки про торгівлі по гарантованим відкладеним ордерами є каменем спотикання, як у брокерів, так і у трейдерів. До цих пір не виведено єдиного ставлення до цього питання на валютній біржі, і брокерські контори продовжують працювати як з гарантуванням, так і з прослизанням. Чим вам загрожує проскакування? Великі втрати. Приклад: беремо дві біржі, на одній з яких є гарантоване виконання ордерів (кантора «А»), а на іншій ні (кантора «Б»). Припустимо, працюючи по валютній парі євро/долар ми відкриваємо однакові позиції на покупку в конторі «А» і в конторі «Б». Очікується вихід фінансових показників роботи США (звіти) за тиждень, і ви побоюючись можливого стрибка долара ставлять два стопа. Виходить негативний показник перевищує прогнози, і курс валюти починає падати, падаючи спочатку на 1 піпс. Що відбувається? Правильно, в конторі «А», де стоп спрацював, показано 100 пунктів збитку, а контора «Б», де стоп не спрацював: 200 пунктів і можливість подальшого збільшення збитків. Ви скажете, що таке трапляється не часто, але хто гарантує вам, що саме в той момент, коли це відбудеться саме ваші гроші не потраплять у таку пастку. Саме тому, знайти брокера, який буде гарантувати виконання відкладених ордерів – це принципово важливе завдання.

Комісія – це обумовлена ​​сума, яку ви сплачуєте брокеру за обслуговування. Оплату за послуги можна розділити на явну і завуальовану. Явна – та, яка обумовлюється в договорі – це оплата за можливість взяти кредит при переході через «0», відкриття/закриття угод, ПО, інформаційне обслуговування, а завуальована – це наприклад, нарахування % за використання рахунку брокерської компанії як буфер для відстою грошових засобів.

MetaTrader 4Торговий термінал. Торговий термінал – це місце вашої роботи, тому дуже важливо, що б він був для вас максимально зручний. З обов’язкових інструментів на терміналі повинні знаходитись: демо-рахунок  (незамінний, коли справа стосується в тестування торгової стратегії, як тренувальна база для новачків, як оцінка ПО), графічна підтримка, яка дає можливість скористатися благами цивілізації – технічним аналізом якщо не безпосередньо на сайт , то при можливості експорту даних, мінімальні вимоги до комп’ютера трейдера.

З додаткових, вельми приємних опцій на торговому терміналі можуть бути: можливість перегляду онлайн новин 24 години на добу, можливість щодня переглядати аналітичні дослідження, що проводяться на валютному ринку, цілодобове обслуговування, робота з персональним менеджером (для великих клієнтів).

Так ми розглянули основні критерії вибору брокера, і тепер ви напевно знаєте відповіді на питання: «як вибрати брокера» та «якого вибрати брокера» .

З найбільшою базою брокерів, рейтингом і їх характеристиками можна ознайомитись на сайті МОФТ.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс