Як пережити збиток на форекс?

TraderdepresijaУміння приймати поразки, визнавати свої помилки, вчитися на них і правильно переживати свої збитки, – найважливіша частина успішної торгівлі на форекс. Звичайно, це дається нелегко, проте важливо вміти визнавати, що поразки – це цілком природно для трейдингу, особливо, якщо ви не так давно почали торгувати. Та й що вже тут говорити – збитки характерні не тільки для новачків форекс, але і професіоналів; причому, останні далеко не завжди можуть контролювати свої емоції. До збитків на форекс важливо навчитися ставитися спокійно, навіть незважаючи на те, що на кону були чесно зароблені гроші.

Дуже часто буває так, що трейдер стикається з багатьма невдачами, а потім кидає трейдинг зовсім, вважаючи, що нічого хорошого вже не вийде. Однак так чинять тільки слабкі: справжні трейдери знають, що успіху можна досягти тільки тоді, коли навчишся справлятися з усіма, навіть найважчими невдачами. Це закон успіху, якщо можна так сказати. Отже, як же переживають збитки на форекс і які стадії характерні для них?

Заперечення. Це стадія проявляється найпершою. Найчастіше при запереченні трейдер утішає себе: “ну буває, нічого страшного. Ця угода була не такою вже й важливою”. Тобто, ви не визнаєте свою провину а, значить, скидаєте відповідальність за помилки. Ви як би закриваєте на цю маленьку невдачу очі і продовжуєте займатися трейдингом, намагаючись сильно не переживати.

Раціоналізм. Після того, як ви пару раз заспокоїли себе, ви починаєте аналізувати, продумувати вашу стратегію і шукати в ній те, що конкретно привело вас до поразки. Ви розумієте, що стратегія начебто хороша, але виявилася не такою прибутковою, як ви вважали раніше. Ви начебто, все робили, як треба, однак збиток є – а це ясно і чітко говорить про те, що десь ви помилилися. Ви продовжуєте себе “мучити” роздумами, аналізувати свою стратегію, намагаючись зрозуміти, де був прорахунок.

Депресія. Після того, довгого, але на жаль безрезультатного пошуку, у вас починається найнебезпечніша стадія – депресія. Небезпечна вона тим, що це ніби нескінченний лабіринт без виходу. Ви переглянули вашу стратегію, проаналізували її, але не можете знайти, в якому місці ви помилилися. Зникло характерний для вас спокій, ви не можете спати, у вас немає апетиту: за цими ознаками можна зрозуміти, що ви близькі до депресії. Усвідомлення того, що в вашу начебто бездоганну стратегію закралася помилка не дає вам спокою. І ви приймаєте поразку і починаєте сумувати, відволікатися на інші справи. Краще рішення – посумувати день або два і знову повернутися до підкорення вершин валютного ринку. Головне відволіктися, не дозволяти собі відпускатися в глибини депресії надовго, інакше це негативно позначиться не тільки на вашій торгівлі, а й на загальному психологічному стані.

Прийняття. Здавалося б, що може бути небезпечніше депресії, що отруює ваше життя? Як не дивно, стадія номером чотири – прийняття – являє собою ще більшу загрозу успішному трейдингу. Напевно ви здогадуєтеся чому. Що таке прийняття поразки? Ні, це не спокійне усвідомлення своїх слабкостей .Ухвалення поразки – це прямий наслідок глибоко засіла депресії. У вас в голові, немов отруєне жало засіла думка, що поміняти результат ви не в силі. Ви змирилися з тим, що трейдинг – це не ваше, настав час зайнятися чимось іншим. Це благополучна смерть трейдера в вас. Після цього шляху назад немає: ви відмахуєтеся від здорового трейдингу, ви не входите в угоду, коли це просто необхідно зробити. Ви – зомбі-трейдер.

Отже, прийняти поразку можна двома способами: перший спосіб – це запевнити себе в тому, що помилок маса і у вас нічого не виходить, а значить припиняти цю торгівлю потрібно прямо зараз. А другий варіант – продовжити торгівлю. Цей варіант для сильних людей, адже не так просто потерпіти всі невдачі і братися знову і знову за одне й те ж справа до тих пір, поки не з’явиться результат.  А результат буде тільки тоді, коли ви докладете максимум зусиль і не кинете розпочату справу. Будь-які зусилля завжди справджуються – ринок перевіряє вас на міцність, він з’ясовує, чи гідні ви перемоги.

Повірте, кращий варіант – рухатися завжди далі, не зупиняючись. Всі ми чудово знаємо, що таке зазнати поразки. Кожному з нас є що розповісти про невдачу. Однак ніхто не хоче миритися з неприємностями і поразками. Не ховайте від себе своїх ж помилок, вдосконалюйте особисту стратегію і йдіть завжди вперед, головне усвідомлювати, що повернути втрачене вже пізно, проте це тимчасова невдача, і попереду вас обов’язково чекає профіт.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс