ВВП – основний фундаментальний показник форекс

ввпОдним з найбільш важливих факторів для будь-якої економіки світу є Валовий внутрішній продукт ВВП (Gross domestic product – GDP). Показник ВВП, по суті, відображає економічну ситуацію в державі в цілому і впливає як на вартість національних валют і кредитно-грошову політику, так і на ціну акцій компаній і фондові індекси. Тому саме цей фактор є основним для фундаментального аналізу ринків.

 ВВП або GNP (Gross National Product) – це сукупна ринкова вартість усіх кінцевих товарів і послуг, вироблених у всіх галузях економіки країни за певний період (місяць, квартал, рік). При цьому продукти та послуги можуть проводитися для будь-яких цілей – внутрішнього споживання, експорту, накопичення і з використанням будь-яких факторів виробництва (робочої сили, устаткування, сировини).

 При розрахунку ВВП враховується всі товари, вироблені на території держави, незалежно від того, громадяни якої країни їх виробили і які ресурси при цьому задіяли.

Розрізняють два види ВВП:

  • номінальний, що розраховується в поточних цінах
  • реальний, що розраховується в цінах базового року

Як правило, для аналізу використовують реальний ВВП.

Дослідити стан економіки через обсяг національного продукту почав американський економіст Саймон Кузнець в період Великої Депресії (1930-ті роки). Сьогодні розрахунком національного продукту займаються практично всі країни світу. Дата і час виходу даних про ВВП, як і більшості інших фундаментальних показників, відомі заздалегідь.

Світовий лідер за обсягом номінального ВВП – США. Далі слідує Японія, а також Єврозона зі своїм сукупним показником для всіх країн, що користуються європейською валютою.

Зниження ВВП – сигнал про неблагополучний стан економіки, за яким, як правило, слідує зниження курсу національної валюти. Зростання ВВП веде до зростання курсу валюти на форекс.

Строго кажучи, вихід даних по ВВП сам по собі досить обмежено впливає на фінансові ринки, так як всі показники, що входять до його складу, стають відомі ринку заздалегідь – вони публікуються раніше. Для трейдерів важлива не величина ВВП, а динаміка цього показника щодо минулих періодів: наскільки ВВП виріс чи знизився в порівнянні з минулим розрахунковим періодом або аналогічним періодом попереднього року і т.п.

Найбільшу реакцію ринку викликають дані про динаміку ВВП США, Великобританії, Японії та Єврозони. За динамікою ВВП цих країн варто ретельно стежити всім трейдерам, тому вони впливають на настрої та тенденції світових фінансових ринків в цілому. Але, природно, варто звертати особливу увагу на ВВП тих країн, валюти яких входять до торгуємих Вами парами. Якщо Ви віддаєте перевагу пару USD/JPY, найважливішими для Вас будуть показники із США і Японії, якщо Ви торгуєте в парі USD/CHF, стежте за ВВП Швейцарії та США.

Крім того, враховуючи те, що торгівля на форекс ведеться саме валютними парами, важлива не тільки динаміка ВВП однієї держави, але і співвідношення валового внутрішнього продукту двох країн, валюти яких складають пару. Наприклад, торгуючи парою USD/JPY, зверніть увагу на те, як змінився ВВП США, і на те, збільшився чи зменшився за аналогічний період часу ВВП Японії:

  • Якщо в США ВВП скоротився, а в Японії виріс, то, найімовірніше, пара USD/JPY піде вниз, і краще відкривати угоди на продаж.
  • Якщо ВВП США збільшився, а Японії – знизився, курс USD/JPY виросте, і трейдерам варто купувати.

Ще один важливий момент – це очікування ринку. Якщо реальне значення ВВП відрізняється від прогнозованого, це стає несподіванкою для трейдерів та викликає більш сильну реакцію ринку, а значить, надає більше можливостей заробити на новинах. Таким чином, вихід показника ВВП може як посилювати вже існуючий тренд, так і формувати новий.
Дані про те, коли буде оприлюднено ВВП тієї чи іншої країни, попереднє значення показники і очікування ринку можна подивитися в економічному календарі.

Ключові моменти в торгівлі на основі фундаментального аналізу – це розуміння того, як показник, наприклад ВВП, впливає на форекс, вміння вчасно увійти в ринок і завчасне складання стратегій на різні випадки.

Звіт по США публікується в 8-30 ранку по Вашингтону або в 15.30 за київським часом, зазвичай на 20-й робочий день місяця, наступного за звітним періодом Бюро економічного аналізу Відділу Торгівлі за попередній квартал, причому дані виходять щомісяця: перший раз попередні дані і далі звіт уточнюєтся (Валовий внутрішній продукт (ВВП) публікується декілька разів – попереднє значення (GDP advance)переглянуте значення (GDP provisional, revised)- остаточне значення (GDP final).

Взаємозв’язок з іншими показниками. ВВП є підсумковим показником самопочуття економіки і має сенс перш за все розглядати індикатори, що впливають на ВВП. Сюди відноситься промислове виробництво, особисті доходи і витрати, витрати на будівництво та інші індикатори, які, як ви зрозуміли, так чи інакше відносяться до структурних складових ВВП. Значний вплив ВВП справляє на фондові індекси і грошово-кредитну політику ЦБ і Уряду. Виходячи з цього визначається його вплив на валютний курс, яке є як істотним, настільки і розмитим за часом. Індикатор робить значний вплив на ринок. Зростання ВВП призводить до зростання курсу національної валюти.

Особливості поведінки індикатора. Сильне зростання в реальному внутрішньому споживанні та слабке зростання реального ВВП може означати, що імпорт забирає на себе більшу частину попиту. З цього випливає питання: чи задоволені коливаннями іноземного курсу долара учасники ринку, що відповідають за економічну політику. Зростання визначається соціальними або довгостроковими факторами, такими як демографія, кінець Холодної війни і т.д. і циклічними факторами в економіці.

Існує досить важлива залежність між значенням безробіття і зростанням Real GDP : реальний ВВП повинен збільшуватися на 2,2% для того, щоб безробіття не змінювалась. Якщо ВВП буде рости від цього порогового значення на 1%, то величина безробіття буде зменшуватися на 0,1% в квартал, і навпаки.

Також слід враховувати важливий розрахунковий показник – потенційний реальний ВВП. Це максимально досяжний рівень випуску, який міг би випускатися без збільшення тиску інфляції. При цьому інфляційне значення безробіття має становити близько 5,5%. Коли дійсний рівень безробіття стає менше, то є небезпека інфляції.

Алгоритм торгівлі на основі даних по ВВП:

  1. Стежимо за економічним календарем. Дізнаємося дату і час виходу даних про ВВП які нас цікавлять.
  2. Складаємо стратегії торгівлі на випадок, якщо ВВП виросте, впаде або залишиться без змін. Намічаємо можливі точки входу в ринок на кожен випадок.
  3. Порівнюємо реальні дані з минулими, з очікуваними, а також один з одним.
  4. Відкриваємо угоду.
  5. Фіксуємо прибуток.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс