Встановлення та тестування радника в термінал Metatrader?

Встановити робота в термінал нескладно, тим більше що кожен радник повинен бути оснащений інструкцією російською мовою. Якщо ж такої раптом не виявилося, не переживайте, допоможемо. Отже:

1. Ви скачали вашого торгового робота – точніше, архів. Тепер розпакуйте його і подивіться, які файли входять в папку з ним. Сама програма зазвичай або в форматі mql, або в ех4. Все ж інше – це, як правило, комплект з індикаторами (також мають дозвіл mql або ех4; відрізнити їх від самого експерта можна за назвою), бібліотеки (.dll) і т.д.

2. Далі знайдіть ту папку, в якій у вас знаходиться власне сам термінал. Найчастіше він зберігається в System (С:) / Programm Files / TradeFort MT4 Terminal. Всередині знаходимо папку experts (швидше за все, третя зверху), відкриваємо і копіюємо прямо в неї головний файл з радником (mql або ех4). Якщо подивитесь уважно, ви побачите, що в experts вже лежать два роботи: MACD Sample і Moving Average .

3. Крім основного файлу, в розпакованому архіві є й інші – розкидати їх теж по потрібних папках. Файл з дозволом .dll – це так звана бібліотека, яку треба помістити в experts/libraries. Файли типу .set – це шаблони налаштувань, які необхідно розмітити в experts/presets. Втім, їх може і не бути. Напевно буде присутньо і кілька індикаторів, які ми покладемо в папку experts/indicators.

4. Потім терміналі в верхньому меню Вибираємо Сервіс – Налаштування – вкладка Радники. Нам потрібно проставити галочки і «Включити радники (советники)», «Дозволити раднику торгувати», «Дозволити імпорт DLL», «Дозволити імпорт зовнішніх експертів».

5. Після цього у вікні Навігатор знаходимо вкладку Радники і вибираємо тільки що нами встановлений. Переконавшись, що у нас відкрита саме та валютна пара, на якій ми плануємо торгувати, а також той тайм-фрейм, який найбільше підходить для коректної роботи експерта (ці умови обумовлюються в описі програми). Якщо все вірно – перетягуємо робота на графік.

6. Після того, як ви зробите це, з’явиться вікно з параметрами цього радника. Відкрийте вкладку «Вхідні параметри». Перший рядок – Lots – це розмір лота, яким ваш радник буде відкривати угоду. У Moving Average, наприклад, це 0,1. Натисніть на цей рядок двічі і введіть бажаний вами обсяг. У стандартних радників, які встановлені в терміналі MetaTrader, немає таких функцій, як установка stop loss або take profit. Однак в інших, придбаних вами, ці значення також можна і потрібно встановлювати. Крім того, якщо ви натиснете на кнопку «Завантажити», ви потрапите в папку experts/presets, в яку ми зберігали шаблони налаштувань – можете перенести їх сюди, внести зміни, якщо буде потрібно, і зберегти заново, натиснувши на «Зберегти». Це буде ваш особистий шаблон, який ви зможете потім застосовувати до практично будь-якого радника. У вкладці «Загальні» ви зможете вибрати, які позиції програма може відкривати:

Long & Short – на покупку і на продаж, Long only – тільки на покупку, Short only – тільки на продаж. Також краще поставити галочку в полі «Дозволити Алерт». Алерт – це попередження, «тривожна кнопка». Радник інформуватиме вас, наприклад, що ціна дійшла до певного рівня, або ж про те, що скоро ордер закриється по stop loss. Трохи пізніше, після повної установки програми, ми відповімо на питання, як встановити Алерт.  А поки натискаємо «Ок».

7. Наступний крок: у правому верхньому кутку нашого терміналу знаходиться назва радника і повинна бути усміхнена пика – це значить, що радник працює.

Якщо замість неї стоїть хрестик, перевіряємо, натиснуто чи «плей» на кнопці «Радники» на верхній панелі терміналу.

У тому випадку, якщо неначебто все вірно, але програма, тим не менш, не працює, тиснемо на цей хрестик і перевіряємо, що галочки стоять саме в таких полях.

Тепер все має працювати!

8. Не поспішайте і не дивуйтеся, що ваш радник поки не почав відкривати ніяких угод – він чекає відповідного моменту відповідно до закладеної в нього стратегії.

Як Виставляти Алерт?

Якщо є бажання, щоб радник попереджав вас, коли ціна дійде до певного рівня, Виставите Алерт. Зробити це можна в нижньому вікні «Термінал» – там, де ваш баланс і історія вашого рахунку. Так ось, третя вкладка – це «Алерт». Натисніть туди правою кнопкою миші і Виберіть «Створити».

З’являється ось таке вікно:

«Дія» – то, що програмі необхідно зробити. Видати звуковий сигнал, послати вам лист, показати повідомлення.

«Символ» – на якій валютній парі це попередження ви будете виставляти.

«Умова» і «Значення» – ви вибираєте, менше або більше буде Бід або Аск того котирування, яке ви проставите.

«Джерело» – це який саме звуковий сигнал ви хочете почути. Можна вибрати файл зі списку, що випадає, а прослухати – натиснувши на «Тест», або ж «…». Тоді з’явиться папка з усіма звуками.

«Таймаут» – перерва між повтореннями сигналу, ну і виставляєте максимальне число повторів.

Натискаємо «Ок».

Як тестувати радник?

Вам вже напевно не терпиться перевірити, наскільки «чарівною» виявилася ваша нова програма. Для цього можна протестувати її роботу на історичних даних, тобто вже сформувалися графіках ціни. Встановіть радник на демо-рахунку, або скористайтеся тестером стратегій, який викликається або кнопкою F6, або ж через вікно «Вид» – «Тестер стратегій», або значком «лупи» на верхній панелі меню, або натисканням правою кнопкою миші на графік Радники – Тестер, або Ctrl + R. Як ми вже писали, в терміналі багато функцій дублюються по кілька разів, щоб ви могли вибрати найбільш зручний для вас метод використання. Як би там не було, з’явиться ось таке вікно під вашим графіком:

Перша графа тут – «Радник». Власне, Вибираємо один з доступних нам на даному комп’ютері. Далі вибираємо валютну пару і період, на якому робот буде торгувати, а в якості «Моделі» завжди вибирайте «Все тики», щоб ваш експерт орієнтувався на все, що відбувається на ринку, і був точний. Потім ставимо галочку в полі «Використовувати дату», проставляємо з якого числа по яке ми нашого радника тестуємо. Дату можна проставляти будь-яку, хоч цього року, хоч попереднього. Галочка в графі «Візуалізація», щоб нам було за допомогою графіки показано, як би радник входив і виходив з ринку, а також за допомогою повзунка ми встановлюємо швидкість показу. У графі «Оптимізація» галочку не ставимо.

Справа ви ще побачите «Властивості експерта»:

Це необхідна вкладка, адже перед початком тесту нам потрібно налаштувати радника. Відкривайте її і в «Тестування» встановлюйте депозит, на якому буде торгувати наш робот, і його валюту (бажано вказувати реальні дані – ту суму і ту валюту, на яких ви маєте намір торгувати). Розділ «Оптимізація» поки не чіпайте. Далі дивіться вкладку «Вхідні параметри» і встановлюйте потрібні вам.

Якщо в них є «Автоопределение» часу (AutoGMT), його завжди необхідно відключати, і замість true ставити false, інакше радник невірно визначить термінальне час і це призведе до неправильного тесту.

Якщо є такий параметр, як GMTOffset (відхилення в часі за Гринвічем), ставимо «2», тому що наше термінальне час складає GMT + 2.

MoneyManagement (AutoMM, MM і т.д.) – також відключаємо для тесту. Якщо ми не поставимо false, радник буде сам вибирати розмір лота, яким він буде відкривати угоду. А нас цікавить тільки те, скільки він приблизно може заробити в пунктах. До речі, також завжди необхідно відключати цю функцію, якщо ви ставите робота на рублевих рахунках. Всі радники заточені тільки під долари, так що у вашому випадку потрібно виставляти тільки фіксований лот (графа Lots, Lotsize і.т.д.).

Натискайте «Ок». Інші параметри краще не міняти, або ж дізнаватися у розробників, яка заміна до чого призведе – результат іноді може бути непередбачуваним.

Далі, в «тестер» є кнопка «Шрифт» (валютної пари). Тут ви нічого змінити не можете – можете тільки переглянути. Тут знайдете розмір спреду (різницю між ціною Бід і Аск), Точність (скільки знаків після коми відображається), Рівень стопів (мінімальна кількість пунктів від stop loss або take profit до поточної ціни) і т.д.

Ще одна кнопка «Змінити експерта» дозволяє перейти в MetaEditor і внести на мові програмування необхідні зміни в програму, додати якісь функції.

Після всього цього, щоб запустити наш тест, потрібно завантажити історичні дані по Вибраній нами валютній парі – скажімо, улюбленої EUR/USD. Нас цікавить, наприклад, період Н1. Натискаємо кнопку F2, і перед нами з’являється вікно «Архів котирувань». Також воно з’являється через меню «Сервис» на верхній панелі.

У цьому вікні зліва Вибираємо розділ Forex Floating, пару EUR/USD, період «1 + час» і тиснемо «Завантажити», краще двічі.

Начебто все – натискайте «Старт» і дивіться, як би це все відбувалося в реальному часі на той період, який ми встановили.

У будь-який момент ви можете натиснути на «Стоп».

У вкладці «Результати» ви побачите історію торгівлі,

а «Графік» прибутковості можна побачити тут:

У «Звіті» можна подивитися Загальну прибуток і збиток в пунктах, а також кількість коротких позицій, довгих і т.д. Дуже цікаво для вивчення!

А в «Журналі» розписано абсолютно кожна дія, яка дана програма здійснювала.

Тепер ви знаєте, добре чи не дуже добре працює ваш експерт і готові його використовувати! 

Успіхів вам в тооргівлі!

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс