Усереднювання – як спосіб виходу зі збиткової позиції

В порівнянні з локуванням, усереднювання – набагато простіший спосіб виведення збиткової позиції в прибуток (чи хоч б в нуль). Суть усереднювання в тому, щоб відкривати угоду не “назустріч” збитковій, а в тому ж направленні, але від наступного сильного рівня. Перед відкриттям кожної угоди важливо заздалегідь визначити найближчі до поточної ціни сильні рівні підтримки і опору, від яких раніше ціна відскакувала хоч би на 100 пунктів.

Приклад по парі USD/JPY.

Допустимо, ми відкрили ордер на продажу поблизу рівня опору 102.70 (за ціною 102,50) чекаючи відскоку ціни від нього. Але ціни пішли далі вгору, пробивши цей рівень. Наступним сильним рівнем виступає відмітка 103.90. Поблизу неї (на відмітці 103.70) ми виставляємо відкладений ордер на продаж (тим же або великим об’ємом). Ціна, дійшовши до рівня 103.90, з великою вірогідністю відскочить від нього, на це ми і розраховуємо.

userednyvannyaІ дійсно, ціна, відкривши наш відкладений ордер і не дійшовши небагато до позначеного рівня 103.90, пішла вниз. Коли ціна пройшла у напрямку наших угод (в даному випадку вниз) хоч би на 40-50 пунктів від ціни відкриття другої угоди, переносимо рівень тейк-профіт по обох угодах на одну і ту ж відмітку – середнє арифметичне цін відкриття цих угод. Тобто, якщо перший продаж відкритий за ціною 102.50, а друга – по 103.70, то take profit по обох угодах переносимо на відмітку 103.10. Тут за результатами двох угод ми вийдемо в нуль. Якщо ж другу угоду відкрити великим об’ємом (наприклад, в 2 рази більше), то в нуль по сумі 2 угод ми б вийшли вже на відмітці 103.30.

Звичайно, ця методика теж має свої недоліки:

  1. Треба знайти дійсно сильні рівні (тобто рівні, добре помітні хоч би на денному тайм-фреймі) і від них торгувати. Якщо рівень чітко видно тільки на дрібніших періодах, то ціна може його “не помітити” і залишити нас з двома збитковими угодами. Треба бути готовим до того, що навіть сильні рівні не вічні і колись ціна їх долає. Тобто треба заздалегідь продумати план і на цей випадок.
  2. Треба добре володіти технічним аналізом і розуміти що відбувається на ринку, тобто володіти хоч би основами фундаментального аналізу.
  3. Треба мати достатній розмір депозиту і строго дотримувати правил управління капіталом, щоб мати можливість витримати ті позиції, що значно просіли.

Проте, це досить простий спосіб, що дає добрі результати, принаймні, в 80% випадків. А при строгому дотриманні правил управління капіталом і відносно невеликому досвіді використання усереднювання, можна навчитися взагалі не отримувати збитки, виводячи їх в нуль або навіть в прибуток саме цим методом

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс