Торгові тактики

Що таке торгова стратегія форекс, ми вже розглянули. Сьогодні розглянемо поняття тактики форекс, на основі яких розробляються торгові стратегії. Тактика – це спосіб, на основі якого ви будете торгувати, торгова система – це детальна покрокова інструкція, коли, по яких сигналах і де, відкривати і закривати операції фіксуючи прибуток (збиток). На даний момент відомо досить багато універсальних тактик. Вони приблизно однаково добре діють практично на всіх ринках. Розглянемо найвідоміші з них.

«Переворот» – найбільш проста торгова тактика, застосовується тоді, коли ваша торгова система дає сигнали про необхідність виходу з ринку і одночасно вказує на виникнення сприятливої ​​ситуації для того, щоб увійти в ринок, але вже в іншому напрямку.переворот

Ще однією можливістю здійснити переворот слід зазначити виставлення лімітного ордера, яким можна обмежити можливі збитки і паралельно відкрити позицію в іншому напрямку. Тобто, у разі відкриття вами довгої позиції (по тренду), коли є ймовірність, що ціна різко ослабне, доцільно встановити лімітний ордер. При цьому ордерів повинно бути встановлено на продаж 2, які будуть знаходитися в розрахунковому районі на обмеження передбачуваних збитків. Якщо один ордер спрацює по стопу, то автоматично буде зафіксована збиткова позиція і одночасно буде відкрита коротка на продаж.

«Додавання» – використовується тільки тоді, коли по відкритій позиції вже є плаваючий прибуток, але торгова система показує, що формується сприятлива ситуація, щоб відкрити ще одну позицію в аналогічному напрямку. При цьому можна збільшити розмір інвестицій завдяки відкриттю в цьому ж напрямку ще однієї позиції – додавання.Додавання

Після того, як пройшло додавання, треба перемістити лімітний (стоп-лосс) ордер у бік виходу з ринку до беззбитковості збалансованої позиції. Даний підхід дуже схожий на тактику усереднення на прибуток, хоча і має свої особливості.

Тактика «усереднення на прибуток» спрямована на збільшення обсягів, але з мінімізацією ризиків.Ця тактика може застосовуватися, коли торгова система не сигналізує про доцільність відкриття позиції. Цим вона і відрізняється від тактики додавання. Особливістю даної тактики є те,  що при усереднюванні необхідно відразу ж підтягувати лімітний ордер на вихід з ринку (закриття обох позицій) в зону (чи вище за неї) беззбиткову, усереднення (збалансованість) позиції. Дана тактика дуже широко застосовується на практиці.Усереднення на прибуток

Однією з найбільш ризикованих тактик інвестування є «усереднення на збиток», яку використовують лише в крайніх випадках. Вона застосовується у разі, коли на ринку після відкриття позиції (наприклад, довгої) починається рух проти вас. Наприклад, ринок після відкриття почав рухатися в несподіваному напрямі (ослаблений) і досяг певного рівня, а ваша торгова система досі сигналізує про необхідність відкриття довгої позиції. При такому розвитку ситуації можна усереднити збиток, якщо відкрити додатково довгу позицію (тому торгова система вказує на висхідну тенденцію).

«Локування» – відкриття одночасно (чи через якийсь час) довгої і короткої позиції по одному інструменту. «Локування» не є широко використовуваним варіантом тактики.  Це пов’язано з тим, що не всі компанії дозволяють її проводити. Найбільш насторожує в даному випадку те, що можна назвати негативне математичне очікування доходності, яке присутнє в подібній стратегії. При такій тактиці якщо відбулися втрати по одній з позицій, то вони будуть компенсуватися доходами за іншою, і це не залежить від того, в якому напрямку в цей момент рухається ринок.Локування

Зазначена тактика, як правило, широко застосовується, коли треба фіксувати поточний стан рахунку, але при цьому не виходити на ринок. Крім того, її використовують в ті моменти, коли передбачається сильний рух (не вказуючи його причини), і скрутно передбачити, в яку сторону воно буде. У цьому випадку після того, як буде сформована певна тенденція таку збиткову угоду ліквідують.

Однією з найпопулярніших тактик торгівлі є «хеджування». Дана тактика проявляється в зниженні ризиків по інвестуванню в якійсь біржовий інструмент, і здійснюється це за рахунок інвестування в іншій біржовий інструмент. На ринку Форекс це проявляється у відкритті збалансованих позицій по різних валютах, проведене з високим ступенем кореляції, причому таким чином, щоб передбачувані збитки, отримані від однієї з валют, були компенсовані доходами з інвестицій в іншу валюту.

До того, як використовувати на практиці будь-який з методів, варто упевнитися, що ви все добре розумієте, що будете робити в майбутньому.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс