Торгівля на новинах

90667650Існують різні підходи до використання економічного календаряДеякі трейдери торгують «на новинах» , тобто відкривають позиції відповідно до своїх очікувань щодо змін економічного індикатора (наприклад, очікується зростання ВВП єврозони – купують євро).  Інші навпаки, уникають новин , так як торгівля на них пов’язана з певним ризиком. Такі трейдери вважають за краще дочекатися, поки ринок «переварить» новину, і увійти в уже сформований тренд. Стежити за новинами потрібно незалежно від обраної вами торгової стратегії. Наприклад, індикатор по американському ринку праці NFP (nonfarm payrolls) часто викликає різкі рухи валютних пар, що може привести до закриття вашої позиції по стоп лосс.

Як прочитати економічний календар?

  • Прогнозне значення (консенсус)

Зазвичай це значення береться з опитування, проведеного інформаційним агентством (Bloomberg, Reuters і ін.). Ці організації опитують 20-240 економістів, крайні думки вилучаються з вибірки, і за рештою прогнозами розраховується середнє. Консенсус-прогнози за версією різних агентств можуть відрізнятися.

  • Фактичне значення

Це фактичне значення, опубліковане офіційним джерелом (статистичною службою країни або визнаним аналітичним центром).

  • відхилення

Це різниця між фактичним і прогнозним значенням. Наприклад, очікувалося, що індекс PMI складе 50.0 пунктів, а він виявився рівним 50.3. Відхилення дорівнює 0.3 пункту.

  • перегляд

Ця зміна значення за попередній період, зазвичай за минулий місяць. Якщо перегляд великий, то він може надати досить сильний вплив на ринок. Реакція ринку буде ще сильнішою в разі поєднання великого відхилення з великим переглядом.

З кожної важливої фундаментальної новини є значення консенсус-прогнозу, яке визначається економістами заздалегідь. Якщо фактичне значення відрізняється від прогнозованого, учасники ринку будуть здивовані і відразу зреагують на новину. Чим більша несподіванка, тобто відхилення, тим сильніше буде реакція ринку. На підставі історичних даних можна прогнозувати, наскільки сильний рух цін викличе певне відхилення. Наприклад, якщо валютна пара постійно проходить 50 пунктів на якомусь відхиленні, можна очікувати, що таке ж відхилення знову викличе рух ціни в розмірі 50 пунктів.

Торгівля на новинах вимагає певного алгоритму дій. Відкривати угоду варто тільки тоді, коли утворилося саме те відхилення від консенсусу, якого ви очікували.

Поради:

– Сконцентруйтеся на найважливіших новинах, які викликають найбільш передбачувану реакцію ринку.

– Зачекайте публікації показника, а потім торгуйте відповідно до плану.

– Реакція ринку на публікацію триває від півгодини до 2 годин.

– Якщо настрій ринку, технічний аналіз і результат виходу новини вказують в одному напрямку, але ринок йде в протилежну сторону, необхідно діяти відповідно ринку. Цілком можливо, що ви упустили якусь важливу причину, що лежить в основі реакції ринку.

– За замовчуванням чекайте сильної реакції ринку на публікацію новини.

Методи торгівлі на новинах

  1. Торгівля на відкатах (відновленні)

– Дочекайтеся виходу новини. Якщо спостерігається очікуване відхилення, то на підставі фактичного значення показника визначте напрямок руху ринку.

– Зачекайте, поки після початкової реакції ринок не відкотиться назад, приблизно на відстань в 10-15 пунктів від того цінового рівня, який був до виходу новини. Іноді під час великих відхилень можна увійти в ринок на відстані в 20-30 пунктів від ціни, яка була до виходу новини. Ринок, швидше за все, буде відігравати новину протягом перших 2-30 хвилин після її публікації.

– Стоп лосс потрібно буде встановити на відстані не більше 35 пунктів від точки входу в ринок. Важливо дочекатися, поки ринок відкотиться назад. Якщо увійти в ринок занадто швидко, можна налетіти на стоп.

– Цей вид торгівлі легше, ніж торгівля на шпильках, але іноді відкат є занадто маленьким або, навпаки, занадто великим.

  1. Торгівля на шпильках

 – Цей метод торгівлі застосуємо для торгівлі на важливі новини, які викликають сильне рух на ринку і які складно інтерпретувати. Для такої торгівлі добре підходить показник зміни числа зайнятих в несільськогосподарському секторі США (Non-Farm Payrolls, NFP), який зазвичай виходить в першу п’ятницю кожного місяця.

– Подивіться на діапазон, в якому торгується пара перед публікацією новини. За 5 хвилин до релізу виставите 2 відкладених ордера (BUY STOP і SELL STOP) на 20 пунктів вище і нижче за ринкову ціну.Додайте ордера тейк профіт на 40 пунктів вище і нижче відповідних відкладених ордерів. Що стосується стоп лоссов, то тут можливі два варіанти: виставити стоп лосс за ринковою ціною за 5 хвилин до виходу новини або взагалі його не ставити.

– У разі позитивного результату ви зможете закрити одну з угод з прибутком (не забудьте прибрати другий ордер). У разі дуже хорошого результату у вас відпрацють обидві угоди – спочатку з прибутком буде закритий перший ордер, після чого ринок різко розвернеться в протилежному напрямку (утворюється шпилька) і відкриє другий ордер. В цьому випадку ви можете заробити 80 пунктів. У разі негативного результату ціна зробить невеликий рух в одному з напрямків, відкривши перший ордер, але не досягне тейк профіту. Потім ціна розгорнеться в іншому напрямку, відкриє іншу угоду, але знову не дійде до тейк профіту. Якщо у вас є стоп, втрати будуть обмежені. Якщо стопів немає, можлива компенсація втрат шляхом відкриття нових ордерів.

  1. Торгівля на настрої ринку

Ідея проста: зрозумійте настрій ринку і відкрийте позицію у відповідному напрямку. Існує короткостроковий і довгостроковий настрій ринку. Простим трейдерам складно торгувати на довгостроковому настрої ринку, тому що у них недостатньо коштів, щоб перечікувати великі просадки, що утворюються в періоди високої волатильності.

Короткостроковий настрій створюється фундаментальними новинами. Якщо ринок чекає, що дані виявляться кращими консенсусу, він спробує заздалегідь врахувати в ціні такий результат. В результаті має сенс стратегія під назвою «купуй на чутках, продавай на фактах». Наприклад, якщо учасники ринку очікують збільшення ставок РБА на наступному тижні, курс пари AUD/USD буде рости навіть за тиждень до засідання Резервного банку Австралії: трейдери будуть враховувати в ціні перспективу збільшення ставки. Коли ж РБА дійсно оголосить про збільшення ставки, учасники ринку, які вже були готові до такого результату, можуть почати продавати AUD/USD. Курс пари впаде, тому що великі гравці можуть спробувати зафіксувати прибуток по своїх первісних позиціях на покупку.

Для того щоб виграти від цього типу торгівлі потрібно:

– Бути в курсі майбутніх важливих публікацій і подій за кілька днів до того, як вони відбудуться. До таких подій належать оголошення про процентні ставки, вихід даних по інфляції, ВВП, виступи глав ЦБ і ін.

– Стежити за недавніми новинами і спостерігати за реакцією ринку. Якщо негативні новини не можуть істотно зрушити ринок вниз (або навпаки), то на це повинна бути якась причина.

– Знати, як пов’язані різні новинні публікації. Наприклад, як впливають роздрібні продажі на ВВП, PPI на CPI і т.п. Так, якщо дані по роздрібних продажах виявляються набагато краще, ніж очікувалося, є всі підстави готуватися до хороших даних по ВВП. Таким чином, можна скористатися позитивним настроєм ринку.

Якщо ви побачите короткостроковий тренд, відкривайте угоди в його напрямку. Закрити таку угоду потрібно до виходу новини. Оптимальний заробіток на такій торгівлі становить від 40 до 100 пунктів, не варто замахуватися на більше – краще відкрити ще одну угоду на відкат після виходу новини.

Відзначимо, що не кожна публікація важливих новин підходить для торгівлі на настрої ринку. Якщо на ринку панує невизначеність, затівати таку торгівлю не варто. Торгувати варто тільки тоді, коли є присутній чітко виражений короткостроковий тренд.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс