Типи ордерів

Термін “ордер” означає наказ вашому брокеру на відкриття операції (купівлі або продажі).Є деякі стандартні типи ордерів, які підтримуються всіма брокерами, а інші – типові лише для деяких.

 • Негайне виконання (Market Order).
  Ордер негайного викоордернання – це ордер, який відкриває позицію за поточною ринковою ціною. Наприклад, EUR/USD котирується в даний момент часу по 1.3001. Якби Ви хотіли купити саме за цією ціною, Ви б клікнули “Buy” (“купити”) і Ваш термінал негайно виконав би покупку за поточною ціною.
 • Ордер Ліміт (Limit Order).
  Ліміт ордер призначений для купівлі або продажі за вказаною ціною. При цьому поточний рівень цін більше значення встановленого ордера, якщо плануєтьсВідкладений ордеря купівля і менше, якщо продажа. Зазвичай ордери такого типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту, опустившись до певного рівня, почне рости. Або піднявшись до певного рівня почне падати. Наприклад, курс EUR/USD 1.3150. Ви хочете увійти в довгу позицію, якщо ціна дійде до 1.3130. Ви можете посидіти біля монітора, чекаючи потрібного значення котирування (і тоді виконати ордер негайного виконання), або ж встановити ліміт ордер на покупку по 1.3130 (і тоді мати можливість вільно піти по своїх справах). Якщо ціна досягне значення 1.3130, термінал автоматично виконає ордер на купівлю за цією ціною. Ви вказуєте ціну, за якою хочете купити/продати валютну пару.
 • Ордер Стоп (Stop Order).
  Стоп ордер призначений для купівлі або продажі за вказаною ціною. При цьому поточний рівень цін менше значення встановленого ордера, якщо планується купівля та більше, якщо продаж. Зазвичай ордери цього типу виставляються з розрахунку на те, що ціна інструменту, опустившись до певного рівня, продовжить рух у тому ж напрямку (тренд досить сильний). Аналогічно, піднявшись до певного рівня найймовірніше піде вгору в найближчому майбутньому і принесе профіт. Наприклад, курс EUR/USD 1.3150. Ви хочете увійти в довгу позицію, якщо ціна дійде до 1.3170. Знов-таки, є два варіанти, або почекати моменту досягнення рівня ціни у терміналу, або виставити стоп ордер. Вибираючи другий варіант ми залишаємо програмі всю роботу. Якщо ціна досягне значення 1.3170, термінал автоматично виконає ордер на купівлю за цією ціною. Ви вказуєте ціну, за якою хочете купити/продати валютну пару.
 • Стоп-лос ордер.
  Стоп-лос ордер – це ордер ліміт, який прив’язаний до відкритої позиції для того, щоб встановити допустимий рівень втрат, на той випадок, якщо ціна піде проти Вас. Стоп-лос ордер дійсний до тих пір, поки Ви не закриєте позицію або не відміните її або цей ордер стоп-лос. Наприклад, Ви відкрили довгу позицію (купили) EUR/USD по 1.3130. Щоб лімітувати можливий збиток Ви ставите стоп-лос на 1.3100. Це означає, що якщо Ви помилилися в аналізі та EUR/USD впало до 1.3100, замість того, щоб вирости, Ваш термінал закриє стоп-лос ордер, продавши за 1.3100 і зафіксувавши збиток в 30 пунктів. Стоп-лоси дуже корисні, якщо Ви не хочете сидіти перед монітором протягом дня і хвилюватися, що втратите всі свої гроші. Ви просто ставите стоп-лос і спокійні з приводу збереження свого капіталу.

Незвичайні типи ордерів.

•          GTC (Good ’til canceled – діючий до тих пір, поки Ви його не відміните).

GTC – ордер дійсний до тих пір, поки Ви його не відміните. Ваш брокер не відмінить цей ордер ніколи. Відповідальність за скасування цього ордера лягає повністю на трейдера.

•          GFD (Good for the day – дійсний протягом дня).

Цей ордер є активним протягом дня. Так як ринок працює цілодобово, то термін дії цього ордера закінчується зазвичай опівночі, однак для свого брокера обов’язково потрібно це уточнити.

•          OCO (Order cancels other – ордер, який скасовує інші ордера).

OCO-ордер – це суміш двох ліміт і/або стоп ордерів. Два ордери із зазначенням ціни та часу встановлені вище і нижче поточної ціни. Якщо один з них спрацьовує, інший автоматично скасовується. Наприклад, курс EUR/USD – 1.3140. Ви хочете купити, якщо ціна проб’є рівень опору в 1.3195 або продати, якщо ціна піде вниз і впаде нижче 1.3085. Очевидно, що якщо Ви купите по 1.3195, то ордер на продажу повинен бути скасований, що і робить ордер типу OCO.

Завжди потрібно детально вивчити типи ордерів, які надає Ваш брокер, а також можливу комісію при утриманні ордера довше одного дня. Просто знайте як працюють ордера і це спрацює на Вас.

Висновок. Основні типи ордерів (за поточною ціною, ліміт і стоп-лос) – інструменти, яких зазвичай вистачає трейдеру для торгівлі. Якщо Ви на ринку не дуже довго, то краще використовувати для роботи ці ордери, поки не освоїтеся.

Перед тим, як виставити ордер, переконайтеся, що Вам гранично ясний механізм його роботи, і вже звичайно ні в якому разі не ставте ордер на реальному рахунку, поки не доведете знання до автоматичних дій.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс