Терпіння під час трейдингу

тгБільшу частину сил і часу форекс-трейдери витрачають на пошук точок входу і виходу з ринку, забуваючи про те, що одним з основних і найскладніших елементів успішної торгівлі на валютному ринку forex є вміння не вступати в операції. У деяких ринкових умовах марними виявляться навіть самі надійні та прибуткові стратегії. Збереження капіталу в той час, коли ринок не надає можливостей для отримання прибутку, стає найбільш правильним рішенням.
Чому так важливо не торгувати?
Досвідчені трейдери вміють тримати себе в руках і розуміють, що починати торгівлю, якщо ринкові умови не відповідають їхній торговій системі, не тільки ризиковано, але й нерозумно. При цьому новачки в пориві ентузіазму намагаються здійснювати якомога більше угод незалежно від того, чи сприятливі цьому зовнішні умови. Саме це є однією з причин втрати депозиту в перші місяці торгівлі. Намагаючись покрити збитки, початківець трейдер відкриває все нові і нові угоди, які виявляються такими ж збитковими, замість того, щоб просто зупинитися і не торгувати. Якщо трейдеру дуже складно залишатися осторонь від торгів, варто розробити декілька систем, придатних для різних ситуацій на ринку. Тоді кількість часу, проведеного поза ринком, значно скоротиться.
Знай і люби свою торгову систему!
Різні торгові системи ефективно працюють в різних ринкових умовах: деякі дають максимальний прибуток у флеті, інші ефективні під час тренду. Системи, призначені для торгівлі по тренду, не будуть результативними тоді, коли ринок знаходиться в боком русі, і навпаки. Так, волатильний ринок не підходить для скальпингу, суть якого, як відомо, полягає в тому, щоб зловити найменші зміни ціни, а також для стратегій, орієнтованих на довгострокові тренди – в таких умовах дуже велика буде кількість хибних сигналів.
Трейдер повинен знати всі сильні і слабкі сторони своєї системи і не намагатися застосовувати її у явно програшних умовах.
Розглянемо для прикладу графік EUR / USD. В кінці 2009 року спостерігався довгий спадний тренд, а в січні 2010 ринок почав бічний рух. Трейдер міг би застосувати стратегію торгівлі в каналі і навіть зробити кілька прибуткових угод. Але в подальшому, в кінці січня, тренд в EUR / USD продовжився, а стратегія, призначена для бокового руху, перестала бути ефективною. Як тільки ціна пробила канал, варто виходити з ринку і продовжувати торгівлю вже з іншою системою, підходящою для торгівлі по тренду.тп
З прикладу видно, що важливо не тільки вміти не здійснювати операцій, але і тверезо оцінювати поточну ринкову ситуацію, а також застосовувати різні стратегії в залежності від зовнішніх умов. На жаль, багато форекс новачків  набивають собі хворобливі шишки, перш ніж вчаться дотримуватися трейдерської дисципліни. Уміння не торгувати тоді, коли «руки чешуться», звичайно, приходить з досвідом, але мудрий трейдер може виробити в собі цю якість і підстрахуватися, склавши кілька торгових систем.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс