Структура ринку Форекс

Для кращого розуміння форекс ринку, потрібно знати і його структуру, як він побудований. Для порівняння спочатку розглянемо фондовий ринок, а потім перейдемо і до форекс-ринку. Ось так виглядає структура фондового ринку:

Централізований ринок

Вже в силу свого характеру фондовий ринок повинен бути монополістичним. Існує тільки один економічний суб’єкт, один маклер (біржовий посередник), який управляє цінами. Вся торгівля повинна проходити через цього маклера. З цієї причини ціни легко можуть бути змінені і принесуть переваги цьому маклеру, а не трейдерам.

Як це відбувається?

На фондовому ринку маклер змушений виконувати замовлення своїх клієнтів. Припустимо, що склалася ситуація, коли кількість продавців різко перевищила кількість покупців. Маклер, який змушений виконувати замовлення своїх клієнтів, в даному випадку продавців, залишається з пакетом акцій, який він не може реалізувати через покупців зважаючи на їх нестачу.

Щоб запобігти для себе такі труднощі, маклер просто розширить спред або збільшить вартість операційних витрат, створюючи додаткові перешкоди тому, щоб продавці виходили на ринок. Інакше кажучи, маклер здатний управляти котируваннями, адаптуючи їх до своїх миттєвим потребам.

Торгівля на спот-ринку Форекс децентралізована

На відміну від торгівлі акціями або ф’ючерсами, у вас немає необхідності звертатися в єдину централізовану організацію, подібну на Нью-Йоркську фондову біржу, яка монопольно встановлює ціни. На валютному ринку не існує ніякої єдиної загальної ціни для конкретної валюти, причому в будь-який момент часу, і це означає, що котирування у різних валютних дилерів різняться.

Децентралізований ринок

Спочатку це може здатися незрозумілим, але саме це і робить валютний ринок таким вражаючи дивовижним! Ринок настільки величезний, і конкуренція між дилерами настільки жорстка, що ви практично завжди отримуєте кращу цінову пропозицію. Скажіть мені, кому цього не хочеться?

Крім того, ще одне хороша відмінність – торгувати на ринку Форекс можна де завгодно і коли завгодно.

Форекс ринок схожий трохи на інтернет – його ніхто не може контролювати.

Ієрархія ринку Форекс

Навіть незважаючи на те, що валютний ринок децентралізований, він зовсім не є непрозорим і хаотичним! Учасників ринку Форекс умовно можна розташувати на сходах висхідної драбини. Для кращого сприйняття цього твердження наведемо ілюстрацію:

Ієрархія ринку форекс

Нагорі цієї драбини розташувався міжбанківський ринок, представлений найбільшими банками світу і деякими меншими банками. Учасники цього ринку торгують або безпосередньо один з одним, або через системи електронної торгівлі, найбільші з яких EBS та Reuters.

Конкуренція між двома цими компаніями подібна протистоянню Coca-Cola і Pepsi. Вони перебувають у постійній битві за клієнтів і безперервно намагаються переграти один одного, захоплюючи частку ринку. І хоча обидві компанії пропонують котирування по більшості валютних пар, деякі із них більш ліквідні в одній із систем, а деякі – в інший.

Всі банки, які входять до міжбанківського ринку, можуть контролювати ставки, які вони пропонують один одному, але це ще не означає, що вони зможуть укласти угоди за цими цінами.

Насправді ставки будуть в значній мірі визначатись між учасниками кредитних відносин. Це схоже на з’ясування можливостей кредитування в вашому місцевому банку. Чим вища ваша кредитоспроможність і кращв фінансова репутація, тим більший кредит і за кращими процентними ставками можна отримати.

Нижче на сходах розташувалися хедж-фонди, комерційні корпорації, роздрібні форекс-брокери і брокери ECN (Electronic Communication Network). Так як ці організації не мають тісних кредитних відносин з учасниками міжбанківського ринку, вони повинні проводити свої операції через комерційні банки. Це означає, що ставки у них трохи вищі і дорожчі, ніж ті, що мають учасники міжбанківського ринку.

Ну і в самому низу наших сходів – ми, роздрібні трейдери. Було б украй складно для нас, звичайних людей, брати участь у валютному ринку, але завдяки появі Інтернету, систем електронної торгівлі і роздрібних брокерських фірм, всі непереборні бар’єри для доступу до торгівлі на Форекс були зняті. Це дає нам шанс «торгувати» з тими, хто перебуває вище нас на «структурній» драбині.

Ось так коротко ми познайомились зі структурою валютного ринку Форекс.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс