Що таке геп (gap)?

Коли ви лише починаєте вивчати ринок форекс, то напевне вже стикалися з таким поняттям, як геп . Що таке геп на форекс або будь-яких інших фінансових ринках? Саме значення слова геп походить від англійського gap , що в перекладі означає “розрив”. Так от, геп в технічному аналізі означає значний розрив потоку котирувань. Якщо розглядати геп на графіках, то ви побачите розрив між ціною закриття однієї свічки і ціною відкриття наступної свічки – ціна закриття і ціна відкриття знаходяться на деякій відстані одна від одної, що явно виділяється на графіку.

gep

Геп на форекс – це ціновий розрив з 23:59:59 п’ятниці на 00:00:01 наступного понеділка нов0го календарного тижня, або геп (gap) – це різниця ціни по конкретній валютній парі на початок нового торгового тижня в порівнянні з ціною в момент закриття попереднього торгового тижня. Чому виникає геп на вихідних? Ціновий розрив виникає, через те, що у вихідні дні ринок форекс працює, пари котируються, ціна рухається в ту чи іншу сторону протягом суботи та неділі, звичайно не з такою сильною волатильністю, як у будні, але все ж пари торгуються. У вихідні дні, як і в будні проводяться наради глав уряду різних країн і публікуються економічні дані, які потім дають рух ринку, залежно від своєї важливості і результатів ціна «ходить на різні відстані». Максимальний геп, який я бачив, був більше 200 пунктів по парі gbp/jpy. Однак геп може утворитися не тільки після вихідних, під час денної торгівлі в момент виходу важливих економічних даних ціна теж може «гепнутися» (графік на певний час може зависнути, а потім відкритися за поточною ціною), але в таких випадках це вже витівки брокера. Думаю ринок може утворити геп в разі феноменальних новини, наприклад, якщо Обама оголосить про повне списання держборгу США, тощо.

Розглянемо детальніше причини виникнення гепів:

Для біржової торгівлі (фондового, товарного та ін. ринку) геп – явище зрозуміле і закономірне. У проміжку між закриттям біржі ввечері і її відкриттям на наступний ранок можуть відбутися значущі події (наприклад, новини про природні катаклізми, виступ провідних політиків і фінансистів і т.д.) в результаті яких, акції підприємства можуть піднятися або впасти. В результаті, на наступний ранок котирування відкриваються з гепа (значного зростання або падіння).

Що таке геп і які причини його виникнення на ринку форекс? Тут існує кілька причин виникнення гепів. Звичайнісінькою є технічна причина – надходить неповний потік котирувань в торговий термінал. Як такого значення і впливу на торгівельні процеси подібні гепи не роблять. Проте для трейдера – це є серйозною проблемою, так як його ордера відкривається і закриваються на основі ціни після гепу, а не на основі його профітів і стоп-лоссів.

Іноді гепи на форекс можуть з’являтися в святкові дні, в момент виходу важливих економічних новин або в дні закриття місяця (року), причому, як на валютному, так і на товарних, фондових або інших фінансових ринках. До речі сказати, в момент виходу важливих економічних новин і в дні закриття місяця на форекс часто спостерігаються різкі скачки ціни, причому, в обидві сторони, тому торгувати в таких випадках строго не рекомендується, якщо ви чітко не розумієте, що робите.

Геп може трапитися на годинному, півгодинному та й інших тайм-фреймах (в межах однієї торгової сесії) без, здавалося б, видимих ​​причин – і це буде випадковий геп, а не сигнал до якогось подальшого напрямку руху ціни. Зверніть увагу – брати до уваги не можна самі гепи, а причини, що сприяють їх виникненню! Трапляються такі гепи досить рідко. Причинами їх виникнення можуть бути такі події, як серйозні теракти, великі катаклізми, перевороти в провідних країнах, так як прямим або непрямим чином ці причини все ж впливають на економіку та курси валют. Прикладом такої події може послужити вибух на АЕС “Фокусіма” в 2012 році, що моментально призвело до виникнення гепів і тривалого падіння (зростання) багатьох валютних пар.

Інший випадок більш важливий і передбачає утворення гепа в безперервному потоці цін в результаті фундаментальних подій. Ось на такі гепи і потрібно звертати увагу в першу чергу!

Залежно від типу ринку під періодом слід розуміти різні проміжки часу. Для товарних ринків періодом буде 1 день, так як торгівля на них ведеться протягом якоїсь частини доби. На ринку Форекс періодом вже можна вважати 1 тиждень, так як торгівля на ньому ведеться цілодобово, за винятком вихідних. А у вихідні дні не рідкісним явищем є неофіційні зустрічі великих банкірів, міністрів фінансів та інших лідерів у світовій фінансовій сфері. В результаті їх рішень і заяв слідують значні зміни ціни, а, отже – і виникнення гепів на стику двох тижнів. Саме такі гепи найбільш-важливі для торгівлі, тому розглянемо докладніше, які наслідки можуть очікувати трейдера в результаті гепа з п’ятниці на понеділок.

Наслідки гепів на стику двох тижнів.
Отже, припустимо, що у вас відкритий ордер на купівлю за ціною 1.3000, виставлені тейк-профіт на 1.3050 і стоп-лосс на 1.2980, і сьогодні п’ятниця. Ринок закривається за ціною 1.3040. Що чекає цей ордер при відкритті ринку в понеділок, якщо буде геп?

Варіант 1 – ринок відкрився з гепом вниз. Як ви пам’ятаєте, за умовами прикладу, ринок закритий за ціною 1.3040. А відкривається за ціною 1.2900 – як кажуть, “гепнуло” вниз. Думаєте, ордер закриється по стоп-лосс, і ви втратите всього 20 пунктів? Майже правильно думаєте, але не зовсім. Стоп-лосс спрацює, але за ціною відкриття ринку і ви втратите 100 пунктів, а не 20, як планували;
Варіант 2 – ринок відкрився з гепом вгору, за ціною 1.3090. І тейк-профіт ордера спрацює, але знову, за ціною відкриття ринку і прибуток складе 90 пунктів проти 50 очікуваних.
Тому, кожен трейдер повинен знати – п’ятничний геп закриває ордера не по рівню виставлених стопів/профітів, а за рівнем відкриття ринку!

Для боротьби з п’ятничним гепом, перед закриттям ринку, можна прибрати стоп-лосс і тейк-профіти з відкритих ордерів. Або виставити такі їх значення, які геп точно не зможе досягти. А в момент відкриття ринку в понеділок повернути їх на ті значення, які підкаже сформована ситуація.

Саме тому на п’ятничних гепах (або гепах на стику тижнів, як їх ще називають) можна як втратити, так і заробити. Якщо перед вихідними був відкритий ордер і після вихідних з’явився геп в потрібному напрямку, то така короткострокова позиція принесе несподіваний прибуток, яку слід вчасно зафіксувати. У більшості випадків після гепа ціна продовжує деякий час йти в напрямку розриву, а значить заробити можна ще більше, залишивши угоду відкритою до тих пір, поки розрив не почне компенсуватися і ціна не почне розвертатися. А розворот ціни і повернення її до рівня відкриття через деякий проміжок часу після утворення гепа для основних валютних інструментів відбувається в 70% випадків:

AUDUSDH1

На картинці вище, приклад повернення ціни до рівня відкриття після гепа на протязі одного торгового дня.

Але буває, що ціна продовжує йти у напрямку гепа і не компенсується. І така ситуація – справжній подарунок для трейдерів, які торгують по середньострокових і довгострокових стратегіях і відкривши раніше позиції у відповідному напрямку.

Якщо ж геп виникає проти відкритої угоди, але не досягає встановленого стоп-лосса, то новий тиждень для трейдера починається з неприємностей. Закривати позицію з тим збитком, що є на даний момент, або чекати розвороту ціни і повернення до розриву після деякого руху? Ймовірність того, що настане маржин-колл і трейдер виявиться поза ринком, дуже велика, якщо не вміти управляти подібними ситуаціями і не слідувати правилам мані-менеджменту.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс