Управління капіталом – ризик менеджмент

Ризик менеджмент (управління капіталом) – є невід’ємним елементом роботи на фінансових ринках. Без якісного управління капіталом вижити на ринку форекс неможливо. Для успішного трейдингу потрібно вміти знижувати ризики в кожній угоді. Це дозволить не тільки зберегти свої кошти, але і примножити їх. Відповідно кожен трейдер повинен знати і дотримуватись певних правил, принципів ризик менеджменту, без яких успішне управління капіталом просто не можливе.

Правила управління капіталом базуються на наступних принципах:

1. Інвестуйте не більше половини від загального капіталу.

Взагалі то фінансові експерти рекомендують ще менший відсоток: 5-30% від депозиту. Тобто більше половини власних коштів слід залишати для застосування в окремих випадках, нестандартних ситуаціях для продовження нормальної роботи. Проте кожен сам для себе вибирає той %, та зрозуміло і так, що чим він менший, тим менший і сам ризик втратити капітал.

2. Інвестуйте в одну операцію менше 10-15% загального капіталу.

Це дозволяє застрахувати себе від розорення, причиною якого може стати неправильний ризик менеджмент, при якому всі кошти вкладаються в одну операцію. Ніколи не можна інвестувати весь капітал (чи майже весь) в одну операцію. Його потрібно розбити як мінімум на декілька частин, щоб в разі збиткової операції, її можна було перекрити прибутковою в майбутньому.

3. Норма ризику в кожній угоді повинна бути менше 5% від загально розміру депозиту.

Завдяки дотриманню цього принципу, при збитковій угоді втрати трейдера складуть менше 5% його загального капіталу.  Проте більшість аналітиків і я в тому числі раджу відштовхуватись від цифри 3%. Для трейдингу це є оптимальним варіантом.

4. Відкриті операції по одній групі форекс інструментів повинні бути менше 20-25% ризикового капіталу.

Інструментам (валютні пари, CFD на акції, ф’ючерси, дорогоцінні метали, індекси…) однієї групи притаманно, як правило, однаковий рух. Відкривати великі угоди на одну групу недоцільно з точки зору диверсифікації. Завжди потрібно пам’ятати важливе правило оптимального інвестування: всі кошти повинні бути диверсифіковані. Управляйте своїм депозитом так, щоб він встояв у випадку, якщо одна з великих угод буде збитковою. При правильній диверсифікації збиткові угоди завжди компенсуються прибутковими.

5. Рівень диверсифікації портфеля.

Диверсифікація – надійний спосіб знизити ризики, проте і тут повинен бути розумний підхід. Потрібно дотримуватись розумного балансу між диверсифікованістю і концентрацією. Для надійної диверсифікації буде достатньо відкривати операції по 4-6 різних груп інструментів. Диверсифікація безпосередньо пов’язана з залежністю між групами торгових інструментів (валютні пари, CFD на акції, ф’ючерси, дорогоцінні метали, індекси…).

6. Виставлення стопів (Stop Loss).

Стоп-лос виставляється трейдером для зниження ризиків великих збитків. Стоп-лос фіксує ціну, по якій трейдер закриє операцію у випадку руху ціни на ринку форекс в протилежну сторону її відкриття. Рівень стоп-лоса визначається від розміру депозита, торгової системи, ММ (збиток в одній операції повинен бути не більше 3% від розміру депозиту).

 7. Визначення норми прибутку.

Для кожної угоди перед її відкриттям повинно бути визначено співвідношення норми прибутку і збитків.  Загальноприйняте співвідношення є 3 до 1. Наприклад, якщо трейдер ризикує 100$, то потенційний прибуток угоди повинен бути не менше 300$. Якщо з різних причин неможливо досягнути такого співвідношення, то таку угоду краще не відкривати зовсім. Враховуючи, що великий прибуток може принести лише дуже мала кількість угод, потрібно докладати багато зусиль, щоб цей прибуток була максимальним. Необхідно старатись зберігати прибуткові позиції якомога довше і не забувати про мінімізацію втрат при збиткових угодах.

8. Відкриття декількох угод.

Відкриваючи на ринку форекс кілька угод по одному і тому ж інструменту, трейдер виділяє торгові та трендові позиції. Мета перших – це короткострокова торгівля. Вони обмежені близькими стопами, які виконуються при досягненні ціною стоп-рівня. У трендових операціях стопи більш віддалені. Вони дозволяють зберігати операції відкритими при незначних коливаннях ціни на ринку. Такі угоди дозволяють трейдеру знизити ризики і отримати найбільший прибуток.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс