Психологія ринку Форекс

психологіяЩоб зрозуміти процеси, які відбуваються на фінансових ринках, необхідно знати їх психологію. Всі люди схильні до впливу на них емоцій. Та в роботі трейдера, емоції – являються самим страшнішим його ворогом. Якщо ви не вмієте і не можете контролювати свої емоції, то цей вид діяльності не для вас, краще зразу шукайте іншу роботу, бо трейдинг в такому разі вам доходу не принесе. Тому на форексі успіху добиваються ті, хто навчився контролювати свої емоції і не піддаватись їх впливу. В загальному, хто вміє контролювати свої емоції і заключається різниця між професіоналом і аматором. Професіонал трейдер не дозволяє емоціям заволодіти собою, чого не скажеш про не професіонала.

Притаманні кожній людині почуття, такі як гнів, роздратування, страх, надія, під час торгів є деколи визначальними для трейдера. Слабкі і жадібні, повільні і самовпевнені – всі ці учасники ринку форекс стануть жертвами. Знання психології, а так само своїх слабкостей і недоліків, допоможе уникнути збитків, а якщо при цьому ви зможете правильно оцінити свій психологічний стан та поведінку інших трейдерів, то успіх буде на вашій стороні.

Жадібність – основне почуття, що змушує учасників форекс брати участь у біржових операціях. Психологія ринку тисне на людей, як би закликаючи їх заробляти ще більше, нехтуючи ризиками. Якщо ви в повсякденному житті людина занадто стримана, то під час торгів на біржі ви можете прогавити масу хороших моментів для здійснення прибуткових операцій. Тому кращим рішенням для вас буде віддати перевагу іншому виду діяльності, більш спокійному і менш ризикованому. Якщо ж у вас присутнє підвищене почуття до ризику, то скоріш за все ви будете прагнути до великих торгових оборотів, піддаючи себе більшій небезпеці. Тому грати в казино для вас, буде краще і дешевше. Результатом жадності є мотивацію до відкриття все нових операцій.

Можна також виділити два типи мотивації:

Раціональна – яка притаманна професійному трейдеру, а також молодому трейдеру до першої участі в торгах;
Нераціональна – це азарт, який присутній у кожного трейдера, проте деякі трейдери прагнуть приборкати свій азарт, а інші є занадто емоційними, тому приречені на провал.

Взнати, чи враховується трейдером психологія ринку форекс, досить просто, якщо звернути увагу на такі сигнали:

  • трейдер цікавиться думкою інших;
  • він розповідає про свої відкриті позиції;
  • працює без будь-якого плану, створеного до моменту відкриття операції.

Все це свідчить, що трейдером рухає азарт, а не розум.

Надія і очікування на отримання прибутку – наступний фактор, що заставляє трейдерів торгувати. Зрозуміло, що мета будь-якої роботи – отримання і максимізація прибутку. На це спрямована і психологія форекс. Проте коли переважає надії над розрахунком, ви ризикуєте занадто переоцінити свої можливості аналізуючи ситуацію що склалася, тому можете в своїх думках перетворити реальний невеликий прибуток у величезний недосяжний. Надія повинна бути у трейдера підпорядкована розумному розрахунку. Адже зазвичай самі надії без розрахунку приводять новачків до зливів депозиту. Надія є важливою у двох випадках:

1) в момент входу на Форекс. Саме надія на отримання прибутку є рушійною силою, що примушує людину зробити певну операцію на фінансовому ринку;

2) під час отримання збитків, коли з’являється надія на зміну на краще.

Три етапи надії, які переживає трейдер в своїй кар’єрі:

  1. При незначних збитках, надія найчастіше виправдана і неминуча (якщо ви дієте строго за планом і впевнені, що психологія ринку форекс працює на вас);
  2. Настає при подальшому збільшенні збитків. У цей час трейдеру дуже складно реально оцінити ситуацію і свої можливості. Кращим рішенням проблеми є закриття збиткової позиції або ж можна залишити все як є – це залежить від того, наскільки трейдер може контролювати свої бажання;
  3. Виникає при критичних збитки, коли надія вже покидає трейдера і змінюється відчаєм (дуже сильно зневіряються слабкі і початківці). Більшості трейдерів добре знайоме відчуття спустошення, коли здається, що весь світ налаштований проти нього. Трейдер початківець, що зумів пережити останній етап, може сміливо називати себе таким, що відбувся трейдером. Потім у подальшій кар’єрі події третього етапу будуть супроводжувати трейдера у прояві страху.

Страх – з’являється, коли трейдер отримує збитки. Одні трейдери від страху не можуть адекватно реагувати на розвиток ситуації, в результаті чого втрачають все. Інших страх підштовхує діяти і укладати взаємовиключні угоди, що ще швидше призводить до зливу депозиту.

Психологія ринку така, що в критичний період краще прагнути виправити ситуацію, ніж сидіти і спостерігати, як мрії поступово тануть у міру того, як змінюються котирування. Разом з тим слід продумувати поступові кроки щодо виходу з кризи. Не потрібно падати в паніку, а треба послідовно дотримуватися розробленого вами ще до відкриття операції плану.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс