Про що не розказують брокери

dzНа ринку форекс першими завжди втрачають гроші дрібні клієнти з депозитами від кількох до кількох сотень доларів і плечем 1:500, збагачуючи посередників. Чому так відбувається? Спробуємо розібратись.
Перше головне правило: прибутком трейдер може вважати тільки те, що вивів з ринку, а не свої гроші на рахунку форекс-брокера. Новачків ж, як правило, губить жадібність. Більшість людей програють на форексі тільки тому, що хочуть отримати занадто багато, вклавши занадто мало. У ринку форекс дві сторони, перша – це те, що бачать великі банки і корпорації, друга -це те, на що дивляться дрібні клієнти з депозитами від кількох до кількох сотень доларів і плечем 1: 500. Саме вони першими втрачають всі гроші, збагачуючи форекс контори та інших посередників.
Тепер розглянем  різницю між фондовим ринком і ринком форекс.
Головна відмінність ринку форекс від фондового ринку – його позабіржова сутність. Тут немає єдиної біржі з однаковими для всіх котируваннями, в один і той же момент курси валют для різних клієнтів можуть відрізнятися. Все залежить від величини і статусу гравця. На найбільших міжбанківських платформах – прозоре ціноутворення, як і на біржі, де всі грають проти всіх. При цьому на відміну від фондового ринку на валютному дилер показує клієнту котирування, в якій вже зашита його комісія, – так само як і у вуличному обмінному пункті дилер заробляє на спреді, тобто різниці між ціною купівлі та продажу. Котирування, якe побачить клієнт, залежить від обсягу угоди і від того, що це за клієнт.
Малий ДЦ або брокерська компанія або тим більше приватний інвестор (трейдер) не можуть самостійно укладати угоди на міждилерскому ринку, їм необхідний посередник – гарант угоди, яка буде укладена від його імені і за його рахунок. Таким посередником є ​​прайм-брокер – великий банк, який збирає заявки від більш дрібних фірм і банків. При цьому прайм-брокери, які потребують забезпечення по операціях, стягують з клієнта комісію і не залишають власні відкриті позиції в угодах з клієнтами, а укладають угоду зворотню до тієї, яку тільки що зробили його клієнти: якщо прайм-брокер купив у клієнта валюту, він тут же повинен її продати комусь ще, щоб позбутися від ризику.
В підсумку заявка будь-якого ДЦ (форекс контори) в ідеалі виставляється на міждилерскому ринку як заявка глобального банку. Отримавши котирування від прайм-брокера, форекс-дилер додає до неї свою маржу і показує клієнту, який може здійснювати операції тільки по котируваннях свого дилера. Фактично дилер грає проти власного клієнта. Дилер може укласти зворотню операцію і захеджувати свою позицію, але його основний прибуток утворюється після того, як клієнт програє, тобто втрачає свій депозит. Конфлікт інтересів дилера і клієнта виникає тільки тоді, коли клієнт починає вигравати, а у дилера не вистачає капіталу, щоб забезпечити цей виграш.
Коли брокер розказує вам, що він виведе вас на ринок маючи на увазі той самий великий валютний ринок, де роблять угоди глобальні банки, то що ж відбувається насправді? Компанії, що надають послуги торгівлі на ринку форекс можна поділити на дві категорії – звичайні брокери і так звані кухні. Ці «кухні» цікавляться тільки тими клієнтами, які мріють казково розбагатіти, маючи на рахунку від кількох до кількох сотень доларів. У таких ДЦ (кухонь) є програми, які здійснюють реквоти, відокремлюють заявки професійних трейдерів від початківців, і їх практично ніхто не виводить на ринок, адже клієнти все одно втратять гроші.
Вся робота «кухонь» націлена на поступове відбирання принесених їм грошей. Вони по факту не виводять клієнта на відкритий ринок, вся торгівля ведеться всередині ДЦ, часто за фіктивними котируванням. Зазвичай так роблять тільки найзапекліші шахраї, оскільки справедливість котирувань легко перевірити, глянувши в Bloomberg або Reuters. «Термін життя» клієнта в таких компаніях, обчислюється кількох днів до кількох місяців. Після того як клієнт вніс депозит на рахунок форекс-контори, час грає проти нього. У форекс «кухонь» можуть існувати спеціальні програми, які неминуче призводять клієнта до програшу. Проте, щоб програти на ринку форекс, стороння допомога не потрібна – достатньо скористатися величезним плечем, яке пропонують майже всі форекс-контори. Наприклад, пропонуючи плече  1: 1000. Як це працює, можна почитати в цій статті.

Висновок, багато «підводних каменів» на форекс створюють перешкоди для трейдерів. Те, що трейдер ще не навчився прибутково торгувати, це одне. А ось коли твій брокер робить все, щоб ти втратив свій депозит, це зовсім інша річ. Завжди пам’ятайте це при виборі брокера.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс