Правила виставляння стоп-лоссу, щоб не ловити “лося”

18Кожен трейдер, відкриваючи угоду, сподівається отримати прибуток. Але іноді помилки в аналізі ринку або вплив новин призводить до того, що ціна рухається “проти вас”, що може привести до серйозних збитків і навіть повної втрати депозиту. Тому дуже важливо заздалегідь, ще до відкриття угоди, прорахувати можливі “погані” варіанти і визначити чіткий план дій на ці випадки.

Уміння прораховувати можливі збитки і заздалегідь – важлива відмінна риса справжнього трейдера від недосвідченого початківця, що кінець кінцем втрачає, а не що заробляє на форекс.

Існує ряд методів обмеження можливих збитків і виведення збиткових угод в прибуткові. Про них і поговоримо. У трейдерському середовищі відношення до цього виду обмеження збитку вкрай неоднозначне. Деякі користуються ними постійно, інші категорично проти даного використання. Проте, стоп-ордер – це помічник і союзник трейдера, особливо начинаючого трейдера. І якщо використовувати його грамотно, то спрацьовувати він буде тільки в тих випадках, коли ціна дійсно “пішла не туди” і немає сенсу тримати цю угоду дальше.

Досить врахувати декілька простих правил при установці стоп-лосса, щоб він почав спрацьовувати тільки тоді, коли це дійсно треба.

Правила використання Стоп-лоссу:

1. Величина S/L

Деякі трейдери ставлять stop loss на відстані 10-30 пунктів від ціни відкриття угоди. Це типова помилка. Адже постановка такого стоп- лосса рівносильна бажанню скоріше отримати збиток.

Для більшості валютних пар відстань в 30 пунктів – це типове внутрішньо-денне коливання, так званий “шум”. Тому stop loss може спрацювати абсолютно випадково, а ціна піде далі у напрямку нашої угоди, по якій можна було б отримати прибуток.

Часто S/L розміром в 10 пунктів виправданий при агресивній внутрішньоденній торгівлі, коли в день відкривається і закривається декілька десятків угод. Але для “звичайної” торгівлі, коли угоди можуть залишатися відкритими декілька днів, такий розмір стоп-ордера занадто малий. У “нормальній” торгівлі треба відкривати угоди, ризик по яких обмежується стоп-лоссом в 50-80 пунктів (у виняткових випадках – до 150).

2. Розмір S/L розраховують від найближчого серйозного рівня, а не від ціни відкриття угоди.

При відкритті угоди трейдер повинен виходити з конкретної ринкової картини, по якій він і будує свій аналіз і прогнози. І якщо, наприклад, відкривається угода на купівлю (buy) на відстані 30 пунктів від рівня підтримки, а стоп-лосс ставиться через 40 пунктів від цього рівня, то якраз і виходить стоп-лосс по угоді в 70 пунктів. Зменшити величину S/L можна тільки одним способом – відкривати угоду як можна ближче до сильного рівня, тобто наблизити її в точку входу в ринок (наскільки це можливо), а не сам stop loss.

3. Розмір S/L має бути в 2 – 3 рази меншим, ніж можливого прибутку по угоді.

Це не означає, що треба зменшувати S/L. Це означає, що треба вибирати лише ті угоди, розмір можливого прибутку по яких перевищує можливий збиток хоч би в 2 рази. І ігнорувати ті угоди, де немає можливості отримати таке співвідношення.

4. Ніколи не прибирайте і не пересувайте S/L “чимдалі від ціни”, що наближається.

Коли угода вже відкрита, а тим більше переходить в збиткову, трейдер майже не здатний адекватно оцінити ситуацію, він  стає занадто збудженим тим що відбувається. Тому краще взагалі не пересувати стоп-лосс, а просто чекати отримання прибутку, коли ціна піде у напрямку його угоди. Тим більше ні в якому разі не пересувайте S/L при наближенні ціни до нього. В більшості випадків це тільки збільшить збитки.

5. Максимальний можливий збиток по одній угоді не повинен перевищувати 5% від усього депозиту.

Треба заздалегідь прораховувати можливі збитки по кожній угоді. Бажано, щоб максимальний збиток по одній угоді був не більше 2 – 3% від депозиту, максимум – 5%. Детальніше про це розписано в  цій статті. В цьому випадку ви зможете утриматися на ринку навіть якщо “упіймаєте лося”. Якщо угода задовільняє усім попереднім умовам, але не задовольняє цьому – відмовтесь від угоди і зменшіть об’єм входу в ринок.

Що відбувається, якщо угода не підстрахована стопом, а ціна йде проти вас? Як правило, трейдер чекає “до останнього”, сподіваючись на розворот ринку, і оговтується тільки коли ціна пробігла вже 100, 150 пунктів і депозит ось-ось закінчиться. Тоді, бачучи як втрачаються гроші, трейдер починає панікувати, відкривати зустрічні ордери і робити величезну кількість дурниць, замість того, щоб заздалегідь прорахувати можливі невеликі втрати і вчасно прийняти необхідні заходи.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс