Основні види японських свічок

Ми вже знаємо що таке японські свічі, як вони виглядають, що означають. Тепер давайте розберемось з основними її видами. Отож:

Волчок (Spinning Tops)

Свічки з довгою верхньою тінню, довгою нижньою тінню і коротким тілом, називаються волчками (рус.) або по укр. дзига. Колір тіла свічки тут не має значення. Картина свідчить про нерішучість учасників ринку – як покупців, так і продавців.
З малюнка нижче, видно, що і бики і ведмеді намагалися “перетягнути” ринок в свою сторону, але до закриття торгів ця боротьба попиту і пропозиції наблизила ціну до позначки відкриття, чим і пояснюється таке маленьке тіло.
Волчок
Коли волчок (дзиґа) розташований після тривалого висхідного тренда, то логічно припустити, що така невизначеність з боку покупців (або зросла пропозиція з боку продавців) може стати ознакою розвороту ринку: чому раптом після підйому і періоду активних торгів припинилося зростання? Варто задуматись…

Теж саме стосується і при зворотному напрямку руху ринку – довгі майже симетричні тіні волчка , що з’явився внизу спадного тренда, говорить про ймовірну зміну ситуації на ринку на протилежну під впливом тих чи інших факторів.

Марубозу (Marubozu)

Марубозу не мають ні верхніх ні нижніх тіней. Ці японські свічки складаються цілком із тіла, незалежно від кольору.

МарубозуЗелений Марубозу має довге зелене тіло без тіней і свідчить про те, що в цей період ринком володіли покупці. У цих свічок ціна відкриття дорівнює мінімуму, а ціна закриття – максимуму. Це демонстрація того, що бики “насадили ринок на роги” – покупці контролювали ринок в перебігу всієї сесії. Часто така свічка – перша частина бичої моделі. розвороту.

Марубозу1Червоний Марубозу має довге червоне тіло без тіней, означає – що на ринку в цей період панували продавці. ціна відкриття дорівнює максимуму, а ціна закриття – мінімуму. Таким чином, червоний марубозу говорить про те, що після відкриття торгів у цей період, ведмеді (продавці) відразу почали “топтати” ринок, тобто продавці контролювали ринок. Це означає ведмежий розворот ринку.

Доджі (Дожі) (Doji)

Доджі – маленькі японські свічки. Доджі утворюються коли ціни закриття і відкриття дорівнюють (або дуже близькі один до одного). Доджі мають дуже коротке тіло, яке промальовується тонкою лінією. Доджі показують нерішучість продавців і покупців на протязі формування свічки, будь то вся торгова сесія або п’ять хвилин з неї. Боротьба була, ціни були вище і нижче, але різниця між ними залишилася мінімальна.

Доджі демонструють на ринку період протистояння – ні бики (покупці), ні ведмеді (продавці) не змогли взяти контроль над ним в свої руки.

Існує чотири спеціальних типи формувань доджів
Довжина верхньої та нижньої тіні може змінюватися, і в результаті свічка може бути схожа на хрест, може виглядати як буква «Т», або як перевернута «Т», і нарешті просто як знак «мінус». Кожен тип такої свічки має свою назву. На малюнку представлені 4 типи про які ми говоримо, а також їх назви. доджі
ДоджіПри появі свічок доджів на графіку, треба звернути увагу на попередні свічки. Якщо доджі надгробок з’явилися після серії білих свічок з довгим тілом (наприклад марубозу), то вони сигналізують, що кількість покупців мало і вони здають свої позиції. Щоб ціна продовжувала рости необхідно більше покупців, але судячи по руху ціни, їх більше немає. Продавці шукають момент щоб увійти в ринок і опустити ціну.

Ці та інші види свіч формують свічкові моделі про продовження та розворот тенденції. Та про це більше у наступних статтях.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс