Метод Мартингейла на форекс. За чи проти?

martynhejlУправляти своїм капіталом – одне з найважливіших умінь на валютному ринку. Для того щоб отримати віддачу сповна від своїх вкладених коштів, при помірних ризиках, необхідно вміти грамотно управляти своїм капіталом. Як це зробити? Власне кажучи, чіткої відповіді немає, проте є багато різних методик, покликаних допомогти в цій нелегкій справі. Одна з найбільш обговорюваних метод є  – метод Мартингейла і анти-Мартингейла. Ці два методи дуже давно застосовуються в торгівлі на біржі і які також зайняли свою нішу на валютному ринку. На підставі даних методів, трейдери через якийсь час розробляють свої унікальні торгові системи (чи торгові роботи). Це дозволяє трейдерам збільшувати свій прибуток, мінімізовувати ризики.

Метод Мартингейла на Форекс – це фінансова стратегія управління капіталом. Вона завоювала свою популярність ще в 18 столітті. Спочатку, дана стратегія була різновидом ставок, а суть стратегії полягала в наступному: постійно подвоювати ставку при програші, щоб трохи пізніше одна виграшна угода змогла покрити всі збиткові.

От тільки з часом були введені цифри від 0 до 00. Це було зроблено для того, щоб дати грі більше результатів, а не просто два. Через це звичне “червоне або чорне” і “парне – непарне” стало менш актуальним, що і позбавило систему Мартингейла всякого сенсу.

На Форексі інакше, так як це не лотерея. Якщо виходити з теорії, то по суті, з системою Мартингейла на Форекс ви можете залишатися в плюсі, навіть якщо у вас занадто багато збитків. Якщо на дану систему подивитися вузько, то ця система – прогресія, яка вимагає збільшувати розмір лота після кожного збитку, а також зменшувати розмір після прибуткових позицій. На валютному ринку даний метод має дві форми: просту і складну.

Проста форма системи Мартингейл

Проста форма вимагає подвоювати позицію після кожного збитку. Проте отримавши прибуток, ви не просто компенсуєте попередні збитки, але й залишаєтеся в плюсі. На практиці виглядає це приблизно так:

Ви ризикуєте 10$. Отримуєте убиток, встановлюєте розмір наступної позиції 20$, і тим самим вже піддаєте ризику суму в два рази більше початкової. Знову збиток? Тепер ризикуємо 40$. У разі чергового збитку вже 80$. Результат? При отриманні прибутку ви компенсуєте всі свої попередні витрати і заробляєте ще зверху ту суму, яка була задіяна спочатку, в нашому випадку це 10$.  Саме в цьому краса простого методу Мартингейла на ринку Форекс.

Складна форма системи Мартингейл

Складна форма даного методу відрізняється від простого, розміром збільшення. Розмір потрібно збільшувати на 40%. Даний метод – складний – вимагає до себе особливої ​​уваги і терпіння. Щоб складний принцип Мартингейла на Форекс приносив вам прибуток, рекомендується розглядати угоди не окремо, а як серії.

Важливо відзначити: кожна серія закінчується на тому моменті, коли прибуток перевищив збитки. В якості прикладу будемо ризикувати все тієї ж сумою 10$. Припустимо, що при збільшенні, ви терпите збитки 3 рази поспіль. Потім у вас прибуток, який перевищує ваші збитки в 2 рази. Виходить ось, що: у першій угоді – 10$, у другій – 14$, у третій – 20$, загальний мінус – 44$. Наступний виграш перекриває втрати: угода в 28$ принесе 56$. І остання угода вже починається з 10$ і приносить додаткові 10$. Загальний прибуток по всій серії угод 22$. Виходить, ми подвоїли первісний розмір угоди.

Анти-мартингейл

Сама частинка слова “анти” прямо повідомляє про те, що даний метод буде повною протилежністю Мартингейла на Форекс. Позиція нарощується по тому, як збільшується рахунок, а при збитках – позиція скорочується.

  • Завжди варто пам’ятати, про що?

Який би, на перший погляд, ефективною і прибутковою була стратегія Мартингейла на Форекс, важливо пам’ятати, що в ній один невірний крок може привести ваш рахунок до нуля ще до того моменту, поки прибуток покриє всі ваші збитки. Саме тому, перш ніж застосовувати цю стратегію в торгівлі потрібно навчитися розраховувати кожен свій крок, свої дії під час торгівлі.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс