Маржинальна торгівля

Кредитне плечеТоргівля на форекс не вимагає великих фінансових вкладень і доступна практично кожному, що відрізняє форекс від інших фінансових ринків і робить його таким популярним серед приватних трейдерів. Низький поріг входу на валютний ринок забезпечується завдяки маржинальній торгівлі або маржинального кредитування.

Мета трейдерів на форекс – це не фактична купівля чи продаж валюти, а лише отримання курсової різниці. Цього можна досягти тільки за допомогою маржинальної торгівлі.

 Суть маржинальної торгівлі

Торгівля на форекс ведеться дуже великими обсягами – 1 стандартний лот, як правило, дорівнює 100 000 одиниць базової валюти. Природно, деякі приватні трейдери розташовують такою сумою і готові використовувати її в угодах, але в цьому і немає необхідності. Для отримання прибутку від різниці курсів валют досить вкласти лише невелику частину з власних коштів, інші гроші, необхідні для укладання угоди трейдеру «позичає» брокер. Таким чином, Ви торгуєте великим обсягом валюти і одночасно отримуєте високий прибуток, вкладаючи зовсім небагато власних грошей.
Маржинальна торгівля – це метод ведення торгівлі з використанням позикових коштів, які видаються під певну заставу – маржу. Маржа гарантує, що позикові кошти, залишаться в недоторканності навіть у тому випадку, якщо ринок піде проти відкритої трейдером позиції. У цьому і полягає головна відмінність маржинального кредитування від звичайного кредиту. Ви ні за яких обставин не втратите суму, видану Вам брокером.
При відкритті ордера необхідна маржа резервується на рахунку, а інші кошти додає брокер. Після закриття угоди надані кошти надходять назад до брокера, а на рахунок трейдера повертається заставу разом з отриманим прибутком.

Особливості маржинальної торгівлі:

  • носить спекулятивний характер;
  • ведеться за посередництва брокера;
  • передбачає проведення протилежних торгових операцій для фіксації прибутку: за покупкою завжди слідує продаж тієї ж кількості тієї ж валюти, за продажем завжди слідує покупка;
  • відбувається з використанням кредитного плеча.

Кредитне плече

Кредитне плече є найважливішим поняттям в маржинальної торгівлі. Це співвідношення між сумою застави і виділяються під неї позиковими коштами. Як правило, брокери надають кілька розмірів кредитного плеча на вибір: 1:5, 1:20, 1:50, 1:100, 1:500, 1:1000. Так, при використанні плеча 1:100 для того щоб відкрити операцію об’ємом 1 лот у парі EUR/USD, Вам знадобиться 1000 EUR, тобто сума в сто разів менша, ніж реальний обсяг угоди. Аналогічно розраховуються суми, необхідні для вступу в ринок з іншими розмірами кредитного плеча.

Завдяки кредитному плечу можна управляти на ринку грошима, які в сотні разів перевищують реальний розмір Вашого депозиту і одержувати більш високий прибуток по кожній угоді.

Припустимо, клієнт торгує з плечем 1: 100, це означає, що депозит $ 1000 дозволить йому відкрити позицію на $ 100 000, але і ризик зростає в такій же пропорції. І зміна курсу, наприклад, долара до євро всього лише з 1,2550 до 1,2450 обнуляє його депозит. Такі коливання одномоментно бувають не часто, а от коливання з 1,2550 до 1,2530 регулярно відбуваються всередині торгового дня, і їх достатньо, щоб позбутися депозиту при торгівлі з плечем 1: 500.

Зрозуміло, що чим більшою буде сума угоди, тим вищий дохід Вам вдасться отримати в результаті її укладення. Простіше кажучи, чим більше кредитне плече, тим вигідніше трейдеру торгувати. Але є й зворотний бік медалі: маржинальна торгівля припускає як підвищену прибутковість, так і підвищені ризики. Якщо ціна піде в несприятливу сторону, Ваш потенційний збиток збільшиться. Тому до торгівлі з використанням кредитного плеча необхідно підходити розсудливо. Завжди розраховуйте свої сили, дотримуйтесь правил управління капіталом, грамотно розміщуйте стоп-ордера, які автоматично закриють угоду по досягненні ціною заданих рівнів. Так Ви зможете отримувати максимальну вигоду від маржинальної торгівлі та використання кредитного плеча.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс