Лок на форекс – варіанти виходу з ситуації

Лок (замок) – це торгова тактика, при якій відкривається угода “назустріч” збитковій тим же об’ємом і на тій же валютній парі. В літературі цей термін називається хеджуванням. Часто трапляються такі ситуації під час торгівлі, коли відкрита позиція доходить до певного рівня, ви ще не хочете закривати, та й не хочете втратити прибуток, який уже досягнуто. В цьому випадку можна б було використати локування (лок), відкривши купівлю по цій же валютній парі тим же об’ємом. Тоді при подальшому зростанні ціни, збиток з продажу повністю компенсувався б прибутком по купівлі і коливання ціни не з’їдали б депозит.

“Замкнувши” замок (відкривши обидві зустрічні угоди), з’являється час, щоб в спокійнішій обстановці оцінити що відбувається на ринку, провести детальніший аналіз і продумати план подальших дій. І при цьому не боятися, що увесь депозит відлетить в трубу.

Основна складність цього методу саме у виборі правильної стратегії виходу із замку з мінімальними втратами.

Є декілька варіантів розлокування:

1. Коли локування вже сталося, а до найближчого сильного рівня цінам ще далеко і потенціал подальшого руху в цьому напрямку досить великий, можна відкрити ще одну угоду у напрямку руху ціни тим же об’ємом (чи трохи більше), що і попередня. Тоді продовження руху ціни досить швидко перекриє збиток прибутком, після чого можна спокійно закрити усіх 3 угоди, починаючи із збиткової.

Цей варіант дозволить дуже швидко вийти із збиткової позиції хоч би в нуль ( а швидше за все – в прибуток). Але щоб використовувати його, треба:

а) бути абсолютно упевненим в тому, що ціна зможе дійти до відмітки, де усі 3 угоди в сумі дадуть хоч би нуль (інакше знадобляться нові замки);

б) треба мати достатній розмір депозиту, щоб мати можливість відкрити 3 угоди і при цьому не задіювати усі свої гроші (тобто строго дотримувати правил мані-менеджменту і не “кидати в ринок” більше 2% від депозиту по кожній угоді).

2. Знаходячись в замку, потрібно  нічого не робити  з відкритими угодами до тих пір, поки ціна не дійде до найближчого сильного рівня і не відскочить від нього. Коли ціна вже явно відскакує від цього рівня, закриваємо прибуткову позицію, а збиткову поки залишаємо. При продовженні відскоку ціни від рівня збиток по угоді ставатиме все менше. І коли збиток стане меншим, ніж отриманий прибуток по тільки що закритій зустрічній угоді, ставимо на відкриту позицію стоп-лосс. Якщо ціна продовжить свій рух у напрямі відскоку, можна пересунути стоп-лосс ще далі і по сумі двох зустрічних угод вийти в непоганий плюс. Якщо ж ціна раптом закінчить свій відскок і рушить “у бік збільшення збитку” по угоді, то спрацює stop loss і по сумі двох угод ми отримаємо нуль.

lokПриклад. На картинці вище зображено вихід з лока з прибутком. Так після відкриття першої операції ринок розвернувся і пішов в відкат. Була відкрита операція протилежна першій з тим самим лотом (утворився замок). Трейдер зробивши детальний аналіз зрозумів, що ринок коректується після першого падіння. Індикатор Фібоначчі показав доки саме може тривати корекція ринку. На рівні 38.2 було відкрито третю позицію, в ту саму сторону, що і перша. Коли ціна почала падати, трейдер закрив спочатку ордер 2, а потім і ордер 1 з мінімальним прибутком. 3 ордер переведено на трейлінг-стоп в безубиток з орієнтовним рівнем взяття прибутку на рівні 161.8.  На останок ми бачимо, як третій ордер досягає своєї цілі.

Локування – це, мабуть, одна з найскладніших стратегій виходу із збиткової угоди, що вимагає чималих знань по технічному і фундаментальному аналізу ринку. Тому навичка виходу з локування краще відточувати на історичних даних і демо-рахунку, оскільки кожна помилка призводить до нових замків і збільшення збитку.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс