Лінії тренду

Фінансові ринки перебувають у постійному русі, і рухаються вони не хаотично, а згідно деяким закономірностям, інакше кажучи, трендам. Тренд – це основний напрям, в якому ринок рухається на протязі певного часу (таймфрейма). Визначення тренда є першим обов’язковим кроком для початку технічного аналізу форекс і основою для прийняття вірних торгових рішень.

Розрізняють три види руху ринку і, відповідно, три типи тренду:

  • Висхідний (бичий) – це ситуація, коли кожен новий локальний мінімум і локальний максимум вище попереднього. Візуально на графіку цін ринок зростає.
  • Спадний (ведмежий) – це ринкова ситуація, при якій кожний наступний локальний максимум і локальний мінімум нижче попереднього.
  • Бічний («флет») – це ситуація, коли на ринку немає чітко вираженої тенденції, при цьому візуально ринок рухається в горизонтальному направленні.

Порівняння тенденцій на фінансовому ринку з тваринами не випадково: бики піднімають супротивників на роги, підкидають вгору, і висхідний тренд називається бичим. Ведмеді, навпаки, придавлюють ворогів до землі, і низхідний тренд прийнято називати ведмежим.

Необхідно пам’ятати, що поняття тренд напряму пов’язане з конкретним періодом часу. В один і той же час на різних таймфреймах можуть розвиватися протилежні тенденції. Варто послідовно визначати вкладені одна в одну тренди різної тривалості: довгострокові (місяці), середньострокові (тижня) і короткострокові (дні, години).

На різних таймфреймах тренди по одній і тій же валютній парі можуть розрізнятися. Наприклад, на денному графіку ви побачите чіткий висхідний тренд, а на годинному – низхідний.

 Тренд не завжди легко визначити «на око». Тут на допомогу трейдерам приходять допоміжні інструменти – лінії тренда. Лінії тренда – це лінії, що з’єднують послідовні точки мінімумів або максимумів на графіку ціни. Лінія тренда ясно і чітко показують, в якому напрямку рухається ринок. Наносити лінії на графік ціни дозволяють всі популярні торгові платформи, при цьому колір і товщину ліній ви можете вибирати самостійно.

Побудова ліній тренду

Проведіть на графіку цін пряму лінію так, щоб вона стосувалася як мінімум двох послідовних цінових максимумів (для визначення низхідного тренду) або двох і більше цінових мінімумів (для визначення висхідного тренда), а потім подивіться, під яким кутом проходить лінія.

Зверніть увагу: необхідно завжди з’єднувати локальні мінімуми з мінімумами, а максимальні точки з максимальними. З’єднувати мінімум з максимумом безглуздо.

  • Якщо лінія спрямована вгору – ви маєте справу з бичачим, висхідним трендом. Висхідний тренд
  • Якщо лінія спрямована вниз – на ринку спостерігається ведмежий тренд. Чим крутіше нахил лінії, тим сильніше тренд. Низхідний тренд
  • Якщо лінія тренду йде горизонтально – перед вами флет.Флет

Лінії тренда допомагають визначити:

  • Напрямок тренду
  • Розворот тренду
  • Лінії підтримки і опору ціни

Лінії підтримки і опору

Лінії підтримки і опору – це різновид ліній тренда, які грають роль границь коридору, в якому рухається ціна. Саме вони формують більшість фігур графічного аналізу, з якими ви знайомитесь в процесі торгівлі. лінії опору і підтримки
Лінія підтримки – це лінія, проведена через локальні мінімуми. Вона показує рівень, на якому покупці перемагають продавців.
Лінія опору проводиться через максимуми цін і показує рівень, на якому продавці виявляються сильнішими покупців.

Рівень опору утворює перешкоду для подальшого зростання цін, а рівень підтримки – перешкоду для подальшого падіння. Так, ціна найімовірніше відскочить вгору від рівня підтримки або вниз від рівня опору, що буде означати продовження поточного бичачого або ведмежого тренда. Якщо рівень підтримки або опору був пробитий – це сигнал до можливого розвороту тренда. У цьому випадку колишній рівень підтримки стає рівнем опору в новому тренді і навпаки.

Цінові канали

Лінії підтримки та опору утворюють канал, усередині якого рухається ціна в поточному тренді. Всі цінові зміни на ринку відбуваються в рамках цього каналу, поки тренд не зміниться. Відстань між лініями підтримки і опору, створюючими канал, або ширина каналу називається його діапазоном. Трендові канали, як і самі тренди, бувають висхідними, спадними і бічними.

В рамках каналу рекомендують купувати на локальних мінімумах і продавати на локальних максимумах і навпаки, якщо Ви прогнозуєте вихід ціни з каналу. При цьому, виходячи з каналу, ціна зазвичай проходить в напрямку виходу 60-80% діапазону каналу.

Сигнал до розвороту тренда: пробій лінії каналу і проходження ціною більше половини діапазону каналу в протилежному напрямку.Цінові канали

Сприйняття всіх трендових ліній, як і графічний аналіз в цілому  індивідуальний – інший трейдер може побачити на графіку більше або менше каналів, ніж ви, і в цьому немає нічого страшного. Головне – розуміти правила, за якими лінії тренду будуються і достатньо часу приділяти практиці роботи з ними. Володіючи знаннями про лінії тренду, рівнях підтримки і опору і цінових каналах, а також навичкою їх виявлення і побудови можна скласти досить успішну систему для торгівлі по тренду.

Запам’ятайте важливе правило! Тренд – Ваш друг. Торгуйте за трендом, і ви досягнете успіху.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс