Лінії підтримки і опору

Лінія, яку ціна не може пробити вгору, називається лінією опору (супротиву), а лінія, яку ціна не може пробити вниз, називається лінією підтримки.
Рівні «підтримки» і «опору» – це рівні, де змінюється розподіл продавців і покупців.

Згідно закону попиту і пропозиції:

– Якщо попит (бажання і можливість купити) більше пропозиції (бажання і можливості продати), то ціна зростає

– Якщо пропозиція перевищує попит, то ціна падає

Простіше кажучи, рівні «підтримки» і «опору» – це рівні, де зосереджені ордера великих учасників ринку.

Лінія опору валютного курсу – це ні що інше, як психологічний рівень, який значну кількість трейдерів розглядає як точку продажу валюти. Така єдність думок у великої групи людей призводить до того, що при наближенні цін до лінії або рівню опору значна кількість учасників ринку починає продавати валюту ордерами по ринку, або за допомогою розміщених заздалегідь відкладених ордерів, що знаходяться на виконанні у дилерів.
Масове розміщення ордерів і як результат масові продажі як би відштовхують курс від невидимої лінійї до якої він підходить знизу. 0
Лінія підтримки – навпаки, розглядається трейдерами як рівень, на якому валюту вигідно купувати, тому тут відбуваються покупки за поточними ринковими цінами і спрацьовують ордера на покупку валюти, встановлені заздалегідь валютними трейдерами і знаходяться на виконанні у дилерів.

01Як правило, скупчення відкладених ордерів (наказів) рjзмішуются не на одному рівні, а в деякій зоні цін, утворюючи не чіткий рівень підтримки або опору (Зона підтримки або зона опору).

Розміщення однорідних відкладених ордерів в одних і тих же зонах відбувається тому, що різні трейдери, використовуючи подібні правила технічного аналізу, розраховують приблизно однаковий рівень курсу для продажі і купівлі, результатом чого є зворотній зв’язок між методами технічного аналізу та характером ринкових рухів.

Коли ціни виходять з бічного діапазону або з каналу, пробиваючи одну з ліній (підтримки або опору), як правило, відбувається прискорення руху. Тому при пробитті лінії опору виникає сигнал на покупку, а при пробитті лінії підтримки сигнал на продажу. Ці сигнали ставляться як до відкриття, так і до закриття позицій.

Чому відбувається прискорення руху? Як правило, за межами каналу встановлюють стоп накази на закриття позицій коли ціна виходить за його межі. Оскільки стоп накази на закриття у тих хто продавав – це накази на покупку (накази зворотні тим, за якими позиція відкривалася), то при проходженні курсом зони зосередження стоп-наказів (вже після пробиття зони опору) рух починає прискорюватися за рахунок масового виконання цих наказів на покупку.

Теж саме відноситься і до зони підтримки: оскільки за ній зосереджені стоп накази тих хто купував і ці стоп накази – це ордера на закриття позиції тобто на продажу, то курс після пробиття зони підтримки починає пришвидшено падатиме вниз за рахунок масового виконання наказів на продажу.
02
Виходить, що такі зони за рахунок масовості скупчення ордерів на короткий час змінюють баланс попиту і пропозиції, викликаючи прискорення руху курсу. Вважається, що цією властивістю ринку іноді користуються великі маркет-мейкери. Великими вливаннями в ринок вони виводять курс в зону скупчення стоп-ордерів, щоб ринок потім самостійно продовжив спрямований рух.

Досить часто, при виході з одного каналу з відповідним пробиттям рівнів підтримки і опору валютний курс потрапляє в новий канал, при цьому старий рівень опору може стати новим рівнем підтримки або старий рівень підтримки може стати новим опором.

 Як працюють рівні «підтримки» і «опору»

Як дивно би це не звучало, але рівні підтримки і опору працюють, тому що ми про них знаємо. Погодьтеся, з чого б це ціна раптом реагувала на якісь лінії на графіку? На ці лінії реагують самі трейдери. Природно, якою буде реакція, залежить від багатьох причин: вихід новин, очікування зміни тренду і т.д.

При наближенні ціни до якогось рівня підтримки чи опору трейдер приймає одне з таких рішень:

– Закрити відкриту угоду, щоб не ризикувати (адже ціна може відскочити від рівня у зворотний бік)

– Відкрити операцію у зворотний бік, в надії отримати найбільш вигідний вхід і збільшити можливий заробіток

– Почекати реакції ціни на цей рівень, а вже потім вирішувати що робити.

 Що буде, якщо у важливого рівня опору більшість трейдерів приймуть рішення закривати угоди на покупку і почнуть продавати?

 Ціна почне падати, а аналітики говорити, що ринок реагує на важливий історичний максимум.

Основні принципи роботи з рівнями «підтримки» і «опору»

– Ціна рухається від одного рівня «підтримки» і «опору» до іншого

– Пробивши один рівень, ціна, як правило, йде до іншого

– Чим довше формується рівень «підтримки» і «опору», тим більше значимим він стає

– Після істинного пробиття рівнів «підтримки» і «опору» вони міняються місцями: «підтримка» стає «опором», «опір» – «підтримкою»

– При установці ордерів трейдерам більше подобаються круглі цифри, тому саме там, швидше за все, і буде знаходиться важливий рівень «підтримки» і «опору».

– Тренд на більшому часовому періоді є більш значимий по відношенню до тренда на малому періоді, рівні «підтримки» і «опору» великого тренда більш точні, ніж рівні малого тренда.

– Є флет і тренд. При флеті рівні «підтримки» і «опору» горизонтальні.При тренді рівні підтримки/опору мають нахил.лінії опору і підтримки

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс