Котирування валют на форексі

котируванняВи напевно знаєте, що будь-яка валюта має ціну купівлі і продажі. Різниця між цими значеннями називається спредом. Розмір спреду залежить від конкретної валютної пари, від суми операції і від поточного стану ринку. Брокер або посередник отримує прибуток за рахунок курсової різниці (цього самого спреду). Курси валют на Форекс мають вигляд, при якому в першому рядку вказується курс купівлі, а в другій – курс продажі. При цьому валюти розбиті на пари, одна з них базова, друга – валюта котирування.

Для прикладу курс валют на Форекс: GBP/USD із значенням 1.5600. На першому місці в рядку стоїть базова валюта. Саме її продають або купують по такому котируванню, і її вартість складає 1.56 американського долара. Те, що формування практично всіх валютних пар здійснюється за участю USD, не дивно. Це пояснюється тим, що долар приймається за світову резервну валюту.

Форекс котирування валют можуть бути прямими і зворотніми. Прямі котирування Форекс показують кількість національної валюти за одиницю іноземної: USD/JPY, USD/CHF, USD/CAD і т.д. Зворотні форекс котирування валюти відображає кількість іноземної валюти за одиницю національної: EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD і ін. У котируванні міститься два значення. Для прикладу EUR/USD дорівнює 1.3488-1.3489. На першому місці стоїть ціна продажі базової валюти (Bid). І, відповідно, друге значення в котируванні – Ask – ціна купівлі базової валюти за котировувану. Останнім часом найбільш популярні компанії стали надавати своїм клієнтам котирування до п’ятого знака після коми, або до третього у випадку з єною. Таким чином, котирування від цих компаній буде виглядати так: EUR/USD 1.34885-1.34896, USD/JPY 93.862-93.870.

При здійсненні операцій на форексі часто використовують і крос-курси валют – курсове співвідношення між двома валютами, яке визначається на основі курсу цих валют по відношенню до третьої валюти – долара США. Наприклад, EUR/CHF формується таким чином: (USD/CHF) * (EUR/USD).

Зразок форекс котирувань

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс