Як використовувати кореляцію валют під час трейдингу?

koreljaziyaКореляція валюти відбувається, коли ціна двох або більше валютних пар змінюється в тісному зв’язку одна з одною. Для трейдерів на Форекс важливо розуміти зв’язок між валютними парами, оскільки кореляція валют може вплинути на ризик, якому піддається його торговий рахунок. Валютні пари складені з двох різних валют (економік) і їх вартість розраховується як відносини однієї до іншої. Кожна валюта належить економіці, яка може впливати на попит і пропозицію на неї. Якщо вартість однієї валюти збільшується (або зменшується), вона росте (або падає) в ціні щодо всіх інших валют, а не тільки проти конкретної. Наприклад, якщо євро зростає в ціні проти долара США, велика ймовірність, що він також зросте в ціні проти всіх інших валютних пар, а не тільки проти долара. Це означає, що валютні пари не можуть торгуватися ізольовано.

З цього не варто робити висновок, що вартість валюти зміниться на таку ж величину проти всіх інших валютних пар. Наприклад, якщо євро росте проти долара США на 100 пунктів, не можна сказати, що підвищення проти австралійського долара також складе 100 пунктів. Однак вартість проти австралійського долара, швидше за все, виросте на певний відсоток.

Позитивна кореляція – це зміна ціни двох валютних пар в однаковому напрямку: якщо вартість однієї зростає, зростає і вартість іншої. Як приклад візьмемо валютні пари USD/JPY і GBP/JPY. USD/JPY складається з долара США і японської єни. Якщо ціна USD/JPY зростає, попит на долар збільшився або попит на єну зменшився. У будь-якому із сценаріїв вартість долара може вирости в порівнянні з вартістю єни. Приклад позитивної кореляції: якщо попит на єну збільшується, збільшиться і попит на єну проти інших валютних пар, оскільки підвищується попит на єну в цілому. Якщо попит на єну падає, знизиться і попит на єну проти інших валютних пар, оскільки попит на єну буде нижчий в цілому – він не стає слабкішим проти лише однієї валюти. Якщо USD/JPY зростає в ціні через ослаблення єни, можна також очікувати зростання GBP/JPY. Це приклад позитивної кореляції між USD/JPY  і GBP/JPY.

USDJPY.cH4

GBPJPY.cH4

Негативна кореляція означає, що вартість двох валют змінюється в протилежних напрямках – якщо одна валюта зростає, інша буде падати. Для прикладу візьмемо інші валютні пари: EUR/USD і USD/CHF. Приклад негативної кореляції: якщо зростає попит на долар, то вартість EUR/USD знизиться, а вартість USD/CHF- зросте . Якщо попит на долар зростає, то ціна EUR/USD зменшується, тоді як USD/CHF зростає. Це відбувається через те, що вартість долара США по-різному представлена ​​в цих валютних парах. Укріплення долара буде виглядати як зростання EUR/USD і падіння USD/CHF.

EURUSDH1USDCHFH1

Через кореляцію між різними валютами, варто прийняти деякі запобіжні заходи, коли ви торгуєте декількома валютними парами одночасно, адже кореляція валюти може збільшити загальний ризик для вашого торгового рахунку. Для прикладу, ви ризикуєте 2% від вашого торгового рахунку в окремій угоді. Якщо ви відкриваєте довгі позиції на EUR/USD і на GBP/USD, здавалося б, ви відкрили дві угоди з ризиком 2% у кожній. Однак через позитивну кореляцію між EUR/USD і GBP/USD, якщо вартість однієї з валютних пар зміниться в якомусь напрямі, то і вартість іншої швидко зміниться в тому ж. У результаті, якщо одна з валютних пар виявилася проти вашої угоди, то і з іншою станеться те ж саме. Таким чином, ви, насправді, ризикуєте 4% вашого рахунку в одній угоді.

Корельовані угоди можуть взаємно виключати одна одну. Наприклад, якщо ви розміщуєте ордер на покупку EUR/USD і ордер на продаж GBP/USD, то велика ймовірність того, що будь-який прибуток, отриманий на одній угоді, буде врівноважений збитками з іншої. Якщо трейдер відкриває довгу позицію з EUR/USD і коротку позицію з GBP/USD, тоді через високу ймовірність руху в одному напрямку, одна принесе прибуток, а інша – збиток. Прибуток, отриманий в одній угоді, урівноважиться збитками в інший. Аналогічним чином, якщо трейдер відкриває таку ж позицію з негативно корельованими валютами, наприклад, з EUR/USD і USD/JPY, тоді прибуток за однією з позицій означатиме збиток за іншою. Швидше за все, прибуток отриманий в одній угоді буде врівноважений збитками за іншою.

Кореляції можуть бути виміряні. Кореляції між валютними парами не є точними. Залежно від фундаментальних факторів, що стоять за ними, кореляція валюти може ставати сильнішою чи слабшою – і навіть повністю порушуватися. У фінансовій індустрії кореляції зазвичай міряють за шкалою від +1 до -1:

  • +1 = Ідеальна позитивна кореляція
  • -1 = Ідеальна негативна кореляція
  • 0 = повна відсутність кореляції

Ви можете використовувати таблицю для швидкої оцінки кореляції між деякими видами валютних пар. У зазначеній таблиці наведені ступені кореляції між різними валютними парами (пам’ятайте, що це лише приклад):

EUR / USD AUD / USD USD / JPY GBP / USD NZD / USD USD / CHF USD / CAD
1 місяць 0.74 0.44 0.95 0.84 -1.00 -0.31
3 місяці 0.77 -0.42 0.90 0.69 -0.96 -0.18
6 місяців 0.50 -0.34 0.66 0.66 -0.90 -0.22
1 рік 0.93 -0.55 0.89 0.96 -0.97 -0.90
AUS / USD EUR / USD USD / JPY GBP / USD NZD / USD USD / CHF USD / CAD
1 місяць 0.74 0.71 0.80 0.93 -0.72 -0.80
3 місяці 0.77 -0.17 -0.57 0.92 -0.84 -0.57
6 місяців 0.50 -0.59 -0.82 0.99 -0.97 -0.97
1 рік 0.93 -0.58 -0.97 0.96 -0.97 -0.90

З таблиці видно, що за рік у EUR/USD і AUD/USD кореляція виявляється практично ідеальною – її коефіцієнт становить 0.93. Однак у більш короткі тимчасові проміжки у валют коефіцієнт кореляції набагато нижче – всього 0.5. Трейдери можуть користуватися подібними таблицями для визначення кореляцій, коли торгують більше, ніж однією валютною парою в тому тайм-фреймі, яким вони користуються.

Кореляція валют несе переваги для торгівлі, оскільки спостереження за однією валютною парою може підказати вам поведінку іншої, якщо між ними існує кореляція. Кореляція може бути використана для підтвердження угоди або вашого аналізу на певній валютній парі. Кореляція ніколи не буває точною. Для використання кореляції з метою отримати вигоди ви можете поспостерігати за поведінкою однієї певної валютної пари і помітити схожу поведінку у інших, які корелюють з даною валютною парою. Це може допомогти вам відчути себе більш впевнено щодо проведення угоди в початкових умовах. Ідея полягає в тому, щоб дізнатися, чи змінюються позитивно корельовані валютні пари разом з тією, за якою ви спостерігаєте. Якщо ви бачите рух валютної пари вниз, ви можете подивитися, чи рухаються інші валютні пари, позитивно корельовані з даною, також вниз, підтверджуючи правильність вашого аналізу.

Кореляція також може бути використана для уникнення поганих угод, таких як помилковий пробій. Якщо ви спостерігаєте за валютою, вартість якої змінювалася у певному діапазоні, а потім збільшувалася і пробила його, ви можете використовувати позитивно-корельовані пари, щоб дізнатися, чи був аналогічний пробій у них і як саме ці пари торгуються. На основі цього, прийняти остаточне рішення стосовно пробою (чи це дійсно пробій, чи лише помилковий), що дозволяє уникати поганих угод.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс