Кореляція на фінансових ринках і її використання

Кореляція (кореляційна залежність) – це статистичний взаємозв’язок декількох величин (залежність однієї від іншої). Кореляція фінансових інструментів – це взаємозалежність між тенденцією руху різних фінансових інструментів (ринків), обґрунтована фундаментальними чинниками, що впливають на той чи інший інструмент  і відображається в котируванні. Причини, що лежать в основі ринкової кореляції – різні. Визначення їх може дозволити трейдеру визначити майбутні цінові коливання. Важливо зауважити, що кореляція між ринками може порушуватися, якщо виникають різного роду потрясіння (війна, землетрус, фінансова криза, теракт тощо).

Існує два типи кореляції, пряма (позитивна) і зворотня (негативна, дзеркальна).  Пряма кореляція – це кореляція, при якій збільшення однієї змінної супроводжується збільшенням іншої. Зворотна кореляція – це кореляція, при якій збільшення однієї змінної супроводжується зменшенням іншої. Кореляція між ринками виникає тоді, коли ціна в двох або більше ринках змінюється одночасно.

Найпростіший спосіб зрозуміти принципи ринкової кореляції полягає в тому, щоб подумати про рух капіталу між ринками.Так, для прикладу, існує позитивна кореляція між золотом і австралійським доларомАвстралійський долар позитивно корелює з ціною золота. Це відбувається, тому що Австралія – важливий виробник золота, яке вона експортує на світовий ринок. Щоб купити золото у австралійських постачальників, покупцеві спочатку необхідно конвертувати використовувану їм валюту в австралійський долар. Якщо ціна золота зростає, покупець золота повинен буде придбати більше австралійських доларів для його покупки. Оскільки попит на австралійські долари тепер підвищився через необхідність купити товар, їх ціна відносно інших валют зростає.Таким чином, існує кореляція між золотом і австралійськими доларами (картинка нижче).

korelyaciya

У нормальних ринкових умовах умовах існує негативна кореляція між доларами США і золотом. Інвестори шукають способи заробити гроші за допомогою інвестування капіталу у фінансові ринки, наприклад в облігації або акції в США. Подібні інвестиції вважаються ризикованими через потенційну волатильність і втрат, які можуть відбутися, однак, подібні підприємства можуть принести істотний прибуток. Хоч золото традиційно все ще і є цінним в наш час, інвестори можуть порахувати, що більший прибуток їм принесе інвестування в ринок акцій США, що приводить до меншого попиту на золото. Отже, капітал переміщується від золота до акцій США. Акції в США можуть бути куплені лише з використанням доларів США, тому при підвищенні попиту на акції, підвищується попит і на долар США, в результаті чого він росте в ціні.Таким чином, існує негативна кореляція між доларом США і золотом.

У моменти економічної нестабільності інвестори можуть втратити інтерес до ризикованих підприємств, а тому шукають способи для більш безпечного вкладення капіталу, наприклад, в золото. Інвестори продають ризиковані активи і отримують долари США. Потім вони конвертують долари в іноземні валюти для покупки золота на світовому ринку. Тоді попит на долар США падає, а попит на золото – зростає. Таким чином, вартість долара США впала, а вартість золота – зросла.

Часом нормальні кореляції між ринками порушуються. Для прикладу, кореляція між доларом США і золотом, було з’ясовано, що в періоди економічного спаду інвестори і трейдери будуть шукати можливостей для більш безпечних інвестицій в золото і продавати долари. Кореляція між ринками може порушуватися в аномальних економічних умовах.Наприклад, у кризовій ситуації інвестори можуть шукати безпечних інвестицій в кілька різних активів, що може викликати порушення звичайних кореляцій між ними.

Однак в аномальних умовах, таких як криза, подібна поведінка ринку може почати порушуватися. Економічні умови цілком можуть стати настільки поганими, що інвестори будуть шукати безпечних вкладень у різні активи, які можуть включати і державні облігації США і золото. Щоб придбати державні облігації США, необхідно придбати долар США, в результаті чого зростає їх ціна. Золото, будучи безпечним для вкладень, також зростає в ціні через збільшення попиту. У цьому прикладі підвищується ціна і долара США і золота, в результаті чого негативна кореляція між ними порушується.

Трейдер може використовувати корельовані ринки, щоб спробувати визначити майбутні цінові маневри одного ринку, використовуючи дані про інший. З прикладу з австралійським доларом і золотом ясно, що в нормальних ринкових умовах існує позитивна кореляція між ними.

Скажімо, було кілька звітів з негативними даними про економіку США. Інвестори можуть вирішити, що подібні умови бізнесу стали більш складними для роботи і вилучили капітали з фондових ринків. Капітали потім переміщаються з фондового ринку, оскільки інвестори шукають можливостей для вкладення капіталу в інших місцях.

Інвестори розуміють, що на золото може статися попит, коли інвестори шукають безпечних вкладень під час ринкової нестабільності. Трейдери знають, що оскільки Австралія є великим виробником золота, австралійський долар виросте в ціні, щоб була змога купити все більш дороге золото. Трейдери також розуміють, що для цього, швидше за все, необхідно продати долари США. В результаті вартість долара США знижується, а вартість австралійського долара – зростає. В результаті, трейдери можуть шукати можливостей для покупки AUS/USD.

У нормальних ринкових умовах існує негативна кореляція між фондовими ринками і швейцарським франком. Швейцарський франк традиційно вважається безпечним притулком, тому в періоди економічної нестабільності інвестори шукають способи вкладення капіталу в швейцарський франк замість інших, більш ризикованих активів, таких як фондові ринки.

Таким чином, якщо для прикладу випущені негативні звіти про економіку США, інвестори можуть вилучити капітал з фондових ринків США і вкласти його в безпечні активи для прикладу в швейцарський франк. У такому разі, інвестори будуть купувати швейцарський франк, що збільшує його ціну через збільшення попиту. Тому коли трейдер спостерігає спад в економіці США, він може шукати можливості для покупки швейцарського франка проти інших валют.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс