Корекція і консолідація

Корекція – це рух ціни в сторону протилежну поточному тренду. Як правило, корекції виникають внаслідок перекупленності або перепроданності ринку. Це тимчасове припинення трендового руху, яке незабаром відновлюється. Найважливішим моментом при визначенні корекції є тайм-фрейм. Наприклад, якщо на денному графіку ми спостерігаємо корекцію, то при переході на годинний тайм-фрейм вона може виявитися трендом.
Корекція
Існує три види корекції:

  • Висхідна корекція – відкат ціни вгору при спадному тренді, що виникає при закритті позицій за ордерами на продаж.
  • Низхідна корекція – відкат ціни вниз при висхідному тренді, що виникає, коли трейдери починають фіксувати прибуток і закривати позиції на покупку.
  • Бічна корекція (консолідація) виникає в тому випадку, коли попит і пропозиція на ринку приблизно рівні.

Корекції, як правило, супроводжуються серйозною волатильністю і дають можливість для вигідної короткострокової торгівлі. Наприклад, на початку висхідної корекції можна відкрити ордер на покупку, а потім, в кінці корекції закрити його і зафіксувати прибуток. При цьому важливо уявляти собі, наскільки далеко зайде процес відкату. У цьому трейдерам допомагають такі інструменти технічного аналізу, як рівні Фібоначчі, з якими можна познайомитись в інших статтях.

Для вимірювання глибини корекції зручно використовувати рівні Фібоначчі – 38.2%, 50% і 61.8%.

Консолідація – час бічної корекції. У періоди консолідації ринок «накопичує» сили перед сильними і різкими стрибками в напрямку загального тренду.
Корекція і консолідація ринку часто виражаються у вигляді фігур графічного аналізу – прапорів, вимпелів та ін. Дані фігури вважаються фігурами продовження тренда і сигналізують, що відкат не є початком розвороту ринку. Незабаром після відкату поточний тренд продовжиться.

Консолідація на практиці Консолідація

Розглянемо докладніше модель консолідації прапор на прикладі пари EUR / USD.

Зазвичай прапори виникають в бичих трендах і є свого роду «перепочинком» перед подальшим висхідним рухом.
Крок 1
Для визначення фігури користуємося трендовими лініями. Будуємо лінію підтримки, з’єднуючи тіні свічок на мінімумах, лінію опору, з’єднуючи максимуми консолідації. Лінії підтримки і опору повинні бути паралельні.
Крок 2
Стежимо за ринком і чекаємо, коли закриття чергової свічки розташується вище лінії опору. Розташовуємо ордер 5 пунктів вище лінії. Не забудьте розмістити стоп-ордер. В даному випадку його краще розташувати на дві третини нижче попереднього максимуму.
Крок 3
Входимо в ринок і тримаємо позицію відкритою, поки не отримаємо однозначний сигнал до завершення тренда.
Таким чином, використовуючи консолідацію і корекцію разом з графічними моделями, ви зможете входити в ринок в самому початку сильних рухів і отримувати максимум прибутку від торгівлі по тренду.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс