Канальна стратегія форекс

Зараз багато трейдерів використовують в своїй практиці таку широко відому та популярну методику, як канальна стратегія форекс. Дана стратегія є класичною, проте вона приносить прибуток багатьом трейдерам і зараз, не поступаючись сучасним ТС. З успіхом таку торгову систему (ТС) може використовувати як новачок, так і досвідчений трейдер. Дана стратегія унікальна тим, що її можна використовувати на будь якому періоді, як на коротких, так і на довгих часових відрізках (тайм-фреймах). Я сам особисто її використовую в своїй торгівлі і вважаю її на даний момент однією з найкращих торгових систем серед усіх, які зараз можна знайти в інтернеті. У цій статті викладено суть та особливості канальної стратегії стосовно до валютного ринку.

Ринок динамічний і постійно знаходиться в русі у напрямку підвищення або пониження. Валютні пари коливаються декількома способами:

По-перше, тренд. Розрізняють зростаючий і спадний тренди. Детальний їх виду руху наведено в інших статтях.

По-друге, флет. Ціна практично не змінюється, довгий час стоїть на одному місці. Свого роду штиль на валютному ринку.

По-третє, може сформуватися канал (коридор) цін. Встановлюється певний ціновий діапазон, за межі якого ціна не виходить. Описувана в цій статті канальна стратегія форекс призначена саме для такого випадку. Розглянемо її дію на конкретному прикладі. Припустимо, ми оперуємо валютною парою євро-долар. На малюнку ви бачите бичий тренд, що формується в межах певного каналу. Ширина каналу складає 150 пунктів.канал

Отже, маємо певний коридор шириною в 150 пунктів. Кілька днів торгівля йде в цьому коридорі. Одним з важливих завдань будь-якого трейдера є правильне і своєчасне визначення меж каналів, щоб побудувати свою торгову стратегію, спираючись на ці дані.

Для того, щоб побудувати канал, вам потрібно три пікових точки (дві вершини і одна западина, чи навпаки, в залежності від тенденції). В майбутньому їх стане більше, в залежності від того, на скільки довго ціна знаходилась в даному каналі. На малюнку вище я ці три точки позначив зеленими галочками. Щоб побачити піки, рекомендую вам використовувати індикатор фрактал, який сам визначає пікові точки і їх показує на графіку (я спеціально його не використовував, щоб не захаращувати малюнок, на практиці використовую завжди).

У випадку, якщо ціна наближається до нижньої межі каналу, необхідно прийняти рішення про покупку, а коли ціна близька до верхньої межі, є сенс продавати. Відкриваємо операції коли ціна відштовхується від лінії каналу. Закриваємо тоді, коли ціна доходить до іншої сторони каналу (лінії підтримки чи опору). Для цього можете використовувати тейк-профіти.

Стоп лосс можна виставляти на основі нижчих/вищих мінімумів/максимумів. Проте коли враховувати правила мані-менеджменту, то стоп-лосс рекомендую виставляти відносно прогнозованого прибутку на основі відношення як 1:3. Ймовірний прибуток визначається шириною каналу (в нашому випадку це 150 пунктів). Отже стоп-лосс = 50 пунктів.

Правильно визначайте який це  тренд, адже в ту сторону буде іти основний рух і в даному випадку потрібно відкривати довгі позиції. Так як в нашому випадку тренд зростаючий, то ви в основному маєте купувати.

Коли канал зростаючий, при досягненні лінії опору починається відкат (корекція) до лінії підтримки. Одні трейдери дотримуються правила відкривати операції тільки в сторону тренда, в нашому випадку купувати від нижньої лінії каналу. Проте є і значна частина тих, хто старається ловити відкати, заробляти і на цьому. Коли ціна знаходиться в каналі, то рівень корекції легко передбачити, адже він знаходитиметься на іншій стороні каналу.

Такі операції мають свої особливості. Перш за все коли ви відкриваєте операцію, щоб заробити ще й на цьому русі, то тут потрібно орієнтуватись на значно менший розмір орієнтовного прибутку. Адже відкат – це не основний рух. Розмір цього руху можна розрахувати за допомого чисел Фібоначчі (61,8; 50,0; 38,2; 23,6), або простіше, скористатись лініями Фібоначчі і на основі них визначити орієнтовний рівень куди має тривати відкат. Зазвичай перетин лінії каналу і лінії Фібоначчі і буде рівнем відкату. На місці цього рівня можна ставити відкладений ордер на купівлі (в нашому випадку). Дивимось на малюнок нижче, де паралельно з каналом на графік нанесено лінії Фібоначчі. Ціна робить свій перший відкат в каналі до рівня 23.6 (по Фібо), що одночасно являється лінією підтримки в цьому місці (1). Звідти робить новий рух в сторону тренду і доходить до 100 рівня по Фібо і знову відкат до лінії опору (2), чи по Фібо 61,8. Звідти відштовхується і йде в сторону тренда до іншої лінії каналу (3), звідки відштовхується і триває відкат до лінії підтримки (4) чи по Фібо 161,8. Звідти ціна знову іде в сторону тенденції. Паралельно з рухом по каналу ціна рухається і по рівнях Фібоначчі, що є додатковим підтверджувальним сигналом в торгівлі.

канал1

Вище ми розглянули як торгувати в каналі. Крім того, при використанні даної тактики багато трейдерів на практиці помітили ще одну цікаву особливість канального руху цін. Рано чи пізно відбувається пробій (торгівля на пробій) нижньої чи верхньої цінової межі коридору. Ціна в той період проходить відрізок (червона вертикальна лінія), приблизно рівний ширині каналу до цього. У нашому випадку описувався канал з діапазоном 150 пунктів. Після його пробою вниз, ціна відпрацювала рівно 150 пунктів. Тобто, коли ціна пробиває лінію каналу, то нам потрібно очікувати ймовірний рух пробиття, який дорівнює ширині пробитого каналу.

Дальше ми бачимо, що попередня лінія підтримки після пробиття стала новою лінією опору в новому каналі. Де ширина каналу становить вже 190 пунктів, дивимось на малюнку вище. Торгуємо аналогічно так само як описано для першого каналу. В майбутньому видно як канал знову пробився і пройшов відстань рівну ширині каналу 190 пунктів.

Коли на ринку є флет (коли волатильність висока)  то також будуємо канал, де купляємо внизу біля лінії підтримки, закриваємо вверху біля лінії опору і одночасно відкриваємо операцію в іншу сторону. Торгуємо аналогічно.

В даній стратегії я спеціально не використовував різних індикаторів, а все тому, що тут кожен сам собі вибирає те, чому він більше довіряє. Основний задум в тому, щоб навчитись торгувати в каналі так як саме він дає чіткі точки входу і виходу з ринку.

Нижче наведено рисунки, де на даний графік накладено індикатори Алігатор, MACD. Які підтверджують сигнали по торгівлі в канальній стратегії. Кожен трейдер конкретну ТС створює для себе, а основу ви вже маєте. Я спеціально не кажу вам використовувати той чи інший індикатор, тому що кожен має сам дійти до того, який йому використовувати, на основі практики, та приклади навів.

Отож успіхів вам в застосуванні канальної стратегії форекс і удосконаленні її під себе!канал2

канал3

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс