Історія ринку Форекс

World outline map overlaid on finacial newspaper.Сучасний валютний ринок (з періодичним ростом і спадом валютного курсу) по суті почав діяти ще в двадцятому столітті. Лондон до середини тридцятих минулого століття був центром валютного ринку, а англійський фунт в той час був основною резервною валютою.

Після Другої світової війни Англія мала великі проблеми з економікою.  США в той час була єдиною з промислово розвинених країн, яка не постраждала від війни. Відповідно до Бреттон-Вудського договору (1944р.) між США, Англією і Францією, американський долар став резервною валютою для усіх капіталістичних країн і прив’язкою їх валют до нього. Долар в той час був прив’язаний до ціни на золото. На Бреттон-Вудській конференції був утворений Міжнародний валютний фонд (МВФ) -найважливіший контролюючий інститут міжнародних фінансово-економічних відносини. Його першою функцією було видача стабілізаційних кредитів країнам, що виконують рекомендації МВФ.

Найважливішим етапом в історії фінансового ринку ХХ століття було введення в 1976р. (Ямайська конференція) вільно плаваючих курсів валют, що призвело до утворення ринку Форекс (такого як ми його зараз розуміємо). Це означало, що валютою може торгувати будь хто. Курс валют почав визначатись  на основі поточного попиту і пропозиції на ринку, а також відносно інтервенцій з боку національних банків.

З початку використання плаваючого курсу, об’єми торгівлі на форексі значно зросли:

1977р. денний оборот складав – 5$ млрд.;

1987р. оборот зріс до 600$ млрд.;

1992р. денні обсяги сягнули відмітки в 1$ трильйон;

2000р. оборот вже сягнув 1,5$ трильйонів;

В квітні 2004р. оборот зріс до 1.9$ трильйона в день, що перевищує:

  • одинадцятикратний середній сумарний оборот всіх бірж світу (167 мільярдів доларів);
  • сорокакратний середній оборот NYSE – найбільшої біржі в світі (46 мільярдів доларів);
  • 300 доларів на день на кожного жителя землі.

2007р. середній торговий оборот виріс до 3.2$ трильйони;

На даний момент ця цифра сягає більше 4$ трильйонів.

Зростання обсягу збільшилось насамперед за рахунок збільшення:

  • волатильності валютних курсів;
  • взаємного впливу економік різних країн;
  • конкуренції на товарних ринках і міжнародних корпорацій;
  • технічної революції у здійсненні самої торгівлі валютою.

Завдяки розвитку комп’ютерних технологій, програмного забезпечення і телекомунікацій, валютні біржі, комерційні і центральні банки, брокери, приватні особи (трейдери) різних країн світу стали об’єднаними в єдину мережу і торгівля почала проходити через Інтернету. Технічна революція в свою чергу посприяла в створенні автоматизованих брокерських фірм (Дилінгових центрів (ДЦ)). Це в свою чергу призвело до широкої популярності форексу серед простих людей, адже тепер кожен отримав можливість торгувати і отримувати прибуток на валютному ринку. Сьогодні на частку трейдерів-одиночок припадає 11% обороту ринку Форекс.

Зараз кількість трейдерів-одиночок почала масово зростати, одночасно з цим збільшується і їх досвід в отриманні прибутку і зменшенні ризику при проведенні операцій.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс