Instant Execution і Market Execution – системи виконання ордерів

Instant Execution і Market Execution«Instant Execution»
Термін «Instant Execution» в дослівному перекладі звучить як швидке виконання або миттєве виконання. Багато хто з брокерів намагаються маніпулювати таким перекладом терміну, стверджуючи, що при «Instant Execution» всі торгові накази виконуються моментально, але, незважаючи на це, можна собі з цим не зовсім погодитися. На практиці, така система надання котирувань до швидкості виконання торгових наказів не має ніякого відношення. Дана система це ніщо інше, як методика роботи, яка обробляє торгові накази трейдера, а швидкість роботи повністю залежить від самого брокера і його ділінгової політики.

Більш глибокий переклад терміну «Instant Execution» звучить трохи по іншому – «точне виконання». Тобто, коли брокер виконує ваш наказ в даній системі, то він зобов’язується виконати його за вказаною вами ціною (ціною, показаної на графіку) або ж його не виконати. Як бачимо, тут ще задіяний принцип чесності.

Для прикладу: 

Перший варіант. На годиннику 09:01:04 і трейдер натискає кнопку «Buy» з написом GBP/USD 1.6100. У відповідь йому надходить повідомлення від брокера, що ордер він прийняв і запустив у виконання. Під цим розуміється наступне: брокер почав обробку запиту і вивід даної операції на ринок. При цьому процедура може зайняти кілька секунд, де за цей час існує ймовірність підйому, зниження або збереження ціни на колишньому рівні. Більш детально кожна з цих ситуацій виглядає наступним чином. В випадку, якщо ціна залишається на колишньому рівні, то ордер природно буде виконаний за запитаною трейдером ціною, тобто по 1.6100.

Другий варіант. Ціна опустилася. У даній ситуації, брокеру зручно виконати виставлений ордер по 1.6100, так як він має можливість додаткового заробітку на різниці в ціні. Тобто, він може купити за нижчою ціною, ніж цього просить трейдер. Виходить, що і в цьому випадку запитана ціна 1.6100 на ордер буде виконаною.

Третій варіант. Ціна піднялася. Зрозуміло, що дана ситуація для брокера ніяк не вигідна, тому що ціна на ринку вища тієї, яку запросив трейдер. У підсумку виходить, що ордер відхиляється брокером, а трейдер лише отримує повідомлення про зміну ціни (requite).

Система «Instant Execution» має свої особливі нюанси при виконанні ордерів типу «TakeProfit» і «StopLoss». Цей тип ордерів на розсуд трейдера може бути використаний безпосередньо перед відкриттям торгової позиції на відміну від системи «Market Execution», де це зробити неможливо. Але в теж час слід мати на увазі, що при торгівлі через «Instant Execution» значні розриви в ціні виконуються брокером на його розсуд. Тобто, він може їх виконати за заявленою ціною, виконати з прослизанням або взагалі не виконувати.

Основною перевагою цього типу виконання є те, що всі спреди по торговим інструментам є фіксованими. Торгові системи, розраховані на точковий вхід в ринок, досить сприйнятливі і навіть мінімальне відхилення якості виконання ордерів може перевести дохідну систему в збиткову. Якщо основна мета трейдера зайти в ринок тільки за запитуваною ціною, а в іншому випадку, краще не входити, то рекомендується вибрати систему «Instant Execution».

Основним недоліком даної системи вважається реквот (requites). У разі, коли на ринку відзначається активний рух, то відзначається і підвищена кількість реквот, що збільшує ймовірність входження в ринок за не запитаною ціною трейдером. Їх кількість може варіюватися від 1% до 20% від загальної кількості ордерів. Коли на ринку спостерігається бічний рух, реквоти практично відсутні.

 «Market Execution»

Дослівний переклад назви цієї системи виконання ордерів звучить як ринкове виконання. Як і попередня система, система «Market Execution» не визначатиме швидкість оброблення запиту, а тільки принцип роботи, який повинен вивести ордер на ринок. Особливо варто відзначити, що незважаючи на дане твердження, брокери форекс, які користуються цією системою, виконують торгові накази в кілька разів швидше, ніж брокери, які використовують систему «Instant Execution».

Якщо для виконання ордера, брокер буде використовувати дану систему, то це гарантія його виконання. При цьому існує ймовірність того (хоча і незначна), що ордер буде виконаний за ціною, яка на момент виконання буде актуальною на ринку, а не тією, яка була вказана на моніторі трейдера, коли він віддавав наказ на відкриття операції (купівлі/продажу). При цьому, ціна може бути відхилена як в кращу сторону, так і в гіршу.

Для прикладу:

У 11:12:45 трейдер натискає на кнопку «Buy» де висвітилося GBP/USD 1.61306 і отримує повідомлення від брокера, що його ордер прийнятий і взятий на виконання.Брокер приступає на обробку запиту і виводить дану угоду на ринок (у разі торгівлі валютою – на міжбанку). У цей момент ціна може піднятися, знизитися або ж залишатися на колишньому рівні.

Перший варіант. Ціна залишилася на колишньому рівні. Брокер виконає виставлений ордер за вказаною трейдером ціною.

Другий варіант. Ціна опустилася і склала, наприклад 1.61281 відповідно, тоді ордер буде виконаний за ціною 1.61286, на 2 пункти краще запланованого.

Третій варіант. Ціна піднялася, і склала 1.61326. Вийшло, що ордер відкриєтья за ціною 1.61326, відповідно це гірше, ніж планував трейдер.

У підсумку, ордер буде виконаний в будь-якому випадку, незалежно від коливань на ринку, але як це відіб’ється на очікуваннях трейдерів – це ніхто не знає.

Основною перевагою цього типу виконання є у тому випадку, якщо більш важливий тільки факт входу, а не його точність, то трейдеру краще скористатися послугами брокера що працює за системою виконання «Marlet Execution» (чи вибрати відповідний тип рахунку у брокерв для торгівлі). Ця система позбавить трейдера від реквот і дозволить брокеру набагато швидше обробляти запити і виводити їх на ринок.

Основним недоліком системи «Marlet Execution» є виконання ордера за поточною ринковою ціною. У період, коли виходять важливі новини, розриви (гепи) ринку після святкових днів, не виключається ймовірність виконання ордерів з просковзуванням, де трейдер може відкритися за вигіднішою ціною, а може і навпаки. Другим недоліком даної системи є те, що при відправці брокеру ордера встановити параметри Тейк-профіт чи Стоп-лосс заздалегідь неможливо, оскільки невідома ціна, за якою в підсумку буде виконаний заявлений ордер.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс