Індикатори Форекс

індикаториЩоб торгувати прибутково, потрібно вміти робити хороший аналіз і прогноз поточної ситуації на ринку. Для передбачення поведінки ціни на ринку, як правило, використовують два види аналізу – технічний і фундаментальний.

В основу фундаментального аналізу покладені показники змін у світовій економіці в ту або іншу сторону. Саме ці зміни і роблять значний вплив на формування цін на ринку форекс. Перевірити фундаментальні висновки, а також спрогнозувати подальший рух ціни можливе за допомогою технічних засобів, до яких можна віднести технічні індикатори форекс (чи просто індикатори).

Індикатори – є математичним відображенням біржових цін  і об’ємів в яскраві кольорові графіки, які аналізують рух ціни на ринку. Індикатори зазвичай малюються в низу монітора (під графіком), в середині графіку чи взагалі накладаються на графік у вигляді різних кольорових ліній, фігур, значків тощо. Найбільша перевага індикаторів є те, що їх сигнали отримані при аналізі є точними і однозначними. Індикатори завчасно повідомляють про закінчення тенденції і дають сигнали на відкриття  операції на декілька періодів раніше.

Головне завдання індикаторів – вказувати на можливу зміну тренда, або ж давати прогноз про передбачувану поведінку ціни. Проте слід пам’ятати, що індикатори вказують на можливу зміну тренда з деяким запізненням, так як вони рухаються за ціною і потім все що сталось відображають на графіку. Використання індикаторів не вимагає від трейдера особливих знань, вони досить зручні в застосуванні. Їх можна накладати на графік ціни або використовувати окремо. Можна також одночасно використовувати декілька індикаторів, що дає більш ясну картину ситуації на ринку. Використання індикаторів дозволяє трейдеру вибрати правильний час для входу в ринок і значно спростити процес прийняття торгових рішень.

Наявність великої кількості різних індикаторів форекс дозволяє трейдеру, в залежності від його стилю і стратегії торгівлі, підібрати, протестувати і завантажити індикатори Форекс . Єдина відмінність індикаторів Форекс, яке можна виділити – це методи аналізу ціни. В основному ж принцип роботи індикаторів дуже схожий. За основу береться певний період часу і, відповідно, динаміка цін за цей період. Далі по декількох абсолютним і тимчасовим параметрам проводиться аналіз. Значення, які вийшли, порівнюються з показниками цін – мінімальної, максимальної, середньої, активністю трейдерів ринку, і т.д. Насправді цих показників може бути безліч. Як підсумок цього аналізу виходить деяка величина передбачуваного руху цін, на яку й орієнтується трейдер. Відображається ця величина на графіку індикатора у вигляді комбінації кольорових зон, ліній і крапок.

Всі індикатори діляться на дві великі групи:

Трендові – використовуються для пошуку трендів на ринку і вказують напрямок самого тренду (бичий чи ведмежий). Якщо тренду не має, бічний рух (флет), то індикатори з цієї групи  будуть неефективними.

Осцилятори – це альтернатива індикаторам, які рухаються за трендом. Осцилятори найбільш ефективні під час бокової тенденції (флету). Крім того, вони можуть передбачувати короткочасні критичні періоди в процесі руху ціни – так звані “періоди перекупленості і перепроданості”.

Використання індикаторів форекс спрощує процес торгівлі, однак трейдеру потрібно пам’ятати, що не існує такого індикатора, який би видав результат з точністю в 100%. Саме тому індикатори форекс потрібно застосовувати разом одночасно з базовими знаннями валютного ринку і стратегією торгівлі.

Про конкретні індикатори ви можете почитати в інших статтях цього розділу.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс