Індикатор Parabolic SAR

Індикатор Parabolic SAR був розроблений Дж. Велльзом Вайлдером молодшим і описаний в його книзі «Нові Поняття в Технічних Системах торгівлі».

Parabolic SAR позначає зупинку і розворот. Індикатор Parabolic SAR використовується на ринках із змінюваним напрямком тренда, для розрахунку максимально прибуткової точки входу в ринок і виходу з нього. Основний спосіб використання – розрахунок рівня заявки на стоп-лосс. Стоп-лосс розраховується для кожної свічі, використовуючи дані попереднього свічі. Одна з переваг індикатора полягає в тому, що рівень стопа може бути визначений для наступної свічі ще до її відкриття.

У цілому технологія торгівлі по індикатору Parabolic SAR досить проста. Якщо рівень ціни вище індикатора – слід відкривати довгі позиції, якщо рівень ціни нижче індикатора – слід відкривати короткі позицій.

Parabolic SAR ще застосовується в якості лінії для trailing stop.

Сигнали Parabolic SAR
Відкриваєте довгі позиції, коли ціна вище лінії індикатора;
Відкривайте короткі позиції, коли ціна нижче лінії індикатора.

Розворот індикатора говорить або про завершення треда, після чого він може перейти під флет, або про його розвороті.

Parabolic SAR має два основних недоліки:

1.Тренди швидко змінюються з плином часу, і відрізняються один від одного в залежності від торгового інструменту і тимчасового періоду, тому SAR не може бути універсальним засобом при прогнозуванні руху великої кількості валют

2. Класична торгова стратегія на основі Parabolic SAR припускає, що тренд змінюється щоразу, коли був досягнутий рівень стопа. Будь який трейдер скаже, що стопи можуть бути досягнуті кілька разів, у той час як тренд триває. Тому в рамках одного сильного тренду Parabolic SAR може призводити до багаторазового помилковому виходу з позиції в той час як сама тенденція буде продовжуватись.

Як і більшість індикаторів які ідуть слід за трендом  (таких як ковзаючі середні), Parabolic має свої недоліки: він дуже добре працює в періоди спрямованого тренда і подає безліч помилкових сигналів коли ринок перебуває у фазі бічного руху.parabolic sar

Є кілька основних понять, на яких слід зупинитися перш, ніж пояснити, як розраховується Parabolic SAR.
Точка прискорення – найвища ціна, зареєстрована під час довгої позиції або найнижча ціна, зареєстрована під час короткої позиції, що розраховується для кожного бару.

Опорна точка – найвища ціна, досягнута під час довгої позиції або найнижча ціна, досягнута під час короткої позиції. Вона дорівнює точці прискорення після закриття позиції.

Фактор Прискорення починається з 2% для нової позиції і збільшується на 2% на кожній наступній свічці, якщо досягається нова точка прискорення. Максимальний фактор прискорення становить 20%. Після того, як досягнуто це значення, подальше збільшення фактора прискорення не відбувається.

На першій свічці нової позиції індикатор Parabolic SAR дорівнює опорній точці, розрахованій від попередньої позиції. Якщо позиція довга, то опорна точка буде дорівнювати мінімальній ціні, зареєстрованій за час попередньої позиції.
Якщо позиція коротка, то опорна точка буде дорівнювати максимальній ціні, зареєстрованій за час попередньої позиції.

Розрахунок параметрів індикатора

Для довгих позицій: SAR (i) = ACCELERATION * (HIGH (i – 1) – SAR (i – 1)) + SAR (i – 1)

Для коротких позицій: SAR (i) = ACCELERATION * (LOW (i – 1) – SAR (i – 1)) – SAR (i – 1)

де:

SAR (i – 1) – значення індикатора Parabolic SAR на попередній свічі;

ACCELERATION – фактор прискорення;

HIGH (i – 1) – максимальна ціна за попередній період;

LOW (i – 1) – мінімальна ціна за попередній період.

Значення індикатора збільшується, якщо ціна поточної свічі більша попередньої на бичачому ринку і навпаки. При цьому подвоюватиметься фактор прискорення (ACCELERATION), що викличе зближення Parabolic SAR і ціни. Іншими словами, індикатор наближається до ціни тим швидше, чим швидше росте або падає ціна.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс