Індикатор Демарк (DeMarker)

DeMarker – це технічний індикатор, сформований на базі порівняння максимумів попередньої і поточної свічі. Якщо у попередньої свічі максимум нижче, враховується відповідна різниця, а коли дорівнює або вище, то враховується нульове значення. Результати, отримані за деяку кількість інтервалів часу, підсумовуються і реєструються в чисельнику індикатора DeMarker і діляться на суму цього ж значення і різниці цінових мінімумів попередньої і теперішньої свічі. Нуль реєструється, коли ціновий мінімум цього бару вище попереднього. Коли індикатор менше 30, то, швидше за все, підуть угору; якщо більше 70 – вниз.

Розраховуючи довгострокові періоди, можна вловити тривалу ринкову тенденцію, а при розрахунку коротких тенденцій – забезпечити попадання угоди протягом основної тенденції.

Використання індикатора Демарк (DeMarker) :

Як і більшість класичних осциляторів, індикатор Демарк подає два основних типи сигналів: знаходження або вихід із зон перекупленності і перепроданності і дивергенції.

1. Зони перекупленності і перепроданності, зазвичай знаходяться на позначках відповідно 0,3 і 0,7 (проте кожен сам для себе налаштовує, часто використвують 0,2 і 0,8). Тому перетин індикатором рівня 0,7 зверху вниз дає сигнал на продажу, а перетин рівня 0,3 знизу вгору – сигнал на покупку.

2. Дивергенції. Один з методів використання сигналів індикатора Демарк – відстеження його дивергенцій – розбіжностей показників самого індикатора і цінового графіка, що є загальним підходом до торгівлі на осцилляторах. Якщо ціни створюють на своєму графіку новий максимум, який вище попереднього, а індикатор Демарк при цьому робить такий же новий максимум, але нижче попереднього – це сигнал до можливої зміни тенденції з висхідною на спадну («бича розбіжність»). Якщо ціни роблять новий мінімум, який нижче попереднього, а індикатор Демарк теж робить новий мінімум, але вище попереднього – це означає, що незабаром можлива зміна тренда з низхідного на висхідний («ведмеже сходження»).

3. Тренди на графіку індикатора Демарк. Трендові лінії, проведені через мінімуми і максимуми на графіку індикатора Демарк дають сигнали на пробитті, які можна інтерпретувати також як і сигнали пробиття трендових ліній на графіку ціни.

4. Патерни на графіку осцилятора. Як і в інших осциляторів на графіку індикатора Демарк можуть утворюватися фігури типу трикутника, голова-плечі і т.д., які потім прориваються в бік нової тенденції іноді набагато раніше відповідного прориву на графіку ціни. Однак треба зазначити, що дослідження цих моделей не можна робити за класичними правилами, які застосовуються для ціни.

Недоліки:

У індикатора Демарк загальні недоліки з усім класом осциляторів – в основному вони подають відмінні сигнали в періоди торгового діапазону, цикл якого відповідає довжині осцилятора, і подають помилкові сигнали, коли цей цикл не відповідає довжині індикатора або на ринку почався тренд.  Індикатор Демарк

Розрахунок параметрів індикатора

Значення індикатора DeMarker в інтервалі (i) обчислюється таким чином:

  • Обчислюється DeMax (i)

Якщо HIGH (i)> HIGH (i – 1), то DeMax (i) = HIGH (i) – HIGH (i – 1),

інакше DeMax (i) = 0

  • Обчислюється DeMin (i)

Якщо LOW (i)< LOW (i – 1), то DeMin (i) = LOW (i – 1) – LOW (i),

інакше DeMin (i) = 0

  • Розраховується значення Індикатора Демарка :
    DMark (i) = SMA(SMA (DeMax, N) + SMA (DeMin, N))

де:
HIGH (i) – максимальна ціна поточної свічі;
LOW (i) – мінімальна ціна поточної свічі;
HIGH (i – 1) – максимальна ціна поточної свічі;
LOW (i – 1) – мінімальна ціна поточної свічі;
SMA – проста ковзаюча середня

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс