Індикатор ADX

Дж. Уеллс Уайлдер (J. Welles Wilder) розробив індикатор середнього направленого руху (Average Directional Index -ADX) для того, щоб визначати силу тренда, чи буде тренд розвиватися далі або буде поступово слабшати. Індикатор ADX дозволяє аналізувати тенденції ринку і приймати торгові рішення.

Індикатор adx

Фактично індикатор ADX відноситься до класу осциляторів, який коливається в діапазоні від 0 до 100. Незважаючи на те, що рух індикатора ADX знаходиться в діапазоні від 0 і до 100, рух вище позначки в 60 відбувається досить рідко. Значення нижче 20 сигналізує про слабкий тренд, значення вище 40 сигналізує про сильний тренд. Дані вище 40 можуть показувати, як сильний спадний, так і сильний висхідний тренд. Індикатор ADX також може використовуватися для визначення потенційних змін на ринку. Коли показання індикатора переходять межу 20 знизу вгору – це може говорити про зміну тренда і подальшому його розвитку. Коли індикатор показує значення менше 40, падаючи з більш високого рівня, це може означати те, що тренд втратив силу.

Індикатор ADX виведений з двох інших, які також розроблені Уайлдером. Один індикатор називається Positive Directional Indicator (в більшості випадків іноді позначається “+ DI”), другий індикатор це – Negative Directional Indicator (позначається як “-DI”). На вибраному часовому проміжку + DI – показує силу рухів вгору, а – DI навпаки показує силу рухів вниз за певний період.

Індикатор ADX показує силу тренда і поєднує в собі + DI і -DI згладжуючи потім дані ковзаючої середньої. Так як ADX використовує дані + DI і -DI не вказує напрям тренда.

Використання індикатора ADX:

  1. У своєму базовому вигляді сигнали на покупку і продаж надходять на перетинах + DI /-DI. Сигнал до покупки наступає, коли + DI перетинає знизу -DI, а сигналом до продажу може служити перетин індикатором -DI індикатора + DI зверху вниз.
  2. Для трейдера буде важливо зловити тренд на ранній стадії розвитку і індикатор ADX повинен допомогти йому при досягненні своєї мети і отримання вигоди від здійснення операцій.
  3. Щоб зловити тренд на ранніх стадіях, потрібно дивитися на валютні пари, де ADX перетинає 20 знизу вгору. Відповідно падіння ADX з нижче 40 сигналізує про те, що поточний тренд послаблюється і може початися торговельний діапазон. Таким чином, сам індикатор ADX показує наявність або відсутність тренду, а для визначення точок входу і напрямки входу можна використовувати інші індикатори.

Недоліки індикатора:
Сигнал на вхід, поданий перетином індикаторів -DI і + DI часто буває помилковим, коли валютна пара знаходиться в торговому діапазоні.

Розрахунок параметрів індикатора

ADX = SUM ((+DI – (- DI)) / (+DI + (- DI))N) / N

де:

N – кількість періодів, використовуваних для розрахунку;

SUM (..N) – сума за N періодів;

+DI – значення індикатора позитивного напряму руху цін (positive directional index);

– DI – значення індикатора негативного напряму руху цін (negative directional index).

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс