Індекс Грошових Потоків (Money Flow Index – MFI)

Індекс грошових потоків – Money Flow Index (MFI) є індикатором швидкості руху ціни і схожий з індексом відносної сили (RSI) і за змістом і за розрахунками, з тією тільки різницею, що в MFI враховується обсяг (на forex – це тиковий обсяг). Тим не менш, як вважають багато хто, MFI – більш стійкий індикатор, тому він є хорошим показників для вимірювання сили потоків грошових коштів, які вкладаються в певний актив (наприклад, цінний папір або валюту) або виводяться з неї.
Він порівнює «позитивні грошові потоки» і «негативні грошові потоки», отримуючи показник, який при порівнянні з ціною дає можливість визначити силу тренда. Як і RSI, індикатор MFI може приймати значення від 0 до 100 і зазвичай розраховується з використанням 14 свічок.

MFI порівнює ставлення «позитивних» і «негативних» грошових потоків. Якщо Типова ціна за поточний період вище, ніж за попередній, це свідчить про позитивний притік грошей в даний актив (цінний папір або валюту). Якщо типова ціна за поточний період менша ніж за попередній, значить інвестори виводять кошти з даного активу.

Чим менший період, який береться для розрахунків, тим волатилінішим буде Індекс Грошових Потоків.money flow index

Використання Money Flow Index (MFI) :

MFI може використовуватися також як і RSI і тому подає два основних типи сигналів: дивергенції і сигнали перекупленності/перепроданості.

1. Дивергенції:

Дивергенція – це розбіжність в напрямку руху графіка цін і руху індикатора за той же період, що визначається за локальними максимумами і мінімумами. Вона зазвичай попереджає про швидкий розворот ринку.

Дивергенції між ціною активу і індексом грошових потоків (MFI) можуть бути використані як сигнали до купівлі або продажу. Так само як і у випадках з іншими осциляторами (MACD, Stochastic, Momentum, RSI і т.д.) вони часто показують близькі розворотні точки поточного тренда. Якщо ціна активу знижується, а позитивний грошовий потік більше негативного грошового потоку і на графіку це виражається в тому що ціна робить новий більш низький мінімум, а MFI новий мінімум вище попереднього, значить обсяги покупок активу, пов’язані зі зростанням ціни, перевищують обсяги, пов’язані зі зниженням ціни. Це означає, що спадний тренд є слабким і незабаром він, можливо, розвернеться, оскільки, надходження грошових коштів в актив «сильніше», ніж виведення грошових коштів з активу.

Зворотний висновок можна зробити, якщо ціна робить новий максимум вище попереднього, а індикатор Money Flow Index новий максимум нижче попереднього.

Необхідно відзначити, що дивергенція між ціною і MFI може існувати досить тривалий період часу і ринок при цьому може і не розвернутися. Як і будь-які індикатори, MFI може бути використаний в тандемі з іншими індикаторами для підтвердження своїх сигналів.

2. Стан перекупленності і перепроданності ринку:

Як і RSI і більшість аналогічних осциляторів, MFI може використовуватися для визначення на ринку зон перекупленності або перепроданності. Актив вважається «Перекупленим», якщо індикатор MFI досяг значення 80 і перевищив його. З іншого боку, рівень перепроданості розташовується нижче рівня 20 пунктів. Досягнення рівнів перепроданності говорить про те, що ринок може незабаром розгорнутися, але не подає сигнал на продаж, оскільки в сильному тренді ринок може перебувати в перекупленому або перепроданому стані досить тривалий час. Сигнали як і на більшості осциляторів подаються на виході з цих зон.

Так, сигнал на продаж подається, якщо MFI знаходиться вище рівня 80 і перетинає його зверху вниз, а сигнал на покупку, якщо Індекс грошових потоків знаходиться нижче 20 і потім перетинає рівень 20 знизу вгору.

Зверніть увагу:
Не плутайте Money Flow Index і Chaikin Money Flow Indicator. Це абсолютно різні показники.

Розрахунок параметрів індикатора

Розрахунок технічного індикатора Money Flow Index складається з декількох етапів. Спочатку визначають типову ціну (Typical Price, TP) цього періоду :

TP = (HIGH + LOW + CLOSE) / 3

Потім розраховується величина грошового потоку (Money Flow, MF) :

MF = TP * VOLUME

Якщо сьогоднішня типова ціна більша вчорашньої, то грошовий потік вважається позитивним. Якщо сьогоднішня типова ціна менша вчорашньої – грошовий потік вважається негативним.

Позитивний грошовий потік (POSITIVE MONEY FLOW) – це сума значень позитивних грошових потоків за вибраний період. Негативний грошовий потік (NEGATIVE MONEY FLOW) – сума значень негативних грошових потоків за вибраний період.

Потім визначається грошове відношення (Money Ratio, MR) шляхом ділення позитивного грошового потоку на негативний:

MR = POSITIVE MONEY FLOW / NEGATIVE MONEY FLOW

За допомогою грошового відношення розраховується індекс грошових потоків :

MFI = 100 – (100 / (1 + MR))

де:

HIGH – максимальна ціна поточної свічі;

LOW – мінімальна ціна поточної свічі;

CLOSE – ціна закриття поточної свічі;

VOLUME – об’єм поточної свічі.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс