Фундаментальний аналіз

funtЗ поняттям форекс і його основними термінами ми вже ознайомились, тепер настала черга фундаментального аналізу. Отож, Фундаментальний аналіз – це прогнозування руху курсів валют, акцій, різних форекс інструментів на основі аналізу макроекономічних даних. Простими словами – це вивчення політичної і економічної ситуації тих країн, курси валют яких вас цікавлять. Фундаментальний аналіз вивчає різні фінансові новини світу, політичний і економічний стан як окремих, так і усіх разом узятих держав, які можуть вплинути на коливання валютних курсів.  Основним завданням фундаментального аналізу є вивчення впливу різних економічних факторів на курс валюти в майбутньому.

Найважливішою інформацією для фундаментального аналізу є:

 • Інформація про роботу бірж і великих комерційних банків
 • Показники економічного зростання (обсяги промислового виробництва, валовий національний продукт та ін)
 • Процентні ставки національних банків
 • Стан торгового балансу, інфляції
 • Економічний курс уряду країни
 • Ймовірні зміни політичного життя
 • Всі можливі слухи і очікування
 • Стихійні лиха.

Все вище перелічене називається фундаментальними факторами, про які можна взнати з новин, чи економічної статистики.

Фундаментальний аналіз – один з самих важчих видів аналізу, і найнеобхідніших для прогнозування на форексі. Важкий для проведення тому, що однакові дані в різних умовах по різному впливають на ринок. Крім того, цей вид аналізу потребує опрацювання дуже великої кількості інформації. Вплив фундаментальних факторів на ринок дуже високий, але ступінь цього впливу на зміну котирувань передбачити неможливо. Фундаментальний аналіз слід застосовувати поряд з технічним аналізом і відкривати операцію тільки після проведення паралельного аналізу з двох сторін.

Мета у фундаментального, так і у технічного аналітика одна – передбачити рух котирувань. Різниця лише в тому, що фундаментальний аналітик дивиться на ринок з боку економічних факторів, а не з боку самого ринку Forex (графіку котирувань), як це робить технічний аналітик.

Фундаментальний аналіз дає можливість виявляти і довгострокові, і короткострокові зміни котирувань. Наприклад: один варіант – коли виходить новина про ріст інфляції в країні. Інфляція – знецінення національної валюти. Зазвичай, коли виходить така новина, курс національної валюти буде падати від 1 до декількох годин. Другий варіант – коли взяти до уваги всі фактори разом, проаналізувати їх і дійти висновку, що вони несуть негативний характер для економіки країни, то можна впевнено робити прогнози про те, що в довгостроковій перспективі курс національної валюти також буде знижуватись.

Фундаментальний аналіз розглядає 4 види фундаментальних факторів:

 1. Економічні
 2. Політичні
 3. Слухи і очікування
 4. Форс-мажорні ситуації

Більш детально про це та трохи інше можна почитати в інших статтях.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс