Фрактали (Fractals)

Фрактал – технічний індикатор, який розробив Білл Вільямс, який дозволяє визначити западину або вершину на графіку розглянутого фінансового інструменту.

При торгівлі по фракталам, в поєднанні зі своїм індикатором Алігатор, автор виявляв локальні максимуми або мінімуми ринку.

«Фрактали Вільямса вгору» вважається комбінація мінімум з 5 послідовних свічок, в якій середня свічка має максимум вище за інших.

«Фрактали Вільямса вниз» вважається комбінація мінімум з 5 послідовних свічок, в якій середня свічка має мінімум нижче інших.

Зовсім не обов’язково щоб свічок було п’ять (5 – мінімальна кількість свічок для формування фрактала на ринку) і щоб, наприклад, для фрактала вгору, максимуми починаючи від центральної (самої вищої) свічі послідовно знижувалися. Так само необов’язковою умовою є те, що у центральної свічі фрактала «вгору» мінімум, як і максимум, був вище інших.

До фракталів Вільямса можна віднести і такі комбінації свіч (див. рис. ліворуч).фракталли

Білл Вільямс ввів ще одне уточнююче правило для торгівлі по фракталам. Якщо у формації два бари мають максимуми і обидва ці максимуми найвищі, то друга максимальна свічка не враховується в розрахунках при торгівлі по фракталам. Те ж саме стосується і мінімумів для фракталів вниз.

Проривом покупців у Біла Вільямса вважається вихід ціни за переділи фрактала вгору хоча б на один пункт.

Відповідно проривом продавців вважається вихід ціни за межі фрактала вниз хоча б на один пункт.

Класично, по Білу Вільямсу фрактал використовують для проривної стратегії, хоча в технічному аналізі є й зворотні контртрендові стратегії, що використовують схожі шаблони цін.

Прориви покупців і продавців є безпосередніми торговими сигналами, тобто трохи вище фрактала вгору ставиться ордер на покупку, ордер на продажу ставиться трохи нижче фрактала вниз.

При такій стратегії торгівлі по фракталам ордер стоп-лосс (Stop-Loss) ставиться на самому віддаленому фрактальному екстремуму з двох останніх фракталів, спрямованих у протилежну сторону. Зазвичай (але не завжди) це передостанній протилежний фрактал.

Стоп-лосс (Stop-Loss) для позиції на покупку ставиться на найнижчому з двох останніх фракталів, відповідно стоп-лосс для на позицію на продажу ставиться на найвищому з двох останніх фракталів вгору.фрактали торгівля

Тут описано лише ряд правил. Інші правила, включаючи правила відміни фрактальних сигналів, читайте в Автора (Білл Вільямс «Торговий Хаос» і «Нові Виміри Біржовий Торгівлі»).

В системі Вільямса фрактал на ринку використовується не окремо, а в поєднанні з індикатором Алігатор. При цьому певний напрям і Алігатора і фрактала є обов’язковими в ухваленні рішення про операцію. Наприклад, угода при пробитті фрактала вгору здійснюється, тільки якщо фрактал знаходиться вище Зубів Алігатора. А угода на продажу здійснюється, тільки якщо фрактал знаходиться нижче Зубів Алігатора. Таким чином, фрактал та Алігатор є двома підтверджувальними один одного індикаторами.

Фрактали на форексі слід використовувати дуже обережно, пам’ятаючи про те, що спочатку теорія фракталів розроблялася для ринку акцій, а він має трохи іншу структуру, рушійні сили і характер гравців.

Теорія фракталів на ринку у свій час викликала бурхливі суперечки, перш за все, тому що автор, як вважають багато хто, вставив у свою теорію багато наукової термінології (фрактал, атрактор і т.д.), і зробив це не зовсім коректно. Оскільки фрактали  Вілямса з’являються на ринку досить часто і на всіх часових періодах і є по суті, простими локальними екстремумами.

Вільямс рекомендує фільтрувати сигнали цього індикатора, що подаються фракталами за допомогою технічного індикатора Алігатор.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс