Форекс: гра чи робота?

форекс роботаЧасто можна почути, що форекс – це гра (гра на біржі, гра на форекс…) Ці фрази часто є у новинах, в інтернеті і просто в розмовах. Більшість людей незнайомих з інвестуванням і торгівлею на фінансових ринках сприймають біржову торгівлю саме як гру, як щось несерйозне. Для багатьох відповідь на запитання «Як виграти на форексі?» Проста: «тільки випадково». Але такий підхід неправильний. Гра на фондовій біржі або на валютному ринку не принесе бажаного прибутку, якщо ви не будете дотримуватися чітких правил і прораховувати кожен свій крок на кілька ходів вперед.

Якщо ви запитаєте, як грати на форексі, то не отримаєте правильної відповіді. Така постановка питання невірна в принципі, адже професійні та успішні трейдери на валютному ринку не грають, а працюють.

Людям, які не знають тонкощів і принципів торгівлі, інтернет-трейдинг може нагадувати комп’ютерну гру, де трейдер просто сидить у себе вдома, натискає кнопки в програмі, накладає різнокольорові лінії на графік, а потім або виграє, отримуючи прибуток, або програє, отримуючи збиток. Але гра на біржі розчарує вас, якщо ви не будете сприймати трейдинг серйозно.

Гра на валютній біржі, як і гра на біржі цінних паперів – це справжня робота на фінансовому ринку. Торгівля на біржі онлайн (через інтернет або по телефону) зараз можлива і доступна будь-кому. Те, що ви берете участь у торгах, не виходячи з дому, не применшує реальності всього, що відбувається – ви робите угоди і за результатами цих угод можете отримати реальний дохід або збиток.

Процес торгівлі на фондовому чи валютному ринку не має нічого спільного з азартною грою, так само як партія шахістів або матч високопрофесійних футбольних клубів. За красивою грою стоять місяці наполегливих тренувань, десятки перепробуваних стратегій і перевірений до дрібниць ігровий план, який враховує всі можливі розвитки подій на ігровому полі, будь то шахівниця, газон стадіону або графік руху ціни на форекс. Торгівлю на фінансових ринках можна назвати грою, яка передбачає ретельну підготовку, розробку стратегії і чітке дотримання правил. Якщо форексгра, то ця гра заснована виключно на розумі і холодному розрахунку. В ній немає місця для емоцій і азарту. Нижче, спробуємо співставити гру з роботою у вигляді таблиці, щоб краще зрозуміти форекс.

Поняття «гра» і «робота» кардинально різняться за своєю природою. Крім того, багато що залежить від психології людини, від того, як сам трейдер сприймає свою діяльність на фінансовому ринку.

Гра на ринку форекс Робота на ринку форекс
У грі все вирішує везіння і випадок, трейдер просто покладається на «а може» в надії, що йому посміхнеться удача Трейдер діє у відповідності зі стратегією і завжди знає, чому він зробив ту чи іншу угоду
У гравця завжди є суперник, і часто в якості цього суперника сприймається сам ринок Трейдер розуміє, що ринок не грає проти нього навмисно і не намагається «відігратися»
Основна мета для будь-якого гравця – розважитися, полоскотати собі нерви або самоствердитися Мета трейдера – отримати прибуток
Гравець не намагається передбачити розвиток ситуації, воліючи «вгадувати» майбутнє Ринок мінливий, але використовуючи методи фундаментального і технічного аналізів, можна зробити грамотний прогноз розвитку ситуації
Гравець-невдаха вважає, що заробити на форекс неможливо. При цьому він винить за свої збитки як брокерів, так і ринок в цілому Трейдер відмінно знає, що масштабний і ліквідний валютний ринок надає необмежені можливості для заробітку

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс