Джордж Сорос – форекс легенда

СоросМільярдер Джордж Сорос відомий всьому світу не тільки як геніальний фінансист і аналітик, але і як соціальний діяч, філантроп. Він є автором безлічі книг і статей, які наповнені ідеєю організації відкритого суспільства в усьому світі.

Джордж Сорос народився в Будапешті в 1930 році, в єврейській сім’ї середнього достатку. Його батько був адвокатом і видавцем, видатним діячем єврейської громади в Будапешті. Під час репресій, підробивши документи, сім’ї Сороса вдалося уникнути гонінь і вони вдало емігрували до Великобританії в 1947 році. Тоді Соросу було 17 років і він вирішує вступити в Лондонську школу економіки, яку закінчує через три роки.

За своє життя Сорос встиг змінити безліч професій: продавець в галантерейної крамниці, комівояжер, офіціант, збирачем яблук і навіть носильником на вокзалі. Але він весь час не розлучався з надією влаштуватися працювати в банк. Ще юнаком, він вів щоденник, у якому записував всі свої витрати і доходи.

Закінчивши Лондонську школу економіки, він отримує місце в арбітражному відділі інвестиційної компанії. У 1956 році Сорос прибуває в США на запрошення батька свого друга з Лондонської школи, який володіє невеликою брокерською фірмою. З 1963 року Сорос починає свою роботу в «Арнольд енд Блейхредер», однієї з найвідоміших і авторитетних компаній зі спеціалізацією на інвестиціях за кордоном. У цій компанії Сорос дослужившись до посади віце-президента, вирішує, що він більш ефективний у ролі інвестора ніж топ-менеджера. Сорос переконує керівництво компанії в установі двох інвестиційних фондів First Eagle і Double Eagle. Після тог0о, як регулюючі органи обмежили можливості Сороса управляти цими фондами, він створює на пару з Джимом Роджерсом знаменитий Quantum – фонд який і приніс йому основну частину його капіталу. Прибуток фонду за перші десять років існування становив 3365% на рік.

Існує дві основних точки зору щодо фінансових успіхів Сороса. Відповідно до першої точки зору, своїми успіхами Сорос зобов’язаний дару фінансового передбачення. Інша говорить, що в ухваленні важливих рішень Джордж Сорос використовує інсайдерську інформацію, що надається високопоставленими особами з політичних та фінансових кіл найбільших країн світу. Джордж Сорос відомий у всьому світі не тільки як великий інвестор, але і як меценат, людина яка трепетно ​​ставиться до науки і мистецтва. Але у Сороса, поряд з позитивним чином сформувався і негативний – його часто звинувачують у тому, що більшість своїх угод він проводить завдяки інсайдерській інформації та великим зв’язкам у фінансових колах по всьому світу.

Одна з найзнаменитіших фінансових операцій, яку провів Сорос, це так звана «чорна середа» 16 вересня 1992 року, коли він відкрив коротку позицію на 10 млрд. фунтів стерлінгів і зумів заробити за день більше 1 млрд. фунтів, змусивши при цьому зробити масовану інтервенцію Банку Англії. Саме з цього дня, Сороса почали називати в пресі – «людина яка обвалила Банк Англії».

Ставши дуже впливовим і багатим чоловіком, він демонструє вражаючу скромність у побуті і не проявляє замашок властивих людям його статусу. Він живе в своїй квартирі на Манхеттені, скромно одягається, не купує спортивні команди і дорогі спортивні автомобілі. Проте коли його особистість спрямовує свою енергію на політичні чи фінансові справи, переконуєшся відразу – його масштаб величезний.

Благодійна діяльність

У 1979 році Джордж Сорос створив в США свій перший благодійний фонд «Відкрите суспільство» (англ. Open Society Fund). В даний час Сорос витрачає щороку на свої некомерційні проекти в середньому близько 300 мільйонів доларів.

Зараз більш ніж в 25 країнах ним створені благодійні фонди. У 1988 році в СРСР Сорос організував фонд «Культурна ініціатива» на підтримку науки, культури та освіти, але фонд пізніше був закритий, тому що гроші використовувалися в особистих цілях певних осіб. У 1995 році було прийнято рішення організувати в Росії новий фонд «Відкрите суспільство». З 1996 по 2001 рік Фонд Сороса вклав у проект «Університетські центри Internet» близько 100 мільйонів доларів, в результаті чого на території Росії з’явилися 33 інтернет-центри.

Наприкінці 2003 року Сорос офіційно звернув фінансову підтримку своєї благодійної діяльності в Росії. Вже в 2004 році Інститут «Відкрите суспільство» перестав видавати гранти. Але створені за сприяння Фонду Сороса структури і тепер активно працюють без його безпосередньої участі. До таких проектів [джерело не вказано 1197 днів] відносяться Московська вища школа соціальних та економічних наук, фонд культури і мистецтва Інститут «ПРО АРТЕ», Міжнародний благодійний фонд імені Д. С. Лихачова, некомерційний фонд підтримки книговидання, освіти і нових інформаційних технологій « Пушкінська бібліотека ».

На листопад 2009 року стан Джорджа Сороса оцінюється в 11 мільярдів доларів. Згідно з оцінками журналу Business Week, на благодійні цілі за все своє життя він пожертвував понад 5 мільярдів доларів, причому один мільярд із цих п’яти припав на частку Росії.

Сорос більш ніж активно займається благодійною діяльністю. У 2001 році на благодійність він витратив близько 500 млн. дол

Сорос не вірить в технічний аналіз, і в основі його інвестиційних рішень лежить впевненість у хаотичності фінансових ринків. Ціни на акції, облігації та валюти залежать тільки від людей, які їх купують і продають. У свою чергу, трейдери часто діють під впливом емоцій, а не відповідно до заздалегідь прийнятою стратегією торгівлі.

Операції Джорджа Сороса на ринку Форекс стали найуспішнішими в його житті.

Книги Джорджа Сороса

Крім фінансового таланту, Джордж Сорос має ще й літературний. У таких книгах як: «Алхімія фінансів», «Криза світового капіталізму», «Підтримуючи демократію», читач зможе оцінити масштабність мислення автора і ознайомитися з його професійним поглядом на ситуацію, яка склалася в політичній та економічній сфері різних країн. Також, він випустив автобіографічну книгу «Сорос про Сороса», в якій він відкриває завісу своєї, повної загадок і міфів, особистості. Всі його книги написані доступною і дуже захоплюючою мовою і залишаються актуальними, у абсолютно різної читацької аудиторії.

  1. Алхімія фінансів Джордж Сорос
  2. Криза світового капіталізму Джордж Сорос
  3. Сорос про Сороса Випереджаючи зміни

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс