Десять законів технічної торгівлі Джона Мерфі

В яку сторону піде ринок? Як далеко вгору або вниз? І коли він змінить свій напрямок? Ось основні питання технічного аналітика. Крім графіків і математичних формул, індикаторів, що використовуються в аналізі ринку, існують деякі основні правила, які застосовуються до більшості теорій, що ви використовуються сьогоднішніми технічними аналітиками і трейдерами.

Джон МерфіДжон Мерфі – лідер в технічному аналізі на ф’ючерсному ринку, на основі свого тридцятирічного досвіду розвинув десять основних законів технічної торгівлі. Ці правила, призначені для допомоги пояснити загальну ідею технічної торгівлі початківцю і спростити методологію торгівлі досвідченому практику. Визначають ключові інструменти технічного аналізу, а також те, як їх використовувати, щоб ідентифікувати можливості продажу і купівлі.

Джон Мерфі був технічним аналітиком на CNBC – телебаченню, протягом семи років вів популярне шоу “Tech Talk” і є автором трьох бестселерів по технічному аналізі — Technical Analysis of the Financial Markets, Intermarket Technical Analysis і The Visual Investor.

Основний принцип підходу Мерфі до технічного аналізу вказує на те, що важливіше визначити, куди йде ринок (вгору чи вниз), ніж чому це відбувається.

Ось десять найважливіших правил технічної торгівлі Джона Мерфі:

 1. Карта Тренду
  Вивчайте довгострокові графіки. Починайте аналіз з місячних і тижневих графіків, що охоплюють декілька років. Більший масштаб “карти ринку” забезпечує кращу видимість довгострокової перспективи на ринку. Як тільки довгостроковий тренд визначений, проаналізуйте денні і графіки менших періодів. Одне лише короткострокове представлення часто може ввести в оману трейдера. Навіть якщо Ви торгуєте тільки в найдрібнішому тимчасовому періоді, Ви доб’єтесь більшого успіху, якщо здійснюватимете угоди в тому ж самому напрямку, як проміжний і більш довгостроковий тренд.
 2. Визначте тренд і йдіть за ним
  Ринкові тренди бувають різних розмірів – довгострокові, проміжні і короткострокові. Спочатку визначите, на якому ж ви збираєтесь торгувати і використовуйте відповідний графік. Упевніться, що Ви торгуєте у напрямку цього тренду. Купуйте внизу, якщо тренд вгору. Продавайте вгорі, якщо тенденція – вниз. Якщо ви торгуєте на проміжному тренді, використовуйте денні і тижневі графіки. Якщо ви – інтрейдер, використовуйте денні і внутрішньоденні графіки. Але у будь-якому випадку, дозвольте більш довгостроковому графіку визначити тенденцію, а потім використовуйте більш короткостроковий графік для вибору моменту вступу в ринок.
 3. Знайдіть його максимуми і мінімуми.
  Знайдіть рівні опору і підтримки. Краще місце для купівлі – біля рівнів підтримки. Краще місце для продажу – біля рівня опору. Після того, як лінія опору була пробита, вона зазвичай буде підтримкою на наступних відкатах. Іншими словами, старий “high” стає новим “low”. Так само, коли рівень підтримки був пробитий, він зазвичай означатиме продаж на наступних підйомах – старий “low”, може стати новим “high”.
 4. Прораховуйте відкати
  Вимірюйте корекції відсотками. Ринкові корекції вгору або вниз зазвичай відновлюють істотну частину попереднього тренду. Ви можете виміряти корекцію існуючої тенденції в простих відсотках. П’ятдесят відсотків на відновлення попередньої тенденції найчастіше зустрічається. Мінімальне відновлення – зазвичай третина попередньої тенденції. Максимальне відновлення – звичайна дві третини. Рівні Фібоначчі 38 % і 62 % також варто постежити. Протягом відкату при висхідному тренді, отже, точка купівлі знаходиться на рівні 33-38 %.
 5. Проводьте лінії
  Малюйте лінії трендів. Лінії тренду – один з найпростіших і найбільш ефективних інструментів. Усе, що Вам потрібне – пряма і дві точки на графіку. Лінії висхідного тренду проводяться по двох послідовних мінімумах. Лінії низхідної тенденції проводяться по двох послідовних піках. Ціни часто відкочуватимуться до лінії тренду перед відновленням свого руху по тренду. Порушення лінії тенденції зазвичай сигналізує про зміну тренду. Достовірна лінія тренду повинна торкнутися ціни принаймні три рази. Довша лінія тренду є сильнішою, і чим більше вона була перевірена, тим більше важливою вона стає.
 6. Йдіть за середніми
  Йдіть за ковзаючими середніми. Ковзаючі середні забезпечують об’єктивні сигнали купівлі і продажу . Вони повідомлять Вас, що існуючий тренд все ще в силі, і допоможуть підтвердити його зміну. Проте ковзаючі середні не скажуть Вам заздалегідь про зміну тренду. Графік комбінації двох ковзаючих середніх – найбільш популярний шлях виявлення торгових сигналів. Ось деякі популярні комбінації – 4 – і 9-денні ковзаючі середні, 9 – і 18-денні, 5 – і 20-денні. Сигнали даються, коли коротша середня лінія перетинає довшу. Перетини ціни вище і нижче 40-денної ковзаючої середньої також забезпечують хороші сигнали для торгівлі. Оскільки лінії ковзаючої середньої – індикатори, що йдуть за трендом, вони працюють краще всього на ринках, що розвиваються.
 7. Вивчайте розвороти
  Стежите за осциляторами. Вони допомагають визначити перекупленність і перепроданність ринку. Тоді як ковзаючі середні підтверджують зміну тенденції, осцилятори часто попередять нас заздалегідь, що ринок виріс або впав занадто сильно і скоро розвернеться. Два з найбільш популярних – Індекс Відносної Сили (RSI) і Stochastics. Вони обоє працюють в масштабі від 0 до 100. Для RSI, значення більше 70 означають перекупленність, тоді як значення нижче 30 – перепроданність. Перекупленність і перепроданність для Stochastics – 80 і 20. Більшість трейдерів використовують 14-денний або тижневий stochastics і 9 або 14 денний або тижневий RSI. Розбіжності осцилятора часто попереджають про ринкові розвороти. Ці інструменти працюють краще всього в торговельному діапазоні. Щотижневі сигнали можуть використовуватися як фільтри на щоденних сигналах. Щоденні сигнали можуть використовуватися як фільтри для добових графіків.
 8. Пам’ятаєте про застережливі знаки
  Торгуйте по MACD. Індикатор (MACD) Розбіжності Сходження Ковзаючих середніх (заснований Джеральдом Аппелом) об’єднує перетин ковзаючих середніх в систему з overbought/oversold елементами осцилятора. Сигнал купівлі поступає, коли швидша лінія перетинає повільну від низу до верху і обидві лінії – нижче за нуль. Сигнал продажу має місце, коли швидша лінія перетинає повільну зверху вниз над нульовою відміткою. Щотижневі сигнали мають пріоритет над щоденними. MACD гістограма будується по різниці між цими двома лініями і дає навіть більш ранні попередження про зміну тенденції. Вона названа “histogram”, тому що використовуються вертикальні смужки, щоб показати відмінність між цими двома лініями на діаграмі.
 9. Тренд або ні?
  Використовуйте ADX. Середній Спрямований Індекс Руху (ADX) допоможе визначити, чи знаходиться ринок в тренді або в коридорі. ADX вимірює міру тенденції або напряму ринку. Підвищення лінії ADX припускає присутність сильної тенденції. Падіння лінії ADX припускає наявність коридору і відсутність тренду. Підвищення лінії ADX пропонує скористатися ковзаючими середніми; падіння ADX – осциляторами. Побудувавши ADX лінії, трейдер здатний визначити, який стиль торгівлі і який набір індикаторів є найбільш відповідним для поточної ринкової ситуації.
 10. Пам’ятаєте про підтвердження
  Використовуйте об’єм і відкритий інтерес. Об’єм і відкритий інтерес – важливі індикатори підтвердження на ринках. Об’єм передує ціні. Важливо гарантувати, що більший об’єм має місце у напрямі переважаючої тенденції. У висхідному тренді, більший об’єм має бути помічений в дні зростання. Підвищення відкритого інтересу підтверджує, що нові гроші підтримують переважаючу тенденцію. Зниження відкритого інтересу – часто попереджає, що тренд знаходиться біля свого завершення. Висхідний тренд повинен супроводжуватися об’ємом, що підвищується, і відкритим інтересом, що підвищується.

«Технічний аналіз – навичка, що удосконалюється з досвідом і вивченням. Завжди будьте студентом і продовжуйте вчитись» – Джон Мерфі.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс