<a href="http://www.instaforex.com/ru/">ИнстаФорекс портал</a>
Форекс каталог

Буквар трейдера

Трейдинг як мистецтво отримання доходу на фінансових ринках зобов’язує кожного починаючого трейдера вивчати характерну для нього мову.

Якщо хочете стати не просто спостерігачем, а майстром в трейдингу, то перше, чому вам необхідно навчитися – розуміти котирування.

Котирування – ціна, за якою ви можете купити (Ask) або продати (Bid) валюту або інший актив.

Котирування позначається двома цифрами, що відображають вартість однієї валюти (так званої базової), виражену в іншій валюті (котирування). Базова валюта приймає форму товару, який ви будете купувати або продавати, валюта котировання – валюта ціни, за яку цей товар буде куплений або проданий.

Кожна угода з валютою включає в себе операції з двома валютами, тому розуміти різницю між базовою і валютою котирування  необхідно.

Приклад:

Подивимося на котирування по парі USD / CHF: 0.9627/0.9632. Вона означає, що ви можете продати долари США за ціною 0.9627 швейцарських франків за 1 долар США або купити долари США за ціною 0.9632 швейцарських франків за 1 долар США. У цій парі USD – базова валюта, CHF (зазвичай його вимовляють як «звисаючи») – котирувана або валюта ціни.

Котирування по GBP/USD: 1.5966/1.5970 означає, що ви можете продати британські фунти (інакше «стерлінги» або «cable») за ціною 1.5966 доларів США за 1 фунт або купити британські фунти за ціною 1.5970 доларів США. Тут GBP (фунт стерлінгів) – базова валюта, USD – валюта котирування .

У торгівлі ви регулярно будете використовувати такі поняття як пункт і спред.

Спред (spread) – це різниця між курсами – ціною купівлі (Ask) та продажу (Bid). Розмір спреду змінюється в залежності від конкретного інвестиційного інструмента, від суми угоди і стану на ринку.

Пункт (point або pips) – мінімальна величина зміни ціни інструменту. Це остання цифра в котируванні.

Приклад:0

У розглянутій парі USD / CHF: 0.9627/0.9632 – спред становить 5 пунктів.

У парі GBP / USD: 1.5966/1.5970 спред становить 4 пункти.

Якщо ви прийдете в банк чи обмінний пункт валюти, то зверніть увагу на те, що пропоновані котирування валют відрізняються і фіксуються на певний термін. У торговому терміналі MetaTrader 4 Ви можете спостерігати постійну зміну котирувань інвестиційних інструментів. Це не випадково, оскільки котирування в MetaTrader 4 відображаються поточні рівні попиту і пропозиції по даному інструменту. Дана обставина забезпечує можливість заробітку на динаміці курсів.

Часто від початківців трейдерів можна почути запитання: чому закриті торги по інструменту?

Неактивний інструмент в терміналі (за яким не можна робити угоди) означає, що в даний момент торги по цьому інструменту закриті. Це може відбуватися в той момент, коли торгова сесія ще не розпочалась або вже закінчилася. Наприклад, торги на валютному ринку ведуться з 00:00 понеділка до 00:00 п’ятниці (у вихідні дні можна торгувати валютними парами UAH/RUR, USD/RUR і USD/UAH). На різних біржах бувають вихідні дні, пов’язані з національними святами. Детальну інформацію про розклад роботи бірж ви можете дізнатися тут.

Інструменти: на чому можна заробляти? Частина I. Валютний ринок

Вивчаючи інформацію, що стосується трейдингу, вам часто доводиться чути термін «інвестиційний інструмент». Уточнимо, що це таке:

2Інвестиційний інструмент – це актив (валюта, cfd-контракти на акції, золото, нафту і ін.). Покупка або продаж якого забезпечує одержання прибутку.

Залежно від типів і видів бірж, на яких відбуваються торги, інвестиційні інструменти поділяються на інструменти:

  • Валютного ринку
  • Фондового ринку (акції та індекси)
  • Товарного ринку
  • Аграрного ринку

У терміналі MetaTrader 4 у вас є можливість вибору з більш ніж 100 різних інструментів для торгівлі!

Як побачити весь список торгованих MetaTrader 4 інструментів і вибрати найбільш підходящий вам?

Для цього необхідно у вікні котирувань в лівій частині терміналу кликнути правою клавішею мишки. З’явиться контекстне меню, де буде пункт «Вікно графіка». Там можна вибрати те, що вам цікаво або ж вибрати всі наявні.

У назві інструментів ви часто будете зустрічати літерні абревіатури – так звані біржові тікери. Це стисле назва  інструментів котирування на біржі або в інформаційно-аналітичних системах.

2 Валютний ринок таїть у собі величезний потенціал для заробітку – його щоденний оборот налічує більше 3 трл. доларів в день!

Головними валютами, на частку яких припадає основний обсяг всіх операцій на валютному ринку, є сьогодні долар США (USD), євро (EUR), японська ієна (JPY), швейцарський франк (CHF) і британський фунт стерлінгів (GBP).

Інструменти: на чому можна заробляти? Частина II. Фондовий ринок

Біржові індекси дозволяють трейдерам оцінювати стан розвитку економіки тієї чи іншої країни.

Найбільш значимі індекси – це Dow Jones і Standard & Poor ‘s 500 (S & P500).

Трейдери з усього світу стежать за динамікою цих індексів, причому часто вони задають тон торгам іншиих біржових майданчиків. А S & P500, до складу якого входить велика кількість акцій, також називають «барометром» американської економіки.

Індекс Dow Jones Industrial Average (DOW30cfd) – перший у світі фондовий індекс – відображає динаміку «блакитних фішок» – акцій найбільш відомих, прибуткових і стабільних компаній.

Чому варто торгувати індексами?

3Багато трейдерів використовують індекси для того, щоб виключити можливі ризики вкладення грошей в окремі цінні папери. Ризики можуть бути пов’язані з діяльністю конкретної організації або в цілому з галуззю, до якої належить ця компанія. Оскільки в розрахункову базу індексу включаються цінні папери різних компаній, то в процесі торгівлі індексом збиток по одним акціях може бути нівельований прибутком по інших. Торгівля одним індексом може бути альтернативою купівлі/продажі великого числа акцій.

Розглядаючи акції, варто відразу виділити групу акцій компаній, так званих «блакитних фішок». Це акції найвідоміших, високодохідних і стабільних компаній, що володіють високою капіталізацією. Як правило, акції цих компаній мають стійку тенденцію до зростання, за ним стабільно виплачуються дивіденди, незалежно від результатів діяльності компанії. «Блакитні фішки» служать для інвесторів індикатором того, що відбувається з ринком в цілому.

4Торгувати акціями «блакитних фішок» в основному віддають перевагу трейдери, зацікавлені в невисоких ризиках і стабільності (нехай навіть на шкоду великого прибутку).

Американські акції «блакитних фішок» (найчастіше це акції промислового індексу Доу-Джонс) – це акції General Electric co (GE), Coca-Cola co (KO), Microsoft corporation (MSFT) і багато інших.

Російських акцій «блакитних фішок» налічується близько 10 – це акції ВАТ «Аерофлот» (AFLT), ВАТ «Газпром» (GSPBEX), ВАТ «Лукойл» (LKOH), ВАТ «Ощадбанк Росії» (SBER), ВАТ «Татнефть» ( TATN) та інших.

Якщо акції «блакитних фішок» вважаються стабільними, то акції, які виділяються у другу групу, або ешелон, відносяться до високоприбуткових. Торгуючи цими акціями, можна отримувати високий прибуток, але ці акції можуть бути низьколіквідними (угоди можуть не відбуватися досить тривалий час) і недостатньо стабільними.

Інструменти: на чому можна заробляти? Частина III. Товарний та аграрний ринок

Торгівля інструментами товарного ринку – прекрасна можливість отримувати дохід на знайомих і зрозумілих нам інструментах – золото, срібло, нафта та ін. Товарний ринок вважається волатильним, тобто характеризується сильними коливаннями цін у короткостроковому періоді і відповідно, високими ризиками.

5 Товарний ринок ділиться на групи:

  • Енергетична сировина

Всім відомо, що нафта – наріжний камінь світової економіки. Ціни на нафту – найважливіший індикатор російського фондового ринку. Один з орієнтирів руху цін на нафту – економіка США, зокрема – регулярно опубліковані статистичні дані про запаси нафти.

  • Метали

Ціни на метали так само, як і сировину, визначають настрої в економіці і служать індикаторами фондового ринку. 6
Золото, будучи історично сформованим еталоном грошей, не втрачає популярності серед трейдерів, як один з надійних способів інвестування. Навіть у кризу ціни на золото продовжують зростати. Зберігання золота в злитках або банківських металевих рахунках недоступні для багатьох: високі комісії на зберігання злитків або обслуговування рахунків, тимчасові витрати на операції з купівлі або продажу золота – банківські послуги з інвестицій в золото мають ряд істотних недоліків. Способів інвестування в золото досить багато – покупка золотих злитків або монет, торгівля золотом за допомогою ОМС. Кожен спосіб має свої особливості і недоліки.

Крім золота, зараз доступні для заробітку і інші дорогоцінні метали – платина, срібло і ін.

Аграрний ринок – частина товарного ринку; також схильний до високої волатильності.

Ви можете здійснювати високоприбуткові угоди, торгуючи пшеницею, соєю, кукурудзою, свининою, кавою…

Як прогнозувати?

Спрощений опис задачі кожного трейдера виглядає так: купити дешевше, продати дорожче, щоб отримати прибуток. Успішне виконання цього завдання безпосередньо залежить від того, наскільки правильно ви аналізуєте ситуацію, наскільки точно складений прогноз: що зараз краще робити – купити або продати фінансовий інструмент?

Аналізувати ринкову ситуацію можна 3-ма способами: за допомогою технічного, фундаментального та комп’ютерного аналізу.

Технічний аналіз – це дослідження рухів ціни на графіках.

Як аналізувати графіки?

Для початку в терміналі MetaTrader 4 виберіть інструмент який вас цікавить та відкрийте його графік, наприклад, графік акцій Ощадбанку Росії

8 Графік може показувати різні часові інтервали. Годинні графіки позначаються буквою Н. Наприклад, Н4 – графік, що відображає всі ціни, які були на ринку протягом 4 годин. Хвилинні графіки позначаються буквою М, денний – D, тижневий – W.

Аналізуючи графік, нам необхідно виявити тенденцію (або тренд.), Присутню на ринку.

На графіку акцій Ощадбанку ми відзначаємо коливання цін – ціна то зростала, то падала, але тенденція (загальний напрямок руху ціни) – висхідна.

Висхідну тенденцію також називають бичим трендом. Важливо завжди пам’ятати, що працювати на ринку потрібно тільки в напрямку поточної тенденції – при висхідному тренді ви повинні купувати дешевше (нижче за графіком), а продавати дорожче (вище за графіком).

9 Припустимо, ми відкрили графік валютної пари EUR / USD.

Що ми бачимо? Тенденція – низхідна (ведмежий тренд). При низхідній тенденції вартість базової валюти дешевшає. Відповідно ми повинні продавати EUR дорожче (вище за графіком), а викуповувати дешевше (нижче за графіком).

Для того, щоб правильно визначати існуючі настрої на ринку – куди ж рухається ціна – необхідно володіти методами технічного аналізу. Один з варіантів аналізу – побудова рівнів підтримки і опору.

Силові рівні визначають область на графіку, де ціна може змінити напрямок руху. Рівні підтримки і опору можуть підказати, в який момент курс може розвернутися у зворотний бік.

10 Рівнем підтримки вважається область, ймовірність руху нижче якої малоймовірна. Ціна «відштовхується» від рівня підтримки і починає рости. У цей період трейдери зазвичай відкривають довгі позиції – починають купувати.

Зростання триває, поки ціна не досягне іншої області – рівня опору. У зоні опору трейдери відкривають короткі позиції – продають валюту або інший актив.

Звичайно, дана інформація про рівні підтримки і опору – це лише основи основ графічного аналізу. Крім силових рівнів існує величезна кількість інструментів технічного аналізу – лінії тренду, каналу, сітка Фібоначчі і інш.

11 Графічний аналіз – найбільш точний і надійний метод прогнозування. Використання технічного аналізу передбачає, що всі побудови проводяться вручну – результат залежить від ваших умінь і навичок і тому суб’єктивний.

Комп’ютерний аналіз на увазі, що всі розрахунки і побудови на графіках проводяться за допомогою машинних ресурсів. Допомагати прогнозувати в торговій платформі вам допоможуть велика кількість різних індикаторів та інших інструментів технічного аналізу.

Знання фундаментального аналізу не менш корисно в торговій практиці. Фундаментальний аналіз вивчає причини, які призвели до зміни курсів валют і інших інвестиційних інструментів. Цей вид аналізу розглядає стан економіки окремих країн та їх взаємний вплив один на одного; враховує багато – економічні та фінансові чинники, політичні події і кризи, чутки і очікування.

Економічні фактори (індикатори) – це регулярно публікується інформація, із заздалегідь відомими датами випуску. На сайті практично кожного брокера ви можете знайти економічний календар виходу найбільш значущих економічних новин і подій, які можуть вплинути на фінансові ринки. Економіку США характеризують дані про ВВП, рівень безробіття, інфляційні індикатори, індекси виробничих, індустріальних та споживчих цін, товарний індекс, платіжний та торговельний баланси. Ці показники впливають на світову економіку і валютні курси.

Фінансові фактори характеризують податкову та фіскальну політику країни і тому роблять сильний вплив на економіку та фінансові ринки. Наприклад, багато трейдерів уважно стежать за зміною відсотка облікових ставок, що визначають курс обміну валют. Зміна ставок облікового відсотка може спровокувати нові рухи на валютному ринку.

Курси валют та інших інвестиційних інструментів також піддаються сильному впливу політичних і соціальних факторів. Виділяють прогнозовані політичні події – наприклад, вибори президента в США може випереджати зниження курсу долара. Зміна урядів, кабінетів міністрів, відставки і призначення в центральних банках по-різному впливають на динаміку валютних курсів. Непередбачені політико-соціальні події, природні катастрофи, кризи також можуть спровокувати зміну курсів.

Під час торгівлі в MetaTrader 4 протягом торгової сесії ви отримуєте постійно різні новини з фінансових ринків, так звані новини стрічки  Dow Jones Newswires.

Технічний, комп’ютерний і фундаментальний аналіз необхідні для досягнення позитивних результатів у торгівлі. Чим повніше ви оволодієте цими видами аналізу і навчитеся використовувати їх на практиці, тим очевидніше буде ваш успіх в трейдингу. Крім дистанційного курсу навчання, кожен охочий може самостійно вивчити додаткову літературу: «Малу енциклопедію трейдера» Еріка Наймана, «Технічний аналіз ф’ючерсних ринків» Джона Дж. Мерфі і т.д.

Як здійснювати операції

Здійснення операцій – ключовий аспект в торгівлі на фінансових ринках. Тому важливо розібратися в усіх складових торгових операцій. Розглянемо процес здійснення угод поетапно.

Ринковий ордер дає можливість продати або купити валюту (або інший інвестиційний інструмент) за ціною, існуючою в даний момент на ринку. Для здійснення угоди в вікні «Створення ринкового ордера» вам необхідно вказати кількість лотів.

Лот – мінімальна неподільна одиниця угод/кількість товару, яку можна купити або продати. Лотами вимірюється обсяг валюти або іншого фінансового інструменту. Припустимо, ви купуєте в магазині кавуни. Навряд чи вам продадуть половину кавуна, тобто, в даному прикладі лот – це один кавун. Якщо говорити про валютний ринок Forex, то в стандартний розмір контракту валютних пар становить  100 000 одиниць базової валюти (базова валюта завжди стоїть на першому місці в найменуванні валютної пари; у разі пари USD/CHF базовою валютою є долар ). Розмір лота – кількість одиниць базової валюти (інструменту), яка припадає на 1 лот.

Наприклад, відкриваючи позицію по валютній парі USD/CHF на покупку 1 лота американської валюти, в реальному вираженні ви купуєте 1 000 доларів. А насправді ви купляєте в реальному вираженні 100 000 одиниць. Справа в тому, що ви торгуєте із застосуванням кредитного плеча.

12 Кредитне плече. Для покупки 1 стандартного лота USD/CHF вам потрібно мати на торговому рахунку не менше 100 000 доларів. Зрозуміло, що далеко не кожен спекулянт має таких коштів. Тому брокерські компанії пропонують своїм клієнтам послугу маржинальної торгівлі. Суть її дуже проста. Клієнту достатньо мати на депозиті порівняно невелику кількість грошей, а брокер надасть відсутню суму. Ставлення засобів, з якими можна здійснювати операції, до суми, що знаходиться на торговому рахунку, носить назву «фінансовий важіль», або «плече». Простий приклад допоможе вам краще зрозуміти вищесказане. Припустимо, у вас на торговому рахунку знаходиться сума в 1000 євро. І якщо брокер надає плече 1 до 100, то ви можете здійснювати операції на суму 1 000 х 100 = 100 000 євро. Як бачимо, використання фінансового важеля дозволяє здійснювати угоди на великі суми, розташовуючи порівняно невеликим початковим капіталом. Зараз компанії-брокери для торгівлі на валютному ринку надають своїм клієнтам плече від 1 до 1000.

Повертаємося до процесу торгівлі. Після того, як ви встановили у вікні створення ринкового ордера потрібну кількість лотів, достатньо натиснути кнопку купити продати (відкриття позиції), і ваша угода відобразиться у вікні «Торгівля»(нижня частина терміналу), а результат операції буде відображено у стовпчику «Прибуток». Для фіксації прибутку/збитку слід натиснути правою кнопкою миші на відкритій операції, і в випав меню вибрати «Закрити ордер». В аналітичних статтях вам можуть зустрітися словосполучення «відкрити довгу позицію», «коротка позиція». Так от, на сленгу трейдерів довга позиція означає покупку, а коротка – продаж.

Вище ми розглянули укладення угод по поточній ринковій ціні. Для відкриття позицій також можна скористатися так званими лімітними 13 або стоп-ордерами. На відміну від ринкового ордера, дані типи ордерів дозволяють здійснювати угоди за ціною, відмінною від ринкової. Припустимо, ви розраховуєте, що після деякого зростання ціна буде падати. Для цього не потрібно постійно знаходитися біля комп’ютера, достатньо встановити лімітний ордер на продаж за тою ціною, яку ви вкажете. І після досягнення зазначеного рівня автоматично відкриється коротка позиція. Аналогічно встановлюється лімітний ордер на покупку.

Інша справа, якщо ви розраховуєте на падіння ціни, але не хочете продавати за поточною ціною, а бажаєте продати ще нижче. У цьому випадку вам потрібно буде виставити стоп-наказ. У ньому, також як і в ринковому або лімітному ордері, потрібно буде вказати кількість лотів та ціну спрацьовування наказу. І також, як у випадку лімітних ордерів, стоп-наказ дозволить вам купити за ціною вище поточної.

14

Деякі валюти (а також інструменти інших ринків) торгуються через позабіржову транзакционную систему (ВТС) Kalitex. Ця транзакційна система безпосередньо зводить покупців і продавців, в результаті трейдери економлять як час на здійснення операцій, так і власні гроші (відсутність переплати за різні комісії посередникам і невеликий спред).

Торгівля здійснюється через стакан заявок – таблицю, в якій відображаються лімітні ордери учасників 15 торгів.

Плюси використання схеми торгів із застосуванням склянки:

1. Висока швидкість виконання ордерів

2. Відсутність реквот

3. Можливість торгувати всередині спреду

4. Можливість бачити глибину ринку

5. Комфортні умови для скальпінгу.

Типи операцій / Що можна побачити в історії угод SWAP / Rollover. Як розрахувати вартість пункту. Скільки часу я можу тримати відкриту позицію?

У процесі торгівлі ваш фінансовий результат відображається у вікні «прибуток». Програма сама розраховує, яке значення буде в цьому вікні при зміні котирувань. Але можливо, вам самим цікаво буде дізнатися, скільки ж коштує один пункт з того чи іншого інструменту і як самостійно можна розрахувати прибуток.

Для прикладу розглянемо розрахунок вартості пункту для євро / долара. За аналогією Ви зможете розрахувати вартість пункту і для інших інструментів.

Припустимо, що Ви купили один контракт євро / долара за ціною 1,2950 і через деякий час зафіксували прибуток за ціною 1,2951. У цьому випадку Ваш прибуток розраховується наступним чином:

(1,2951-1,2950) х 1 000 = 0,1 $ (тут 1 000 – обсяг контракту).

Тобто, 1 пункт по євро/долару коштує 10 центів.

Знаючи вартість пункту, нескладно вирахувати розмір прибутку. Якщо ви купили 1 лот євро/долара за ціною 1,2720, а потім продали його по 1,2820, то ваш прибуток складе 100 пунктів, або 10 доларів. Якщо лотів було 2, то і прибуток буде в два рази більше, тобто 20 доларів.

Якщо ви не закриваєте позицію протягом торгової сесії, то відбудеться перенесення позиції.

Дуже багатьох клієнтів цікавить питання – як довго можна тримати відкриту позицію? Завдяки перенесенню позиції на наступну торгову сесію теоретично цей час не обмежений. Однак, в силу маржинальної схеми торгів, при русі ціни проти вашої позиції за певних умов може наступити примусове закриття позицій (що це таке, ви дізнаєтеся в наступній частині статті).

17 Мargin Сall, або чи можу я піти в мінус?

Піти в мінус неможливо, тому ви торгуєте із застосуванням кредитного плеча. За певних умов компанія може закрити збиткові угоди за поточними цінами, не допускаючи виникнення вашої заборгованості. Цей процес називається маржин колл (Мargin call).

Багато трейдерів початківців, вперше зіткнулися з операцією Мargin call, задаються питанням – чому на рахунку угода закрилася без мого відома?

Закриття угоди без відома клієнта, тобто примусове закриття угоди або Мargin call настає в той момент, коли залишок коштів на Вашому рахунку стає нижче суми необхідної маржі, яка може становити від 0 до 100% і більше (залежить від брокера, типу рахунка, умов) від суми заставних (задіяних в операціях) засобів.

Як же можна запобігти маржин коллу? Для цього досить дотримувати найпростіші правила управління капіталом – виводити в ринок не більше 30-ти відсотків від депозиту і використовувати накази стоп-лосс і тейк-профіт.  Порушення цього правила рано чи пізно призведе до втрати депозиту. Але насправді, мало просто виходити в ринок невеликою кількістю лотів. Якщо ви бачите, що ваш прогноз щодо подальшого руху ціни виявився невірним, то слід без жалю закривати позицію із збитком. І краще за все робити це за допомогою наказу стоп-лосс; він спрацює навіть у тому випадку, якщо ваш комп’ютер вимкнений. Починаючі трейдери дуже часто забувають про обмеження збитків, в результаті чого втрачають депозити. Досвідчені ж спекулянти завжди використовують стоп-лоси. І на професійному жаргоні «зловити лося» означає спрацьовування стоп-лосс.

18 Одночасно з виставленням стоп-лосс ви можете виставити так званий тейк-профіт (дослівно «взяти прибуток»). Це теж дуже корисний наказ, але на відміну від стоп-лосс, він фіксує не збиток, а ваш прибуток. Так як ціна не може нескінченно зростати або падати, не варто сподіватися на те, що прибуток буде нескінченно збільшуватися. І тому потрібно закривати позицію з прибутком на цілком певних рівнях, обчислених на підставі технічного аналізу. При цьому бажано закривати позицію не вручну, а за допомогою наказу тейк-профіт, тому що не завжди в цей момент ви будете знаходитися біля комп’ютера. Цей наказ корисний ще й з наступної причини – коли у вікні «прибуток» початківець трейдер бачить постійно збільшуються значення, то виникне відчуття, що це буде і далі продовжуватися. А це заважає адекватному сприйняттю дійсності. Тому при здійсненні угод завжди використовуйте як стоп-лосс, так і тейк-профіт.

Джерело інформації www.kalita-finance.ru

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Добавить комментарий

*

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Разместить объявление
Всі права захищено. Копіювання інформації дозволено лише за наявності активного посилання на сайт.
добавить сайт в каталог дмоз

Форекс рейтинг