Безробіття і його вплив на курс валют

безробіттяКоли людина здорова, здатна і готова працювати, але з якоїсь причини не працює то вона вважається безробітною. Рівень безробіття є ключовим індексом економічних показників, який використовується для дослідження стану економіки країни.

Причини безробіття не так легко зрозуміти. Існує типовий кейнсіанський підхід, який стверджує, що безробіття є результатом недостатнього попиту на товари і послуги в економіці. Інші школи економіки стверджують, що на ринку праці є неефективна структура, де попит і пропозиція робочих з особливими навичками не відповідає робочим місцям, які зараз є на ринку праці. Це пов’язано з такими речами, як нові технології та глобалізація. Ще інші школи економіки кажуть, що безробіття виникає через негнучкість деяких аспектів ринку праці через вплив на нього зовнішніх сил, таких як податкове законодавство, трудове законодавство, профспілки…

Рівень безробіття шляхом складання статистичних даних в деяких країнах  не є справжнім  відображенням числа людей без роботи. Деякі країни не вважають безробітними тих людей, які були без роботи протягом року або знаходяться в державних програмах навчання. Крім тих людей, які вийшли на пенсію і все ще в змозі працювати, не включаються в дані по безробіттю. Є неповний перелік людей, які працюють лише по кілька годин на тиждень і не повний робочий день, вони теж не враховуються в статистиці безробіття. Тобто, для визначення справжнього рівня безробіття потрібно звертати увагу на те, як саме він розраховується в тій чи іншій країні.

Безробіття по різному впливає на економіку, так як і більшість аналогічних показників. Взагалі падіння рівня безробіття може призвести навіть до інфляції, що в свою чергу спричинити підвищення процентних ставок. Кожна країна повинна прагнути збільшити рівень зайнятості до повної зайнятості або її природнього рівня (допускається 3% безробітних). Для фондових і валютних ринків низький рівень безробіття є ознакою сильної економіки, проте, якщо процентні ставки зростають, то це погано для ринку, так як низький рівень безробіття призводить до інфляції заробітної плати.

Дані щодо безробіття в провідних економічних державах світу роблять помітний вплив на світовий валютний ринок Форекс. Це пояснюється тим, що стан ринку праці, є сьогодні одним з ключових світових показників стану економіки в цілому, цей показник відбивається на купівельній спроможності населення, товарообороті на стані фондового ринку. Відповідно, за даними по безробіттю можна судити про найближчі фінансові перспективи країни.

Індикатор даних по безробіттю показує відсоток безробітного населення по відношенню до усього працездатного населення країни. Виходить з урахуванням сезонних поправок і без урахування сезонних поправок. Ключовим є показник з урахуванням сезонних поправок. Високий рівень безробіття впливає на зниження середньої заробітної плати і витрат споживачів. Оскільки витрати споживачів є основною частиною усіх витрат, збільшення безробіття часто веде до уповільнення економічного зростання. Також варто сказати про те, що високий рівень безробіття або його зростання може стати причиною зниження ставок центральним банком з метою поліпшити ситуацію на ринку праці.

Ринок активно реагує на зміну цих показників. При зростанні відсотка безробітних, курс валюти падає, і навпаки. Як правило, оприлюднення даних про скорочення безробіття, викликає підйом валюти цієї країни, а дані про збільшення – сприяють зниженню курсу національної валюти.

Про конкретні індикатори з даних по безробіття і їх вплив на курс валют буде розглянуто в інших статтях.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс