Alligator (Алігатор)

Ринок, як правило, рухається ривками, так як більшу частину часу перебуває взагалі без руху. Тому основну частину прибутку трейдери беруть з трендових коливань.

В індикаторі Alligator поєднується комбінація ковзаючих середніх з використанням нелінійної динаміки та фрактальної геометрії.

Червона лінія є зубами Алігатора – це згладжене 8-періодна ковзаюча середня, на 5 свічок зміщена у майбутнє.

Синя лінія – щелепа Алігатора – це згладжене 13-періодна ковзаюча середня, на 8 свічок  зміщена у майбутнє.

Зелена лінія – це Губи Алігатора – згладжене 5-періодна ковзаюча середня, на 3 свічки  зміщена у майбутнє.

Зуби, Губи і Щелепа Алігатора показують, як взаємодіють різні періоди коливання ціни. Якщо три лінії переплетені – це відпочинок Алігатора. Порівнюючи з твариною можна сказати, що чим більше триває відпочинок тим більше посилюється голод і незабаром Алігатор відкриває пащу, повідомляючи таким чином про своє пробудження. Він починає полювати на бика чи ведмедя, і наїдається, то його інтерес до ціни згасає. Лінії сходяться і в цей момент найкраще зафіксувати прибуток.

Використання індикатора Алігатор (сигнали Алігатора) :
Одним з найбільших плюсів індикатора Алігатор є те, що він дозволяє уникнути двоякого тлумачення більшості сигналів.

  1. Індикатор Алігатора можна використовувати для визначення того, наскільки сильним буде подальший рух на ринку. Це, як правило, можна визначити по тому часу, який лінії ковзаючих середніх знаходяться в переплетеному стані. Чим більше цей час, тим більше, як правило, подальше трендовий рух. Проте використання ковзаючих середніх подібних Алігатор – не кращий метод. Альтернатива цьому – відстеження будь-якого показника волатильності, наприклад стандартного відхилення (середньоквадратичного відхилення), або заснованих на цих показниках індикаторів, наприклад Bollinger Bands.
  2. Сигнали підготовки до входу в ринок. Якщо в період торгового діапазону амплітуда коливань ковзаючих середніх починає збільшуватися і простір між лініями трохи зростає, це означає що, швидше за все, починається новий тренд, напрям якого покаже перший появлений фрактал. Після появи першого фрактала можна починати готуватися до торгівлі.
  3. Для сигналів входу в ринок індикатор Алігатора зазвичай не використовують в чистому вигляді. Зазвичай сигналом для покупки є рух ліній алігатора вгору і пробиття ринком фрактала, спрямованого вгору. Купівля здійснюється або на рівні фрактала, або трохи вище. При цьому фрактал повинен бути вище всіх трьох ковзаючих середніх Сигналом на продаж є зворотній, тобто рух ліній алігатора вниз і пробиття ринком фрактала, спрямованого вниз, при цьому фрактал повинен бути нижче ковзаючих. Іноді для підтвердження сигналу чекають ще один фрактал, який повинен бути вище (для операції на купівлю) або відповідно нижче (для операції на продажу) попереднього фрактала.
  4. Для додавання до вже існуючої позиції. Додавання об’єму до вже існуючої позиції відбувається у випадку, якщо ситуація попереднього правила залишається, і з’являється наступний фрактал далі попереднього.
  5. Для визначення тренда. Якщо змінна середньої з періодом 13 (Щелепи Алігатора) знаходиться в найбільшому віддаленні від цінових свіч, 8-періодна змінна середня (Зуби Алігатора) знаходиться між 13 – і 5-періодною ковзаючою середніми, а остання 5-періодна змінна середня ( Губи Алігатора) знаходиться ближче всього до цінового графіку, то на ринку починається тренд. Чим далі ці лінії знаходяться один від одного, тим сильніше тренд. Тренд закінчується, якщо ковзаючі середні починають перетинатися з цінами і між собою.
  6. Для установки стопа. В якості рівня стоп наказів при торгівлі по тренду використовують 13-періодну ковзаючу середню (Щелепи Алігатора). Проте залежно від того, який ризик збирається нести трейдер він може використовувати як рівень Stop Loss  на якусь з цих ліній. Установка стопа на найдовшій лінії (13-періодної, синьою) підвищує ризик втрат, оскільки до моменту досягнення цієї лінії ціною, трейдер може вже знаходитись у збитках. Установка стопа на найшвидшій лінії (5-періодної, зеленої) призводить до того, що трейдер закриє позицію при найменших ознаках закінчення тренда, а значить, може пропустити велику частину тренда і не доотримати прибуток.
  7. Іноді застосовують похідні від індикатора Алігатор інструменти, наприклад, осцилятор Gator, Awesome Oscillator, Accelerator.

Недоліки індикатора Алігатор:
Як і всі індикатори, побудовані на системі ковзаючих середніх Алігатор запізнюється у своєму сигналі про початок формування тренду і дає в цей момент безліч хибних сигналів.

Алігатор

Розрахунок параметрів індикатора:

MEDIAN PRICE = (HIGH + LOW) / 2

ALLIGATORS JAW = SMMA (MEDEAN PRICE, 13, 8)

ALLIGATORS TEETH = SMMA (MEDEAN PRICE, 8, 5)

ALLIGATORS LIPS = SMMA (MEDEAN PRICE, 5, 3)

де:

MEDIAN PRICE – медіанна ціна свічки;

HIGH – максимальна ціна свічки;

LOW – мінімальна ціна свічки;

SMMA (A, B, C) – згладжене ковзаюча середня. Параметр А – згладжувані дані, В – період згладжування, С – зрушення в майбутнє. Наприклад, SMMA (MEDIAN PRICE, 5, 3) означає, що згладжена ковзаюча береться від медіанної ціни, при цьому період згладжування дорівнює 5 свічки, а зрушення в майбутнє – 3 свічки;

ALLIGATORS JAW – Щелепи Алігатора (синя лінія);

ALLIGATORS TEETH – Зуби Алігатора (червона лінія);

ALLIGATORS LIPS – Губи Алігатора (зелена лінія).

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс