Accumulation/Distribution (Накопичення/Розподіл)

Індикатор Нагромадження / Розподілу (Accumulation Distribution) був розроблений Марком Чайкіном на основі робіт:
– Джо Гранвілл (Joe Granville) – індикатора On Balance Volume (OVB)
– Ларрі Вільямса (Larry Williams) – індексу накопичення розподілу (Accumulation / Distribution Index)

Якщо у формулі Джо Гранвілл (OVB) для додавання або віднімання об’єму порівнювались ціни закриття поточного та попереднього періоду, а у Ларрі Вільямса (Accumulation /Distribution Index) ціни закриття з ціною відкриття, то у Чайкіна порівнюються ціни закриття з серединою діапазону від мінімуму до максимуму. Цікава сама по собі історія створення індикатора Accumulation/Distribution. Чайкін замінив ціну відкриття (у формулі Ларрі Вільямса) на середину діапазону не тому, що вважав це більш вірним, а тому що не знайшов даних за цінами відкриття. Дані в той час бралися з щоденних газет, які просто перестали в якийсь момент публікувати ціну відкриття.

Спочатку цей індикатор був створений для вимірювання грошового потоку, який прямує в акції або з акцій, але тепер його успішно використовують і на форекс. Він також є основою і для створеного пізніше Осцилятора Чайкіна (Chaikin Oscillator).accumulation distribution

Індикатор Accumulation Distribution являє собою накопичення різниці помноженої на обсяг між всіма рухами вгору (накопичення) у дні, коли до моменту закриття ціна підвищилася, і вниз (розподіл) в ті дні, коли ціна знизилася. Чим більший об’єм в даний період часу, тим більший внесок вносить поточну зміну ціни в напрямок індикатора.

Розрахунок параметрів індикатора:

До поточного накопиченого значення індикатора додається або віднімається з нього певна доля денного об’єму. Чим ближче ціна закриття до максимуму дня, тим доля, що більша додається. Чим ближче ціна закриття до мінімуму дня, тим доля, що більша віднімається. Якщо ціна закриття знаходиться строго між максимумом і мінімумом, значення індикатора не змінюється.

A/D = SUM (((CLOSE – LOW) – (HIGH – CLOSE)) * VOLUME / (HIGH – LOW), N)

Де:

CLOSE – ціна закриття;

LOW – мінімальна ціна свічі;

HIGH – максимальна ціна свічі;

N – кількість періодів, використовуваних для розрахунку;

SUM (..N) – сума за N періодів.

 1. Якщо інструмент (акція або валюта на форекс) закривається на максимальному значенні всередині торгового періоду, то значення буде дорівнювати одиниці, помноженої на обсяг.
 2. Якщо інструмент закривається вище середини, тобто ближче до максимального значення, то на обсяг множиться величина між нулем і одиницею.
 3. Якщо інструмент закривається рівно посередині між максимумом і мінімумом періоду, тоді величина виявиться рівною нулю.
 4. Якщо інструмент закривається нижче середини, тобто ближче до мінімального значення, то на обсяг множиться негативна величина між нулем і мінус одиницею.
 5. Якщо інструмент закривається на мінімальному значенні всередині торгового періоду, то значення буде дорівнює мінус одиниці, помноженої на обсяг.

Примітка: оскільки на форекс неприсутні дані щодо обсягів купленої та проданої валюти, зазвичай як Volume використовують так званий тиковий обсяг – кількість змін котирувань в одиницю часу.

Обсяг угод виступає в ролі вагового коефіцієнта при зміні ціни – чим більший об’єм, тим значніший внесок зміни ціни (за даний проміжок часу) в значення індикатора.

Таким чином, при розрахунку індикатора Accumulation Distribution кожне наступне значення складається з попереднім, а попереднє являє собою суму інших попередніх. Цей розрахунок індикатора трохи схожий з експоненціальними ковзаючими середніми.

Опис індикатора Accumulation / Distribution:

Вважається, що на зростаючому тренді велика частина цін закриття знаходиться ближче до максимальної ціни торгового періоду, наприклад години або дні, більше того з залученням в тренд все більшої і більшої кількості трейдерів призводить до збільшення обсягу торгованого цінного паперу або валюти. На падаючому тренді з ціною відбувається протилежне, однак це теж супроводжується збільшенням обсягу або хоча б перевищенням середніх значень обсягу.
Таким чином, даний індикатор є хорошою мірою того, які фінансові сили стоять за поточними ринковими трендом.

 1. Як індикатор обсягу Accumulation / Distribution Line дозволяє визначити дійсно коли збільшується обсяг операцій, при купівлі або продажу фінансового активу.
 2. Індикатор Accumulation / Distribution може бути використаний для визначення обсягів грошових потоків. Зростання індикатора означає, що на даний момент тиск покупців набагато вищий, а падіння індикатора означає що набагато більший тиск продавців.
 3. Індикатор Accumulation / Distribution Line може бути використаний для знаходження дивергенції різних типів.
 4. Індикатор Accumulation / Distribution Line може бути використаний для підтвердження сили, яка стоїть за поточним рухом.

Використання Accumulation / Distribution:

 1. Сигнали підтвердження тренда. На зростаючому тренді індикатор AD повинен зростати, на падаючому – падати, тобто новий пік на графіку ціни повинен підтверджуватися.
 2. Розбіжності. Бича розбіжність свідчить про слабкість зростаючого тренду; ведмеже сходження сигналізує про слабкість падаючого тренда.
 3. Графічний аналіз. На графіку індикатора AD можна застосовувати ті ж графічні методи, що і на графіку ціни. Наприклад, пробій лінії тренда на індикаторі AD, говорить про швидкий пробій лінії тренда на графіку ціни. Найчастіше такі фігури як трикутники або подвійні вершини теж пробиваються на графіку індикатора до відповідного пробиття на графіку ціни.

Недоліки:

 1. Індикатор не бере до уваги ринкові гепи. Якщо актив відкривається з гепом вгору і закривається посередині між мінімумом і максимумом, індикатор Accumulation Distribution не візьме до уваги сам геп. У разі серії гепів це вносить суттєву помилку в розрахунки.
 2. Оскільки індикатор Accumulation / Distribution дуже близько повторює цінові рухи, особливо ціну закриття, він іноді рухається точно також як і актив, за яким він вважається, тому пропускає ряд розбіжностей.
 3. У деяких випадках досить важко визначити ледь помітні зміни в обсягах. Наприклад, швидкість низхідного тренду може сповільнюватися, але це може бути неможливо визначити до тих пір, поки індикатор Accumulation Distribution не розвернеться.

Сподобалось?! Поділись з друзями!

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс